ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

DimitardDMX

Новодошъл
Здравейте колеги нов съм във форума и не са ми ясни някой неща. Затова реших да се допитам до мнението Ви. От няколко месеца съм притежател на Гамо Хънтър 1250. Пушката е с ГП. Митака101 ми я сложи пипна малко спусъка(сега е като памук) направи изходна фаска за което съм му безкрайно благодарен пушката вече е скалпел. Сега обаче стана така, че оптиката с която я купих(гамо 6×40) идва слаба за сегашните възможностите на пушката. Та много ще съм Ви признателен ако ми препоръчате оптика която ще издържи на отката за предпочитане с възможно по голямо увеличение. Благодаря предварително и се извинявам ако е писано преди това за моята пушка не съм чел цялата тема. Надявам се да имам повече варианти от колегата с 125-цата от предните постове.
 

vencibull

Потребител
За съжаление нямаш колега. Варио оптиките едва ли ще издържат, освен ако не се разделиш с 150-80лв за убав дампа моноблок и пак нямаш гаранция....
 

Карлсон

Потребител
Здравейте колеги нов съм във форума и не са ми ясни някой неща. Затова реших да се допитам до мнението Ви. От няколко месеца съм притежател на Гамо Хънтър 1250. Пушката е с ГП. Митака101 ми я сложи пипна малко спусъка(сега е като памук) направи изходна фаска за което съм му безкрайно благодарен пушката вече е скалпел. Сега обаче стана така, че оптиката с която я купих(гамо 6×40) идва слаба за сегашните възможностите на пушката. Та много ще съм Ви признателен ако ми препоръчате оптика която ще издържи на отката за предпочитане с възможно по голямо увеличение. Благодаря предварително и се извинявам ако е писано преди това за моята пушка не съм чел цялата тема. Надявам се да имам повече варианти от колегата с 125-цата от предните постове.

Ей това мисля че ще ти върши добра работа, с хубав моноблок би трябвало да издържи на 1250-ката... http://www.pyramydair.com/s/a/Leape..._1_4_MOA_30mm_Tube_See_Thru_Weaver_Rings/4798 Вече нещата опират до комплект монтаж и оптика колкото цената на пушката, ти си знаеш...
 

lynx

Редовен Потребител
Тоя Липърс много арен за цената си, но на тая пушка май не е добра идея да се слага нещо с по-голямо стъкло от 40мм.
 

Карлсон

Потребител
Е, Рачо, нали уж TS, шокпрууф, дрън дрън ярина... Зависи колко е напомпана пружината, трябва да изкара...
 

andi

Редовен Потребител
Ей това мисля че ще ти върши добра работа, с хубав моноблок би трябвало да издържи на 1250-ката... http://www.pyramydair.com/s/a/Leape..._1_4_MOA_30mm_Tube_See_Thru_Weaver_Rings/4798 Вече нещата опират до комплект монтаж и оптика колкото цената на пушката, ти си знаеш...
Точно тази я взех за пружинен Вайраух . Собственика е много доволен , вижте в темата за Вайх . Ако иска , може да се похвали и тук .
Има ги налични и в БГ http://www.sotisbg.com/p/оптика-leapers-1050
Ако ви я взема аз цената е друга .

пп. а тази е още по лека , здрава и компактна http://www.sotisbg.com/p/оптика-leapers-1044

пп2 . и двете са с новата готина халф милдот скала (9 точков - за стрелба много надалеч) и новите просветлени лещи . С корекция на паралакса
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Само на мен ли не ми бачкат линковете?

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

xpresident

Редовен Потребител
пп. а тази е още по лека , здрава и компактна http://www.sotisbg.com/p/оптика-leapers-1044
Само че на тази не става Дампа моноблока. Другия на Диана Булсай също го дават 120мм. С обикновен монтаж аз не бих рискувал.
А оптиката наистина е страхотна (моята е 10х50), тази ми е 5-тата оптика и 1-вата през която се вижда на тъмно. Още не мога да и се нарадвам.
 

andi

Редовен Потребител
прав си , че компакта не става за Дампа . Стават липърските обикновени моноблокове - те са по 100мм .
Ето 10х44 , 10х50 и за сравнение 4-16х56 . 20151216_110123.jpg
 

venci95

Потребител
здравейте искам да попитам какво ще кажете за тази оптика BUSHNELL 3-9X40EG ще я ползвам за хатсан 85 някои да е имал такава ако е имал да сподели дано тук е уместно да питам.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Днес пострелях с праните чашки.Двадесетина бр.от тях и толкова JSB. Честно казано,нямаше разлика в групите.Ще се използуват чашките.Чехите нямат грешка в мунициите за пневматично оръжие!
 

anibis

Редовен Потребител
здравейте искам да попитам какво ще кажете за тази оптика BUSHNELL 3-9X40EG ще я ползвам за хатсан 85 някои да е имал такава ако е имал да сподели дано тук е уместно да питам.
Веско Хатсан 85 не е от магнум пневматиката,но пак си е пружинна пушка. За да нямаш проблеми с оптиките,трябва да вземеш хубав моноблок,оптиката задължително да е с фиксирано увлечение, 4х32-6х32 колкото е възможно с по-малка предна леща. Тоя Бушнел където си го избрал,НЯМА ДА ГО БЪДЕ!
пп.Казвам хубава моноблок,не от тия където се продават за 20-30лв те не вършат работа. Ако искаш да нямаш проблеми с оптиките, ГП, моноблок 150лв,и оптика с фиксирано увеличение,и пак няма гаранция че няма да е избушиш оптиката.
 

DimitardDMX

Новодошъл
Благодаря за съветите колеги ще помисля още малко и ще почета малко в руските форуми там има доста онфо само време да има човек.
 

Карлсон

Потребител
Само че на тази не става Дампа моноблока. Другия на Диана Булсай също го дават 120мм. С обикновен монтаж аз не бих рискувал.
А оптиката наистина е страхотна (моята е 10х50), тази ми е 5-тата оптика и 1-вата през която се вижда на тъмно. Още не мога да и се нарадвам.

Колега, ще качиш ли една реална снимка на скалата на оптиката ти, че ми стана интересно 9 точки , а пък халф мил дот... Благодаря
 

xpresident

Редовен Потребител
DSC_0151-1.jpg Снимката е правена с телефон и качеството не е добро, но се вижда скалата. Иначе ясно се чете надписа Daikin. Разстоянието е 50м мерено по милдота. Всъщност май е халф-милдот, 50см обект е 10 дота на 50м.
 
Последна промяна:

vencibull

Потребител
Колеги поръчал съм си нещо от Китай, тракинг номера ми показва че е стоката е напуснала летището в Пекин на 01.01, има ли как да проверя къде се намира в момента, защото след 01.01 няма информация.
 

didarai

Редовен Потребител
Нетбук асус , ОС е УИН 7 стартер . Котарака има лошия навик да се разхожда по клавиатурата . Не знам каква комбнация от клавиши е натиснал и какво е станало , но ми прецака клавиатурата . Независимо на какъв режим превключвам само някои от буквите са активни по дифолт . Други не са актвни а трети подават по два знака едновременно . Например на БГ фонетична при натискане на Я , ми изаписва ЧЗ . Жената и тя взе , че я позавърса с мокра .... гъба , та ... дали не я е прецака тя ?
Пробвах да възстанов настроките по дофолт .
Направих и възстановяване на системата .
Все тая .
Ся все повече си мисля , че може жената да я е удавила .
Идеи ?
 
Нагоре