Моят автомобил.

t.marev

Редовен Потребител
И дебели лъжи :)
1 634 418 километра за 9 години, означават 181 602км за година, което е 15 133км за 1 месец, което 504 км за 1 ден.
Всеки ден, за 9 години!
Съвсем политически коректно, оценявам сметките на Звездния за перфектни! Вероятно и експертизата на ADAC е безупречна.....Въпросът е, този който докарва колата и разказва нейната история, доколко е добросъвестен и може ли да му се вярва. Защото всички знаем как търговците на коли на старо предлагат 15 годишна кола, дето не е карана, само една баба ходила до магазина с нея.....или пък аз мога да кажа че с моята кола съм минал 900 000 км и е като нова.

Попитали радио Ереван: Какво е общото межде диарията и електрическата кола? - И при двете не знаеш дали ще стигнеш до в къщи - отговорило радиото.
 

Sax

Потребител
Цената в Русе на Лукойл,на LPG-пропан-бутан с държавната отстъпка+отстъпката на Лукойл=0.90 лв.
Купих друго Субару,бензиново.2,5 куб.см. турбо-230 к.с.....Голям кеф.В понеделник слагам газова уредба.
^-^
 

Attachments

  • Screenshot_20220904-064426_Gallery.jpg
    Screenshot_20220904-064426_Gallery.jpg
    246 KB · Прегледи: 46
  • Screenshot_20220904-064440_Gallery.jpg
    Screenshot_20220904-064440_Gallery.jpg
    258.2 KB · Прегледи: 46
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
LPG-пропан-бутан с държавната отстъпка+отстъпката на Лукойл=0.90 лв.
..и така чааак до изборите!"Тъмната страна" обърка малко плановете на "светлата",но разни "зелени" перверзии от сорта на "готови за 55" не са отменени...демек относно цената на LPG ти тя да се изравни с тази на бензина,пазарно разбира се,чрез акцизи!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Един съвет.
Този турбо мотор на газ не носи. Следващия 2.0 също.
А и с нормално каране, ми е горял 10-12 бензин смесено, с доста по-малко от предишния модел 2007ма.
 

llcoolj

Редовен Потребител
О-о-опс... Момчета, темата е сладка за разискване, но рискуваме да събудим изтритата тема "Хайд парк", заради която паднаха доста жертви, вкл. и моя милост :) Иначе, имам и аз какво да добавя, но ще се опитам, до колкото ми стигат силите, да съм "цар на мълчанието" :)
Сега ми стана ясно, защо си с нов профил ;)
 

rivan

Редовен Потребител
Доста се чудя, в коя точно тема да питам или да отворя нова тема, за да бъде всичко по-прегледно и подредено, и в крайна сметка реших да прехвърля тази отговорност на модераторите. Става въпрос за това, какви средства за навигация използвате, специализирани, така да се каже, като Том-том, iGO и Garmin, или приложения за смартфони. Лично аз предпочитам приложенията за смартфони, защото не се налага да нося още един уред, но ако се окаже по-добро, бих преглътнал още едно устройство към багажа.
И така, за градски условия и пътуване по пътища с настилка към момента ползвам Waze, ако не намирам даден адрес, търся го в Гугъл Мапс и т.н., в общи линии там, където имам интернет, нямам проблеми.
Нещата стават малко по-сложни, когато по една или друга причина нет няма! За такива случаи се налага ползването на устройства или приложения, които работят в офлайн режим. Съответно и картите трябва периодично да се актуализират. Досега ползвам Windy Maps за града и Orux Maps с карти на BGMountains за туризъм и забежки извън пътя с кола. Но и двете приложения си имат недостатъци. Първото не е достатъчно подробно, липсват улици и номера за доста населени места, второто е тегаво за работа, често ми забива, картите са остарели и неточни и най-вече не можеш да зададеш маршрут, по който да те води, а само следиш къде се намираш.
Предлагам, ако модераторите решат да създадат нова тема, в нея да споделяме информация за навигации и програми, проблеми, свързани с тях и начини за решаванато им, новости, кой какво ползва и доволен ли е. Така информацията ще е на едно място, обобщена и леснодостъпна. Ако ли пък не, то споделете вие какво използвате тук, в тази тема. Благодаря предварително!
 

Amfo

Редовен Потребител
Добър вечер . Аз ползвам google maps . Ако ходя някъде ,където нямам достъп до интернет, просто си свалям картите преди да тръгна . До сега не съм имал проблем . Предполагам професионалните навигации са наистина добри . Но сигурно струват немалко пари . А и затова са професионални , за да се ползват професионално , тоест да вадиш пари с тях .
 

emci74

Редовен Потребител
Имам Here инсталирана на колата- 100 евро на година абонамента! Айде нема нужда! Не виждам някаква разлика, даже търсачката им на адреси се справя доста по-зле от Гугъл мапс.
Waze ползвам основно, но поради други, несвързани с ландшафта причини
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
За извън пътя ползвам едно не лошо Garmin-че (GPSMAP-66S). Но и то е донякъде, въпреки че е с lifetime ъпдейт на картата. Хубавото е, че можеш да му качиш предварително геореферирано изображение от Google Earth, което можеш да зуумваш според нуждата (bird eye). Лошото е, че има ограничения в размера на растера. Иначе, по асфалта ползвам предимно Waze. А, ако съм с "двойката" в грдаски условия Google Maps ми върши най-добра работа.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Waze е много добро, заради инфото в реално време за опасности по пътя/ лед, катастрофи, полиция и т.н./ Води добре, предупреждава отрано. За пътя не мисля да го сменям. Освен това където има път, обикновено има и интернет.
За извън пътя е по-интересно. В офроуд-форума толерират Garmin, в същото време има и много противници. Устройствата дават проблеми, ъпдейтването създава проблеми, даже и апарати, закупени с право на доживотен ъпдейт. Отделно и цената не е малка. За 5-10 разходки в гората годишно, не знам дали си заслужава. От друга страна казват, че картите им са подробни, доколко са актуални е друг въпрос. Има ли горските пътища и пътеки, означения за проходимост?
 
Последна промяна:

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Зависи от "разходките" .
Някои могат да минат и без нужда от устройство ако можеш да се "осевериш" правилно. При други има вероятност да те измъкне от много тегава ситуация. Хубаво е, че Garmin-те са много дурако- и удароустойчиви, което е предпоставка устройството да служи вярно дълго време.
Актуалността на картите е много относително понятие. На едната година има черен път на картата и минаваш. На следващата арендаторът решил да увеличи обработваемата площ за повече субсидии и го разорал. Път вече няма. Кръгом и напред. Ситуацията е, горе-долу същата в гората с дърварите.
За означения - има. Ако трасето е в черен цвят - няма страшно, минава се. Ако е червено, обаче, възможно е да има участъци, където и атв-та да се узорят. По принцип, картите се актуализират по данни от потребителите (стига да има кой да ги обработи навреме). Това предполага не малка доза субективност. Единият минал с атв-то през лятото, другият закъсал с автомобила през пролетта/есента на същото място, защото се подвел по картата. И те така. В пущинака е хубаво да имаш винаги едно на ум и да не разчиташ само на устройството.
 
Последна промяна:

rifle

Потребител
Ползвам Гугъл Мапс и съм много доволен. Когато съм офлайн или в държава където интернета е много скъп, или извън Европейския съюз, просто си свалям ифлайн карти.(а пътувам много, работата ми е такава). Работи чудесно, навсякъде...(Африка, Азия....) А за БГ е за мен най- доброто, защото Гугъл постоянно ъпдейтва.
Миналия петък се връщах от Румъния. На Хаинбоаз- опашка, 3-4 км.Никой нищо не знае какво се случва. Коментираме с колеги от опашката- никой нищо ясно. Питам АПИ по телефона- нищо не знаят. От всички навигации в опашката Гугъл първи обозначиха, че има катастрофа !
 

nelsky

Редовен Потребител
Ползвам Гугъл Мапс и съм много доволен. Когато съм офлайн или в държава където интернета е много скъп, или извън Европейския съюз, просто си свалям ифлайн карти.(а пътувам много, работата ми е такава). Работи чудесно, навсякъде...(Африка, Азия....) А за БГ е за мен най- доброто, защото Гугъл постоянно ъпдейтва.
Миналия петък се връщах от Румъния. На Хаинбоаз- опашка, 3-4 км.Никой нищо не знае какво се случва. Коментираме с колеги от опашката- никой нищо ясно. Питам АПИ по телефона- нищо не знаят. От всички навигации в опашката Гугъл първи обозначиха, че има катастрофа !

Малко извън темата за навигациите, но за интернет извън ЕС, аз ползвам това : https://www.mypokefi.com/
Ако ти попадне някъде из Азия можеш да пробваш. Хонг Конгско е по принцип, но май се продава и на други места поне в него тараф. Може да се поръча и до България, идва без проблем, но ДДС и митническите такси го оскъпяват много. При мен почти 50% над цената ми дойде. Но пък ми върши работа. Има си и кусури, но предимствата да имаш интернет навсякъде (почти) надделяват.
А иначе Гугъл мапс, макар че по-често го ползвам като пешеходец. Предимството е, че ако търся заведение, магазин и т.н. мога да потърся и ревюта, да прегледам снимки, че и да разгледам менютата и цените.
 

rivan

Редовен Потребител
Гугъл мапса върши чудесна работа за пътната мрежа и населените места. Търся карти на черни пътища, за офроуд. Когато свърши асфалтът на Гугъл мапса има само бяло петно. Както писах по-горе, Гармин е скъпа и доста проблемна алтернатива, поне за мен. Така да се каже търся алтернатива на алтернативата!:) Нещо, което работи на андроид и могат да се свалят безплатни или поне евтини карти за него, за работа в режим офлайн. Обикновено в планината, още повече в деретата няма никакъв сигнал, камо ли интернет.
 

venciru

Редовен Потребител
Наскоро установих по неволя, че WAZE работи и оффлайн. Не ме питайте как - не зная. Даже спорих с един приятел, който ми каза това. Бях готов и на бас да се хващам. Води си и навигира без проблемно, без актуалните данни за полиСия, катастрофи и т.н.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
........Нещо, което работи на андроид и могат да се свалят безплатни или поне евтини карти за него, за работа в режим офлайн. Обикновено в планината, още повече в деретата няма никакъв сигнал, камо ли интернет.....
Като го казваш така, си мисля, че най-подходящата "алтернатива на алтернативата" е добрата, стара, "аналогова" карта 1:5000. Отдавна са разсекретени и на свободен достъп в нета. Не е андроид и е черно-бяла, но за сметка на това не се влияе от липса на интернет или спътниково покритие. На някои картни листи има отбелязяни и актуални черни пътища ;):cheers:.
От личен опит мога за кажа, че в дерето или в по-гъста гора всяко електронно устройство изпитва затруднения - лагва, бъгва или дава грешки.
 
Нагоре