Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

stm

Потребител
Колеги , според вас този бързомерец ще може ли да се монтира на зораки-то ?Казаха ми че ставал за 22мм шина , но дали нч пречи това колело в задната част ?Някой монтирал ли е такъв ?

http://prodavalnik.com/brzomer-za-montazh-vrhu-pushka-i33936703


*изрично уточнявам , че не правя реклама , постнах линка за да се видят повече снимки и спецификация
 

FreeMan

Редовен Потребител
Този от снимката е за 11мм.
Освен това тези бързомери не струват като качество.
 

methaa

Редовен Потребител
Здравейте колеги,
моля ви да ми помогнете с размери за цевта за Зораки.
По-надоло съм прикачил картинка на размерите които са ми необходими.
Благодаря ви предварително.
:cheers:
 

Attachments

  • New Bitmap Image.bmp
    985.6 KB · Прегледи: 121

Plamenf26

Потребител
Не съм мерил аз, но тази снимка я имаше някъде по-напред в темата...
 

Attachments

  • 022290730-big.jpg
    022290730-big.jpg
    51.9 KB · Прегледи: 147

methaa

Редовен Потребител
Благодаря ти колега :cheers:
Някой ще може ли да подтвърди размерите с един шублер?
 

stm

Потребител
methaa написа:
Благодаря ти колега :cheers:
Някой ще може ли да подтвърди размерите с един шублер?

Колега methaa , ако си от Варна моят е с оригинална цеф и втора допълнителна почти 2 пъти по -дълга , правена е от пушка . Ако искаш свържи се с мен на лични ще ти го дам да си мериш и гледаш размерите
 

stm

Потребител
Колеги отскоро имам такова пистолетче , но нещо не мога да се оправя с мерните прибори, не че не са точни -добре са си но не съм много добре със зрението.

Препоръчайте някой бързомер или някаква малка оптика . Какво мога да сложа -марка , модел цена

Ако няакой има нещо подобно излишно да пише едно ЛС или в темата - купувам някаква оптика или бързомер подходящ за заоракито

Благодаря
 

methaa

Редовен Потребител
За съжаление не съм от Варна, а от самотния град Хасково ;)
Вече си поръчах цев и сега сън не ме лови.
 

stm

Потребител
stm написа:
Колеги отскоро имам такова пистолетче , но нещо не мога да се оправя с мерните прибори, не че не са точни -добре са си но не съм много добре със зрението.

Препоръчайте някой бързомер или някаква малка оптика . Какво мога да сложа -марка , модел цена

Ако няакой има нещо подобно излишно да пише едно ЛС или в темата - купувам някаква оптика или бързомер подходящ за заоракито

Благодаря


Колеги , никога дасега не съм използвал бързомерец !!!Ако си сложа такъв на зоракито :

http://bazar.bg/обява–5000663/бързомерец-оръжейна-оптика-2-цвята-4-скали

реално какви ще са ми преимущеставата пред мерните прибори с които си е оригиналано пистолета ? Това увеличавали в накаква степен подобно на оптиката?

Какво ще ми е предимството ако използвам такъв бързомерец вместо оригиналните мерни прибори?
 

sts1969

Редовен Потребител
Повечето бързомери не увеличават, само веднъж съм виждал на живо бързомер който увеличаваше х2. Какво ще ти е преимуществото... :rolleyes: Червена или зелена лазерна точка вместо механични прибори, използват го най-вече ловджийте за подвижни цели. :D Аз бих си взел лазерен прицел.
 

methaa

Редовен Потребител
Тъй като и мен ме интересува въпроса, мога да споделя... бързомера има малко предимство пред лазера. Представи си че отиваш да стреляш в слънчев ден или целта ти е огрята от слънцето. Лазерите обикновено са по около 2-5мВт. Все едно държиш в ръката си лазерче от 1 лев. Точката му не се вижда надалече при наличие на слънце. Цената на опита е 1 лев ;) Друго е да стреляш когато не е слънчево.
Бързомера му е все тая дали мишената е осветена или не от слънцето. Това се избягва с помощта няколко степенна подсветка и цвета на "точката". При бързомера трябва да се внимава колко му е голяма точката, за да не стане така че да закрива половината мишена ;)
Третия вариант е пистолетна оптика, ама там май не е за ходене :crazy:
Най добре е да отидеш до най-близкия магазин и да разгледаш това което има в наличност. Все ще си харесаш нещо или според цената или според качествата :cheers:
 
  • Харесвам
Reactions: PGF

Plamenf26

Потребител
stm написа:
stm написа:
Колеги отскоро имам такова пистолетче , но нещо не мога да се оправя с мерните прибори, не че не са точни -добре са си но не съм много добре със зрението.

Препоръчайте някой бързомер или някаква малка оптика . Какво мога да сложа -марка , модел цена

Ако няакой има нещо подобно излишно да пише едно ЛС или в темата - купувам някаква оптика или бързомер подходящ за заоракито

Благодаря


Колеги , никога дасега не съм използвал бързомерец !!!Ако си сложа такъв на зоракито :

http://bazar.bg/обява–5000663/бързомерец-оръжейна-оптика-2-цвята-4-скали

реално какви ще са ми преимущеставата пред мерните прибори с които си е оригиналано пистолета ? Това увеличавали в накаква степен подобно на оптиката?

Какво ще ми е предимството ако използвам такъв бързомерец вместо оригиналните мерни прибори?

Нито мерника, нито мушката на Зораки-то нямат бели тритиеви точки, както е при огнестрелните пистолети, нямат и фиброоптични тръбички, както при пушките на Хатсан. Това ги прави не достатъчно контрастни и трудни за използване. Бързомерецът е най-ефективен при полуавтоматични оръжия и стрелба на близко разстояние по движещи се цели, където е особено важно бързо да откриеш целта през мерните прибори и при пропуск с първия изстрел да можеш да стреляш отново. При Зораки-то остава само по-лесното намиране на целта. За разлика от всички оптични мерници с приближение при бързомереца няма значение на какво разстояние е той от окото на стрелеца. Може би най-доброто решение да снабдиш пистолета и с бързомерец, и с лазерен мерник, като в зависимост от ситуацията използваш по-подходящия мерен прибор. Може да монтираш и пистолетна оптика, но по принцип тя е с малко приближение 2-2,5 и е по-дълга, с което ще ти пречи при зареждане.

Ето как ще изглежда пистолета с такъв бързомерец, като от обявата (при липсата на откат всеки един бързомерец ще издръжи, важното е да не пречи на зареждането, да не опира в мушката и да се захваща само през един напречен канал на цевната кутия). Снимката е от интернет. Като лазерен мерник, моето виждане е че това е най-подходящият (на пистолета има предвидено място за него, а и не е особено скъп около 40-50 лв.).
 

Attachments

  • zoraki (1).jpg
    zoraki (1).jpg
    412.9 KB · Прегледи: 191
  • 38536669_5_585x461.jpg
    38536669_5_585x461.jpg
    46.3 KB · Прегледи: 160

Fire Horse

Потребител
На Национална среща, ако стреляш пистолет, няма да можеш да ползваш бързомереца. Стеля се само на механични.
ПП - Ако не си добре със зрението мини през някоя оптика да ти направят очила, които да ползваш само за стрелба.
 

stm

Потребител
Fire Horse написа:
На Национална среща, ако стреляш пистолет, няма да можеш да ползваш бързомереца. Стеля се само на механични.

Мнооооого съм далеч от такива срещи , аз съм някакъв тип любител , но нямам никакво време за това .....Определено ми е хоби , но просто нямам време да се пристрастя както трябва

Мерака е много голям , но все няма време

Взел съм зоракито ако не се лъжа преди 2 седмици и съм стрелял най-много 10 пъти
 

lynx

Редовен Потребител
Колега, не се залъгвай с бързомерец, има си мини пистолетни оптики за тая работа.
Не са често срещани из нашите магазини, но се намират.
Разгледай мини оптиките из сайтовете, тези които са предназначени за пистолет ще ги познаеш че в спецификацията на оптиката пише че са с long eye relief, тоест разстоянието между окуляра на оптиката и окото е над 11 инча.
При нормалните оптики за пушки eye relief e 2-3 инча.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Днес ,се реших да разглобя почти напълно Зоракито понеже вчера при зареждане не искаше да стреля.Гледайки от снимки в нета го започнах, като внимавах да не нараня стержена на буталото, на който първо му залепих лепенка от лейкопласт и отгоре му сложих парче гума го стиснах с клещи и се отви часта към клапъна без усилие .Разглобих и буталото почистих и смазах навсякъде по пищака.След което си го сглобих и сега си стреля без проблем,явно е бил замърсен някъде понеже имаше от заводската смазка и не изпускаше вкарания въздух.
 

Attachments

  • Изображение1284.jpg
    Изображение1284.jpg
    82.8 KB · Прегледи: 137
  • Изображение1285.jpg
    Изображение1285.jpg
    102.6 KB · Прегледи: 133
  • Изображение1286.jpg
    Изображение1286.jpg
    97.3 KB · Прегледи: 126
  • Изображение1287.jpg
    Изображение1287.jpg
    95.7 KB · Прегледи: 119
  • Изображение1288.jpg
    Изображение1288.jpg
    107.2 KB · Прегледи: 120
  • Изображение1289.jpg
    Изображение1289.jpg
    87.1 KB · Прегледи: 127
Нагоре