Моят автомобил.

njatanasow

Редовен Потребител
Баси и цената на метана за коли 3,37лв.От 01.05.22 щял да стане 4 лв.
Май започнах да използвам нецензурни думи по адрес на правителството.Май Излязаха големи лъжци,едно говорят друго правят!:no:
 

Niki

Редовен Потребител
Не че съм фен на който и да е политик,ама който и да беше нямаше да е по различно/говоря за горивата/.Гледам,че острието на Герб използва тоя момент за пламенни речи,ама това си е чист популизъм.
 

rivan

Редовен Потребител
Цената на барел петрол не за първи път превишава 130 долара, сега е около 100, но никога цената на газта/ пропан-бутана/ не е била повече от 1,35. Сега е 1,65-1,70. Просто пълнят изпразнената касичка за наша сметка.
 

batnan

Редовен Потребител
Да не те метнат екоактивистите , може да си затрил някой много ценен вид в потока:).
 

nelsky

Редовен Потребител
Мокрият сън на офроудъра :) Цяло хале пълно с такива, повечето обаче черен мат, няколко военно-зелени. Оборудвани за офроуд- шнорхели, лебедки, метална кора под двигателя, отзад "ЗИЛ-ов" теглич, ролбар...Доставчикът имал договор за доставки за ООН.
IMG_20220425_091846.jpgIMG_20220425_091834_edit_309245980500727.jpgIMG_20220425_091906.jpgIMG_20220425_091912.jpg
 

rivan

Редовен Потребител
Здравейте, миналата седмица купих на дъщерята едно голфче, четворка 1.9 TDI, 116 к.с., че е млад шофьор и трябва да се учи да кара/има книжка, ама е гола вода/. Та на въпросното голфче на таблото не показва външната температура /показва чертички/. Първоначално реших, че не е проблем, но като поразрових, разбрах, че има общо 3 датчика за външна темп. и компа взима данни и от трите, съответно коригира сместа според температурата, отделно коригира работата на климатроника. Намерих единия датчик, този при бронята, ще го сменя, но не знам къде са другите два и кой точно дава данни за таблото? Понеже голфа е може би най-караната кола, предполагам, че някой се е сблъсквал с подобен проблем. Моля, помагайте!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Мокрият сън на офроудъра :) Цяло хале пълно с такива, повечето обаче черен мат, няколко военно-зелени. Оборудвани за офроуд- шнорхели, лебедки, метална кора под двигателя, отзад "ЗИЛ-ов" теглич, ролбар...Доставчикът имал договор за доставки за ООН.
View attachment 98858View attachment 98859View attachment 98860View attachment 98861
Олелеееее...! Мамин-Златен! Верно мокър сън!!!
 

Астрален

Редовен Потребител
Аз пък попаднах на ето тази хубавица, набор 1961г. Много мераклийска направа!
Пичът я продава за 8500лв заедно с резервен двигател , скорости, раздатки...
Освен всичко, напомня ми и за казармата т.е. за младите ми години :)

21562931157625592_b3.jpg21562931157625592_Bo.jpg21562931157625592_BP.jpg21562931157625592_D7.jpg21562931157625592_Og.jpg21562931157625592_ql.jpg21562931157625592_qP.jpg21562931157625592_xv.jpg21562931157625592_Zh.jpg
 

gary m

Редовен Потребител
Здравейте, миналата седмица купих на дъщерята едно голфче, четворка 1.9 TDI, 116 к.с., че е млад шофьор и трябва да се учи да кара/има книжка, ама е гола вода/. Та на въпросното голфче на таблото не показва външната температура /показва чертички/. Първоначално реших, че не е проблем, но като поразрових, разбрах, че има общо 3 датчика за външна темп. и компа взима данни и от трите, съответно коригира сместа според температурата, отделно коригира работата на климатроника. Намерих единия датчик, този при бронята, ще го сменя, но не знам къде са другите два и кой точно дава данни за таблото? Понеже голфа е може би най-караната кола, предполагам, че някой се е сблъсквал с подобен проблем. Моля, помагайте!
Rivan,
Само един сензор за външната температура.
Google, Golf 4 ambient temperature sensor.
 

rifle

Потребител
Riven, виж и това !
 

Attachments

  • Screenshot_20220613-175217_Chrome.jpg
    Screenshot_20220613-175217_Chrome.jpg
    100.6 KB · Прегледи: 36
  • Screenshot_20220613-175230_Chrome.jpg
    Screenshot_20220613-175230_Chrome.jpg
    137.4 KB · Прегледи: 36

rivan

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите!:cheers:Днес свалих датчика в бронята, почистих го, но пак нямаше показания. По едно време се появиха 24 градуса/коректно/, но след няколко минути пак чертички. Дано не е проблем от лоша връзка, че ще ми скъса нервите, докато открия откъде е. Иначе утре ще го сменя с нов/датчика/, дано имам време.
 

rivan

Редовен Потребител
Днес голям майтап - свалих датчика, да го покажа в магазина и както си карам на таблото излизат показания- 24,5 градуса, на климатроника 24. А датчика ми е в джоба! Или има духове в колата, или има поне още два други датчика. Засега се отказвам, ще я водя на доктор!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Виж под някое от страничните огледала дали няма датчик. Вътре някъде по/под таблото също трябва да има.
 

rivan

Редовен Потребител
Водих я на доктор, чете грешка в датчика в бронята/как отчита стойности без него, не попитах/, ще го сменя, 20 лв и доставка за два дни от Полша. Освен този датчик има още два - един при вентилатора на парното, откъдето идва свеж въздух и един някъде в купето, за различните години, на различни места. А дали е датчика, лоша връзка или прекъснат кабел, ще видим, надявам се да е първото. Благодаря ви колеги!
 

lynx

Редовен Потребител
Буксата на датчика в бронята е доста уязвима, имах преди години подобен проблем с фар за мъгла в бронята.
Докато не направихме "мостчета", за да се прескочи буксата плюеше грешки, че крушката на фара и изгоряла и/или си светеше когато си поиска. Датчикът от Полша е евтин и си заслужава да го купиш, но не бързай да изхвърляш оригиналния.
Дано по-бързо да се намери от къде идва проблема, успех!
 

Donev

Новодошъл
Здравейте, миналата седмица купих на дъщерята едно голфче, четворка 1.9 TDI, 116 к.с., че е млад шофьор и трябва да се учи да кара/има книжка, ама е гола вода/. Та на въпросното голфче на таблото не показва външната температура /показва чертички/. Първоначално реших, че не е проблем, но като поразрових, разбрах, че има общо 3 датчика за външна темп. и компа взима данни и от трите, съответно коригира сместа според температурата, отделно коригира работата на климатроника. Намерих единия датчик, този при бронята, ще го сменя, но не знам къде са другите два и кой точно дава данни за таблото? Понеже голфа е може би най-караната кола, предполагам, че някой се е сблъсквал с подобен проблем. Моля, помагайте!
За коригирането на сместа, температурния датчик би трябвало да е MAP сензора. Този в бронята е за външна температура която показва на таблото. Другите два, предполагам за климатроника.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
За коригирането на сместа, температурния датчик би трябвало да е MAP сензора. Този в бронята е за външна температура която показва на таблото. Другите два, предполагам за климатроника.
Митак, МАР сензора мери налягането във входящия колектор и няма отношение към проблема описан от колегата ;)
 
Нагоре