ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
fishermaniac написа:
Купи си втора ръка от някъде с гаранция на половин цена или по- малко.За останалите пари нова пушка.Това сериозно,и аз преди 5 години си купих нов,но сега не бих дал толкова пари за такава техника.
Да бе на половин цена с гаранция аз чаках 2 месеца преди да си купя моя миналата година. Иначе може да се намери с гаранция малко по-евтин, но е добре да се знае сервиз ще има ли в града който да ти го обслужи гаранционно ако все пак се наложи и ако го купиш от друго населено място ! Иначе си е голямо чудене какъв да е коя марка и т.н. Lenovo, Dell, Asus мисля че трябва да наблегнеш на тези марки аз имам Asus и съм много доволен имат много добро охлаждане и съм нямал проблеми с загряване, но другите марки които съм посочил съответно си имат своите предимства, има и по компетентни относно тази техника от мен, дано се включат и ти помогнат със съвет :cheers:
http://ardes.bg/laptop тука се намира много информация, за четене и сравняване на мен много ми помогна за да си направя своя избор преди година :cheers:
 

fishermaniac

Потребител
Аз ползвам един тошиба и един мсай ,и двата са купувани нови преди 4-5 години,тошибата е прейнсталиран 2-3 пъти и й изгоря мрежовата карта,другия 1 път и никви проблеми.Зависиот града,според мен в някой по-голям град с търсене може да се намери много подходящи уреди,скоро глддах едни за 250 лв. с гаранция,е по-слабички са,но който иска супер бързина или плаща повече или си купува стац. комп.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Гледай да е Dell, Asus или Lenovo. И аз съм съгласен за втората ръка. Но не от продавалника, а от фирма която ще ти даде и гаранция. Ако е нов гледай да е с i3-i5 Intel процесор и с DDR3 памет. Ако е и с видео различно от Intel ще е супер.

Сега набързо погледанх и това ми хареса:

http://laptop.bg/laptops-lenovo-Thinkpa ... 30_N4F3TBM

Всичко обаче зависи за какво ще го ползваш. Ако няма да играеш последно поколение игри, си вземи за 300-на лева някой Dell с Core2Duo процесор и си свиркай.

Ако искаш да си в крак с новите технологии, търси тъч ориентиран дивайс с Уиндоус 8, защото макар и забавено в БГ, нататък ще върви в бъдеще пазара.. :cheers:
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря,колеги,той е главно за приятелката лаптопа,аз си ползвам настолното пц.Нов ще да го вземаме пък... (друг път за пушка). Тя не е геймърка,ама уж да е вървежен известно време.
Soundmax и аз в този сайт се ровя.
Поздрави и :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Alucard написа:
Благодаря,колеги,той е главно за приятелката лаптопа,аз си ползвам настолното пц.Нов ще да го вземаме пък... (друг път за пушка). Тя не е геймърка,ама уж да е вървежен известно време.
Soundmax и аз в този сайт се ровя.
Поздрави и :cheers:
Аууу колко позната история ;) ;) Хубаво че жената не чете форума да чете какво ще пиша ;)
Като избирах лаптопа трябваше жена ми да седи на него и да си го ползва, познай кой седи сега само на него ;) ;) тя си го ползва само когато трябва да ходи в университета. За това мисли, че и ти ще седиш на него, че един ден знае ли се :D Аз също търсих 2 употреба, изтървах 2 изключителни оферти едната бе за един с i7 процесор. Но все пак реших, че е риск малко да е 2 употреба, и ако е ползван повечко време (над година), и аз се реших да е нов в последствие. Успех в избора и може да се похвалиш после :cheers:
 

mitaka101

Потребител
Погледни офертите за HP. Имам един G62 на две години и нещо, тотално експлоатиран, без грам дефект и сега сестра ми иска и тя лаптоп - ще вземем пак HP, но модел 630.
Идвата се вързаха на цена под 700лв, а гаранцията си е гаранция.
Техника втора ръка лично аз никога не купувам, причини твърде много за да ги пиша.
 

TeXHo

Потребител
Аз имам Леново Y570. Купен нов, точно като излезе. Работи си прекрасно, солиден, здрав, бърз, сериозно охлаждане. За сметка на това е дебел и тежък. Тук-там има остри ръбове, дето ми късат нервите и на места пластмасата е прекалено евтина.

Служебния лаптоп ми е Дел Latitude E620. Дърта машина, но е като булдозер. Затрупваш я с работа, до момента в който спре да реагира и като я оставиш за няколко минути всичко е свършено. За 4 години нито един срив. Проблеми с хардуера - 0. Пада един път от около 1.30м, работещ, отворен. Намерих го разтворен като книга, с клавиатурата и дисплея към земята. Щети - няма. Друг път вятъра го духна от покрива на колата, отворен, работещ. Щети - няма. Ако ще се ползва за всичко, различно от 3D моделиране, МНОГО сериозни изчисления или игри - върши отлична работа. Не знам как се справя с HD видео, но не мисля да му е проблем. Намират се между 200 и 300лв, рециклирани с гаранция.
 

usera2

Потребител
Обърни внимание и върху размера на дисплея защото размера има значение ;). Ако няма да се разнася много много за предпочитане е по-големият дисплей, ако ще се разнася често тогава обема и теглото са от голямо значение.
 

bgnick

Новодошъл
За тези пари, всичките марки предлагат що годе аналогично качество. Бих препоръчал да се вземе нов - 2 год. гаранция. Беше писано по-нагоре да се съобрази сервизния център и т.н. Лично предпочитание отдавам на Acer Aspire, но то си е субективно.
Иначе колегата @Самурая е написал вече това което бих предложил и аз като спецификация /интел i3,5, дискретно видео АТИ. Само ще допълня че паметта /ДДР 3/ е евтина и си вземи поне 4 гб /като минимум/. Обърни внимание /ако е от значение де/ и на броя на клетките на батерията. Колкото повече толкова повече - важи с пълна сила за часовете автономна работа. Предложения Thinkpad на Леново е интересно предложение.
Иначе за специализирани мнения препоръчвам: hardwarebg.com
Успех
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз също ползвам Acer но имам и Dell. Да си кажа честно в сервиза ни е пълно със умрели MSI-ки, Acer-и т.н. Даже Сонитата не са това което бяха. На HP новите модели са пълен та...к. Те затова и ще се разпадат. Като параметри всички марки са подобни, но има много такива с недомислени охлаждания, с кофти връзки... Така че според мен е важен избора на марка. Това е като да си избираш примерно джип. Дали ще вземеш нова Киа или стар Дифендър ? Успех !
 

DoDo

Потребител
Нищо лично към собствениците на HP, но приятелката ми работи в магазин за ремонт и продажба на компютри и е ПЪЛНО С HP Pavillion-и с изгорели видеочипове. Ремонт ~ 250 лв. ... Вярно е че предлагат примамващи характеристики на по-ниски цени, но ...
Най-малко лаптопи за ремонт идват от Acer, Assus, Lenovo и естествено бизнес сериите на Dell и IBM/Lenovo.
Аз съм фен на старите IBM и Dell, защото повечето са безпроблемни машини.
Малко инфо http://www.retropcmania.com/ http://shop.itr.bg/products-50000007-0/ ... indows.htm
Вече зависи за какво ще го ползваш този лаптоп.
 

rifle

Потребител
:)Ползвам ACER ASPIRE 5750G препоръчан от мой приятел,собственик на софтуерна фирма.Нямам никакви забележки относно бързина,графика,камера и т.н.Преди 4м.се включвах в твоята цена,сега не знам как е но може да се провери.Относно дилемата стар-нов моето мнение е нов(все пак си има гаранция)А данните(провери в нета) са такива,че близките няколко год.няма да ти е нужен нов.... :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте.
Мисля че ми се е прецакала оптиката на флоберката(Бърно 1), защото като направя прострелка- 50 и нагоре истрела са перфектни, но като повозя пушката в колата при следващото стреляне бие около 12-13см. нагоре и в ляво, така вече няколко пъти. Оптиката е някакво Таско, което без това се канех да сменям.

Препоръчайте някаква оптика за около 100 лв. Изчетох доста теми но се обърквам пповече. Като че ли по евтините модели на Leapers, Konus и Luger са ми останали в главата за сега???
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
levi написа:
Препоръчайте някаква оптика за около 100 лв. Изчетох доста теми но се обърквам пповече. Като че ли по евтините модели на Leapers, Konus и Luger са ми останали в главата за сега???

Ето това е в твоя ценови клас.
По препоръка на колеги преди време си купих такава и съм много доволен :cheers:
http://www.dhgate.com/leapers-sniper-ut ... #s1-1-null
 

DANNY

Редовен Потребител
Съвсем не случайно едни добри монтажи струват повече от 100лв!
Не е нормално с китайски монтажи за 10лв и оптика за 100лв (гаражно изпълнение) да търсиш качество в стрелбата!
Ако искаш безпроблемна и качествена стрелба всичко трябва да ти е ОК!
И оптиката, и монтажите, и пушката и мунициите :pardon:
А за целта трябва да отвориш "малко" ценовия диапазон на търсене! :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Целта ми не е 1 см група на 150 м. Пушлето е по скоро ловно.
Наясно съм че форума е основно за спортна стрелба, но знам и че има хора с доста опит тук, затова искам съвет.
Флоберките не чупят оптики. Но не искам да и сложа някоя за 35 лв, това е подигравка с пушката и точния калибър.
Затова съм писал около 120 или 130 все тая.
 

DANNY

Редовен Потребител
levi написа:
Целта ми не е 1 см група на 150 м. Пушлето е по скоро ловно.
Наясно съм че форума е основно за спортна стрелба, но знам и че има хора с доста опит тук, затова искам съвет.
Флоберките не чупят оптики. Но не искам да и сложа някоя за 35 лв, това е подигравка с пушката и точния калибър.
Затова съм писал около 120 или 130 все тая.

1см на 150м!?
Твоето ТАСКО с какъв ЗУМ е, че искаш с него да направиш такава група?
Кой каквото ще да ми казва но за такава група от 1см на такава дистанция 150м ти трябва оптика с по-голям ЗУМ! Препоръчвам ти един компромис. Оптика ЗОС. 10-40Х50 или 10-40х60. Оптиката е китайска но с прилично качество за цената си! Имал съм такава!
Доволен бях от нея!
http://www.dhgate.com/zos-10-40x50esf-m ... b255a.html
 
A

Anonymous

Гост
Oсвен липърс съм се спрял и на 2 по евтини модела Kонус. Как са тези италиански оптики някой ползвал ли е? Гледам да не е китайско...
 

didarai

Редовен Потребител
Имам въпрос към колегите стрелящи ФТ.Ако не е определящо важна тайна,бихте ли споделили след замерването на дистанцията , кой на какво увеличение стреля(връща зуума)?
 
Нагоре