ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

FreeMan

Редовен Потребител
За сега сме 2-ма за Фалкона. http://www.falconoptics.com/5.5-25X56FFP.php
Ако някой се чуди да решава че ще поръчваме!

300 паунда е цената.
За шипинг до България трябва да се направи запитване, но първо искам да видя дали ще се съберем поне 3-4 души за да правя пазарлък. Предполагам че можем да искаме безплатна доставка.
До Германия шипинга е 20 паунда и за всяка следваща бройка е по 10. Предполагам и до БГ ще е толкова или близка стойност.
Ще им звънна утре или вдруги ден да ги чуя, но до тогава трябва да имам точна и сигурна бройка.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
www.uktobg.com - Има Лондонски адрес за интернет доставки. За UK повечето търговци доставят безплатно до адрес в Англия. Може да се вземе от някой от офисите им или да се препрати по Еконт. Отнема около 10-на дена. Оптика излиза до към 20-на лв до П-в доставена.
 

lynx

Редовен Потребител
Вариянтите с полу безплатния транспорт при покупки на скъпи оптики май не е много добро решение.
Не са дрехи или други стоки, които търпят на ритници и падане от високо.
Ако оптиките пристигнат в насипно състояние, не вярвам че при 2 лева на кило някой ще си мръдне пръста за нещо. :yes:
Dispatches | Secrets of Your Missing Mail | Channel 4
 

leopardars

Потребител
Ха все едно гледам Еконт. Всички пращат с тях, защото са по-ниски цените но така се отнасят със стоката.
 

DANNY

Редовен Потребител
Рачо, това клипче бе, като филм на ужасите :confused:
Чудя се ако се направи същия клип със скрита камера за другите куриерски компании, какво ще се види, въпреки високите и цени.
Такъв транспорт се превръща в еднин доста добър тест за здравина на оптиката. :)
 

perf

Новодошъл
Здравейте! Закупих тази оптика:
28866461_12_800x600_rev005.jpg

При опит за монтаж на 11мм релса на Метеор QB 57 скобите не могат да стегнат на релсата. Имате ли на идея какво може да се направи? Благодаря!
 

sts1969

Редовен Потребител
Скобите на оптиката могат да се обръщат за да стават за 11 и за 20мм. релси...да не са завъртени в момента за 20мм. Иначе винаги можеш да подложиш по цялата дължина на релсата една равна метална лента, в перата на графитните автомобилни чистачки има такива много хубави и здрави ленти.
 

lynx

Редовен Потребител
Като ще подлагаш лентичка, гледай да е от правилната страна на лястовичата опашка.
При прострелката ще гледаш врътката за наляво/надясно да е към средата на обхвата.

bfta-setup-33.gif
 

koko112

Потребител
Здравеите.Оптиката която е показана по горе би ли издържала на среден Хатсан примерно 85 с телена пружина?
 

sts1969

Редовен Потребител
koko112 написа:
Здравеите.Оптиката която е показана по горе би ли издържала на среден Хатсан примерно 85 с телена пружина?
Най-вероятно няма да издържи, препоръчвам ти да е с фиксиран зуум. Колкото по-малко движещи части, толкова по-добре :cheers:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Някой има ли опит с MTC Genesis 5-20x50 AMD
Вчера ходих да пробвам различни оптики на Air Arms-a. Пробвах Липърс 8-32х56 -много е дълга и ми пречи на зареждането на чашката. Пробвах и с притежавания от мен ZOS 10-40x60 - и той не е удобен за зареждане на пружинката.
Та накрая установих , че оптиката трябва да е дълга не повече от 36-37 см за да ми пасне на пушката. Понеже исках оптика с над 16 увеличение, накрая от цяла вечер четене поръчах това МТЦ - дълго е 35,8 см
http://www.scopesdirect.co.uk/proddetail.asp?prod=MTC_Optics_Genesis_5-20x50_Rifle_Scope
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
apapazov написа:
Колко е шипинга от този сайт ?

Аз я поръчах от друг сайт (този е за илюстрация) с доставка до адрес в Лондон (до там е безплатно- иначе не доставят оптики над 4х за други държави според законите в UK) А от Лондон ще ми я донесат до София след 12 дни.

Иначе ето с какъв ретикъл я поръчах.
 

Attachments

  • AMDcombined.gif
    AMDcombined.gif
    8 KB · Прегледи: 128

lynx

Редовен Потребител
Не е забранен износа, по скоро е ограничен заради бюрократични спънки.
Голяма врътня и не им се занимава на продавачите заради една оптика.
Ако английски търговец ще продава на чуждестранно лице оптика(и) за първи път, ще трябва да му изкара лиценз в Англия.
Изпращат се някои данни за купувача и стоките които ще купува и се чака 4 седмици за получаването на лиценза.
Затова продавачите от Англия предпочитат да продават извън Англия само на големи дилъри, представители и оръжейни магазини.
Веднъж ще им изкарат лиценза и след това търговията ще върви.
А за обикновен купувач на 1 брой оптика трудно ще се навият да му изкарват лиценз и сума разправии за малка еднократна печалба.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте, колеги!

Пише един пълен новак. Интересувам се от нова оптика за въздушната си пушка, набелязал съм модел и искам да попитам за мнение от по-компетентните. Имам ГАМО Шадоу ДХ, в момента е с БСА х3-9х40 оптика. Харесал съм си следната нова оптика :
http://www.jsramsbottom.com/products/riflescopes-ags/ags41650-ags-sapphire-4-16x50-ao-px-adj-red--green-illuminated-mil-dot-riflescope-agss41650ir.html

Избрах си тази оптика заради :
- по-високия диапазон на увелечине спрямо старата;
- мил-дот скалата;
- 50мм леща;
- паралакс-настройка;
- осветената скала не ми е особено полезна.

Монтажът на старата си е пак 11мм за 1"-ово тяло, тъй че това няма да е проблем. Притеснява ме качеството на оптиката, за марката не знам абсолютно нищо. Наплашили са ме открай време с чупене на оптика, та, да питам - стои ли на дневен ред?

Не гоня милиметрова точност (или поне не още, хихи), начинаещ съм и основно ще си стрелям по горите по капачки, не по съзтезания. Като цяло знам какво да очаквам от параметрите на оптиката, но не и от оптиката като модел, марка, изработка.

Благодаря предварително за помощта!

П.С. Ако някой продава еквивалентна оптика на прилична цена - ще се радвам да го оттърва от нея! :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Здравей колега и добре дошъл във форума.
Гледам, че още никой не ти е отговорил и затова аз ще се опитам да ти обясня някои неща а ти ще решиш какво да направиш.
Гамо Шадоу DX не е от най-мощните пушки, но все пак е пружинна пушка и си има откат а и не си с газова пружина.
Тоест, вероятноста оптиката да замине е на дневен ред, особено ако маншета на Гамото вече е за смяна.
По принцип хората избягват да монтират на пружинни пушки оптики с променливо увеличение и голяма предна леща, заради по-уязвимата им конструкция.
Тази оптика която си показал е китайка от най-евтините, не очаквай супер качество за тази цена.
Преди време се говореше че оптиките AGS са копие на Лийпърс /поне някои модели/, но показаната от теб няма вид на такава.
Едва ли някой може да те увери, че оптиката ще издържи дълго върху твоята пушка.
Не са много хората, които биха поставили оптика с предна леща 50мм и зуум х16 на пружинна пушка.
Може да изкара малко, а може и никога да не се повреди, въпрос е на късмет при този клас оптики.
 

krasiml

Потребител
lynx написа:
Не е забранен износа, по скоро е ограничен заради бюрократични спънки.
Голяма врътня и не им се занимава на продавачите заради една оптика.
Ако английски търговец ще продава на чуждестранно лице оптика(и) за първи път, ще трябва да му изкара лиценз в Англия.
Изпращат се някои данни за купувача и стоките които ще купува и се чака 4 седмици за получаването на лиценза.
Затова продавачите от Англия предпочитат да продават извън Англия само на големи дилъри, представители и оръжейни магазини.
Веднъж ще им изкарат лиценза и след това търговията ще върви.
А за обикновен купувач на 1 брой оптика трудно ще се навият да му изкарват лиценз и сума разправии за малка еднократна печалба.

Да , точно така е . Първата ми оптика я купих от ebay.co.uk и продавача ми обясни , че трябва специална разрешително за износ . Поиска копие на лична карта и разрешително за притежаване на оръжие . След като му отговорих , че ще я ползвам на въздушно оръжие и в България не е нужно разрешително за такъв вид оръжия , той ми изпрати 2-3 страници документ , които да попълня и да му ги върна на email-а . Беше написал предварително , че ще я ползвам на въздушно оръжие за спортни цели . Лиценза излезе за 10 дни и още седмица за доставката.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Да знаете дали може да се препаралаксира Sightron SIII - дават му паралакс от 40 ярда до безкрайност , а искам да го ползвам от 10 ярда ?
Гледам на Bushell Elite 6500 4.5-30x50 също му дават минимум от 25 ярда паралакс до безкрайност (виждам , че има хора с такива, та как го паралаксират да стрелят на 10 метра примерно ?)
 
Нагоре