Мнения за избор между 2 въздушни пушки GAMO

nobreak

Новодошъл
Здравейте. Някой може ли да ми каже каква е разликата между тези двете освен, че едната е многозарядна? И защо многозарядната е по евтина?

 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Тука в момента има промоция!
 

Hidden

Редовен Потребител
Възможно е да са с различен трансферпорт - това е отворът, през който минава въздуха в посока от буталото към цевта. Ето тик се коментира това за пушките Гамо:

От друга страна е възможно просто на сайта да са объркали данните или в единия магазин да са мерили наистина пушката.
 

nobreak

Новодошъл
Ако ги има същите модели,какво ти пука какво пише за началната скорост?
Поправи ме ако греша, но този показател не определя ли и цената и търсенето на съответния модел? Все пак искам и мощ :)
Всъщност преди години съм имал Hatsan 125 и не останах очарован от пушката, макар и да и смених пружината с газова. както и да е, продадох я и си купих едно правено пцп, като идеята беше да е като пистолет или къса пушка. Още го имам, но ми идва малко в повече с това помпене на ръка, а не ми се наливат 1000 лв за бутилки, редуктори, компресори. Та идеята ми е да си взема някоя по мощна пушка с газова пружина и без това стрелям рядко....Гледах и кометите и Дианите, но те са над психологическата ми бариера от 600 лв :)
 

Hidden

Редовен Потребител
Поправи ме ако греша, но този показател не определя ли и цената и търсенето на съответния модел?
Съвсем не. Има само косвена далечна връзка между цена и мощ. Пример: ако една пушка е мощна тя трябва да има по-голям компресор. Това значи повече материал за направата й и повече работа. И двете повишават цената. Ако искаш и да е мощна и да издържи доста изстрели, то материалите трябва да са качествени, а детайлите добре направени. Пак покачване на разходите. Хатсаните са мощни, но сравнително евтини. Сещаш ли се от какво са икономисали първо? Ако в главата ти се върти "качествени материали" си напълно прав. За това се и чупят. Пак за връзната цена-мощ: в един от сайтовете преди години гледах ново Фани 300 за 400 лв (май). Не си обновяват сайта хората. Фанито е около 7-8 дж. Тогава Хатсан 125 можеше да се намери между 200 и 300 лв. Вярвам, че знаеш колко джаула е. Тук причината за по-високата цена на Фани 300 е много по-качествените материали и по-сложното устройство, включващо противооткатна система. Даже май въпросът е друг - защо да дам такива пари за Хатсан 125?
Гледах и кометите и Дианите, но те са над психологическата ми бариера от 600 лв
Комета 400 с телена пружина и дървен приклад е под 500 лв. Техните газови пружини не ги гледай, правят проблеми. За Дианите съм съгласен, но там и качеството е по-високо.

Още го имам, но ми идва малко в повече с това помпене на ръка,
Ама какво е това глезене?! Я почвай да тичаш преди или след работа за повече издръжливост! :D :cheers: :D;)
 

nobreak

Новодошъл
Hidden, благодаря ценните съвети. Спортна натура съм, но имам проблем с кръста (виж на масата го нямам :) ) Та решил съм да взема нещо с по малка поддръжка и с по малко зависимости, че и без това не ми остава много време за стрелба. Та съм на вълна четене за момента. Ще задам въпроа така - ти какво би си купил без PCP?
 

Hidden

Редовен Потребител
Ще задам въпроа така - ти какво би си купил без PCP?
Веднага отговарям, защото бюджетът ти е добър за пружинна пушка:
-нова:
Комета 400 (без Компакт) в 4.5 или 5.5 с телена пружина, дървен приклад и механични мерни прибори.

-втора ръка:
Вайраух 30
Вайраух 35
Хайнел 312

Пускаш обява, че търсиш някоя, ако нова ти идва извън бюджета и чакаш да видиш какво ще изпадне.
От последните три Вайраух 35 е най-мощната - около 16 дж, другите са по-слаби. Но са пушки, които оставяш на поколенията. Имам и трите. И трите са по-стари от мен.

Може и някоя Диана. Те варират по мощност. Зависи какво изпадне. Дианите са също качествени, особено старото производство. Имам Диана, правена 1937 година. Единствените й проблеми са свързани с лошо съхранение и остаряване на кожения маншет.
Горният списък не е много пълен. Включва някои от пушките, които са хем сравнително масови, хем са ме впечатлили.

Със сигурност не бих дал пари за Хатсан или ново Гамо.

виж му подписа, там пише, какво си е купил, или по-точно, какво има в момента!
Това не е точно така, станаха много пушките, а мястото е малко :D
 

nobreak

Новодошъл
По принцип доста ми харесва и тази, че не е с чупеща цев, но.... :)

 

nobreak

Новодошъл
xpresident, това не го знаех. Изхождам от това, че няма вероятност шарнира да се разбие след време...
 

Hidden

Редовен Потребител
Колегата се шегува :D
Имам и такава - шумна и с много вибрации. Около 32 дж с JSB 1.175 g. След меренето стигнах до мисълта, че може да й сложа рязана пружина, за да й намаля мощността.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ба,шегува се друг път!
Предвид,бюджета желанието да е 30+дж. и да е с газова пружина избора е ограничен...Хасан си имал остава Гамо- и SPA 1600,ето ти линк и към китаеца
https://zarimex.eu/vazdushna-pushka-gr1600w-s-gazovo-butalo-kal-5-5-mm
ПЦП-тата са им добри,бих си взел такава ако търся дурострел!
Хубава и евтина пушка с фиксирана цев няма!
П.с
Има Кросмани в тая категория,но минават май бюджета!
 
Нагоре