Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

niko

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

v_ruskov написа:
А от към страната на спусъка не намерих "правилния подход" ;) иначе и за там щеше да има снимков материал. Мисля, че другия край е с резба на стрежена и е завит към тялото........ А проблема май е в помпата. Предполагам някое уплътнение ми е причинява главоболията. Не разбрах поради каква причина остана под налягане. Но след като развих тапата въздуха излезе.


Проблема е в клапана ,който се намира в частта която не си успял да развиеш.Преди време оправях един със същия проблем, заклинил клапан, въздуха оставаше в помпата. Стержена е с резба и може да се развие с клещи ,но трябва да се подложи нещо за да не се нарани.
 

v_ruskov

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

@niko Благодаря за информацията. Комшиите здраво ли са завили сглобката или е по-малко натегната?
 

niko

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Мисля че имаше и нещо като лепило, но не е страшно.
 

julioano

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Колега,тъй и тъй си го разглобил ще можеш ли да снимаш цевта ?
 

Sol

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

julioano написа:
Колега,тъй и тъй си го разглобил ще можеш ли да снимаш цевта ?

Какво точно те интересува? Моята оригинална е навън - довечера мога да я снимам.
 

Sol

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

julioano написа:
Как завършва накрая ?

Ето три снимки (съжалявам за липсата на качество, но надцених умението си за "вечерни сеанси" :-[). В предния край нарезите завършват там, където са отворите (четири на брой, разположени на по 90 градуса един от друг) - общата им дължина (на нарезите) е около 160 - 163 мм. От края им до дулния срез цевта е гладка. Мисля си, че самите отвори и прилежащите им канали (гледащи назад, към спусъка и с максимална дълбочина 1,4 мм) играят ролята на един вид "въздушни отсекатели", но не съм сигурен.
За половин час - това е, ако имаш още въпроси - ще се опитам да помогна.
 

Attachments

  • Z-Fr.jpg
    Z-Fr.jpg
    99.7 KB · Прегледи: 241
  • Z-Rr.jpg
    Z-Rr.jpg
    118.3 KB · Прегледи: 184
  • Z-O.JPG
    Z-O.JPG
    113.6 KB · Прегледи: 185

julioano

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Благодаря за снимките , същото си мислех и аз за тези отвори и каналчета накрая на цевта ,но исках някой да потвърди :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Явно има разлика в цевите на различните партиди.
Моята няма отвори.
 

Sol

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Dejmos написа:
Явно има разлика в цевите на различните партиди.
Моята няма отвори.

Възможно е да има разлика; моето Зораки е от сравнително късна партида, а доколкото съм чел - ти го имаш по-отрано. Макар че тези "отсекатели" не знам до каква степен вършат работа при пълното вграждане на цевта. Според картинките Zoraki Ultra също е с "облечена" цев - не виждам метал... А може съседите да се подготвят за още по-нов модел с открита цев :crazy:... Забележете монтажа на "кожуха" - явно се слага и сваля за секунди.
 

Attachments

  • ZU-01.JPG
    ZU-01.JPG
    67.6 KB · Прегледи: 169
  • ZU-02.JPG
    ZU-02.JPG
    92.5 KB · Прегледи: 182

v_ruskov

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Интересното е, че тези отвори и канали остават затворени при сглобена цев и капак.
Ето моя чертеж за хаенелската цев
022290730-big.jpg

От там нататък след 185 мм я оставяте колкото ви харесва :)
 

Sol

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

v_ruskov написа:
Интересното е, че тези отвори и канали остават затворени при сглобена цев и капак.

Точно на това обърнах внимание в предния си пост.

v_ruskov написа:
...Ето моя чертеж за хаенелската цев...

С изключение на общата дължина на цевта (и моята е Хайнелска - но заедно с оригиналното 16 мм уширение на края общата й дължина е 300 мм) - всичко е както при мен. Интересно ми е каква е причината да оставиш само него (уширението) извън корпуса? Аз го оставих с мисълта (освен че ми изглежда по-добре) някой ден на него да нарежа резба за модератор:
 

Attachments

  • Zoraki - 09.jpg
    Zoraki - 09.jpg
    79.3 KB · Прегледи: 201

venciru

Редовен Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Dejmos написа:
Явно има разлика в цевите на различните партиди.
Моята няма отвори.
Сигурно е така, защото и моята оригинална цев нямаше никакви отвори.....
 

julioano

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Голям кеф.......ставам фен ,само една по дълга цев да намеря ,ама не знам от къде!
 

Attachments

  • DSCF7180.JPG
    DSCF7180.JPG
    572.5 KB · Прегледи: 214

vanko

Редовен Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

julioano написа:
Голям кеф.......ставам фен ,само една по дълга цев да намеря ,ама не знам от къде!

Пиши на cilindura! Моята я взех от него,имаше хайнелски цеви и от славия в 4,5 ако не ги е свършил вече.
 

v_ruskov

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

@Sol след тези 185мм цевта си я оставям така както е в цялото си великолепие като дължина и диаметър. Само в края режа 1/2U резба за модер-че. Не смятам, че си заслужава такава хубава цев да се подкастря.
 

Sol

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Ако правилно съм разбрал, твоето намерение е идентично:

Doktora написа:
Да се похваля и аз.Успях успешно да завърша тунинговането на моя пистолет Зораки-HP01.Цевта е Хаенелкса(много добра бройка) 40.5см дължина.След среща при стругаря цевта заспа на пистолета.Отпред се направи резба за поставянето на модератора(Вайх) при изстрел не се чува почти нищо ,фаски в двата края и полиране...
...Пистолета изглежда така:
022295015.jpg

...
...
022295016.jpg

В този си вид като мощност, точност и тишина Zoraki-то за мен наистина е сравнимо само със 16 Джаулово PCP в калибър 4.5; но тежеста на цялата тази цев и модератора отпред може да ти развалят удоволствието. Казвам го единствено защото имаме така направен пистолет в групата. И на мен не ми се щеше да режа цевта, но вече не съжалявам. Предполагам все пак, че си чел отзивите назад по темата и предварително се извинявам, ако писанията ми изглеждат на някого като даване на съвети. Така че, каквото и да си решил - успех :cheers:!
 

cilindura

Редовен Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Здравейте колеги, виждам, че ентусеазмът ви към по - мощните зоракита не е отлетял. Скоро имах възможност да разгледам новият модел Зораки, който не е нищо особено. Вашите тунинговани пистолети са много по - добри. Ако някой смята да си купува нов модел Зораки, то той ще сбърка. Единственото нещо, което е плюс това е цената. Цевите им са същиге боклуци (направени от турски локум). Все още разполагам с цени от Хаенел и от Славия 631. Скоро очаквам още една пратка от Лайпциг, така че ако на някого му трябват може да ме търси на ЛС.
 

v_ruskov

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

@Sol точно това ми е идеята и днес трябва да взема цевта от стругаря. Ще пострелям така както е и ако трябва тогава щв я поскъся. :)
Вече е оборудван с нова цев. Страхотни попадения - почти дупка в дупка. 5 чашки - 8 мм група. Вярно че стрелям от около 5 метра, толкова място имам на разположение в службата. Заслужава си по-дългата цев особено ако е качествена :) Наистина се промени баланса напред но си заслужава интервенцията.
 

julioano

Потребител
Re:Мултикмпресионен пистолет зораки (Zoraki HP-01)

Моя вече е готов,специални благодарности на cilindura и колегите , които ме насочиха към него.Другата седмица ще меря скорости и точност на по голяма дистанция, а и смятам едно прикладче да му направя....
 

Attachments

  • DSCF7183.JPG
    DSCF7183.JPG
    439 KB · Прегледи: 344
Нагоре