Кой модел на Комета да изберем?

Haidut

Новодошъл
Здравейте,кой модел на Комета е за предпочитане?Става въпрос конкретно за Феникс 400 и Фюжън!
http://www.cometaairgun.com/en/air-...dUjMYZTOhfXRqhdWHVRimVTIOyyt_Qmr7Tk2k2_QkGt-c
или
http://www.cometaairgun.com/en/air-...cHLH1nYrWeUwtC8bZw-Ta5nY6wQYcFXX5bNr-_00yoOq4

1.Феникс 400 е малко по-евтин от Фюжън.Оправдана ли е покупката на по-скъпия Фюжън?
2.Има ли значени към кой приклад ще се ориентираме,дървения или синтетичен?
3.И двата модела се предлагат с опция GPS.Заслужава ли си да се инвестира допълнително пушката да има тази система?
http://www.cometaairgun.com/en/gas-...-ZPaExfDLCTUNm-97SQGYdoethYXCNrFesQbNWyqokcfE
До колкото разбрах тази ситема GPS се предлага само в комбинация със синтетичен приклад.
 

Hidden

Редовен Потребител
Фюжън серията са без механични мерни прибори.
Дървеният приклад, освен по-красив и траен, намалява и вибрациите при стрелба.
И тези с дървен и тези с полимерен приклад се предлагат с газово бутало.
По българските магазини съм виждал тунинг кит - задната тапа и газово бутало, които превръщат пушка с телена пружина в такава с GPS.
Двата източника на енергия се различават главно по трайността им - газовото бутало ще издържи доста повече, но може да даде дефект. По принцип газовото бутало подобрява точността, но съм чувал от колеги, че при Кометите нямало голяма разлика.
А аз бях на твое място щях да взема такава с телена пружина, дървен приклад и механични мерни прибори.
 
Последна промяна:

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Добре дошъл колега. Радвам се, че си сред нас вече. Приятелска препоръка, чети във форума има много по темата.
 

Haidut

Новодошъл
Благодаря за посрещането.
Незнам какво представлява това газово бутало?Необходимо ли е зареждане и пълнене с въздух от бутилки?Не искам да стигам до там.Искам проста и надежна пушка,която да стреля точно!
Фюжън серията са без механични мерни прибори.Това означава ,че трябва задължително оптика,така ли?
 

Hidden

Редовен Потребител
Да, оптиката е задължителна. Газовото бутало не се помпа - идва си готово за употреба.
 

ANTON VR

Новодошъл
Здравейте група и аз съм със питане за Комета Феникс 400- 4,5мм с пружина или газово бутало може ли някои да обясни за предимствата и минусите на двата варианта и кой е за предпочитане с кое издържа по дълго и кое се сменя по лесно и като цена също
 

didarai

Редовен Потребител
Здравейте група и аз съм със питане за Комета Феникс 400- 4,5мм с пружина или газово бутало може ли някои да обясни за предимствата и минусите на двата варианта и кой е за предпочитане с кое издържа по дълго и кое се сменя по лесно и като цена също
Феникс стар с дълга цев в 4,5 мм + ГП бих взел аз .
store_1-55dd714c3eff4eb1920c9b4e5bf494cb.png

Предимства :
4,5 мм - 2 пъти по-евтин изстрел , изправена траектория , възможност за намаляване на мощността и дори участие с 16 дж във ФТ .
Дългата цев е по-лека за зареждане . Изглежда и по-естетично . (не и с идиотският надулник де )
Бузата на приклада е голяма помощ при стрелба с оптика .
ГП ---- с нейните си предимства .
---------------------------------------------------
Ако целта е бюджетна пушка , то и пластмасовият приклад с винтова пружина също е опция .
Тази пушка стреля доволно приятно и с обикновенната си пружина . За човек без възможност да си направи (купи и настрои) ГП , с обикновената пружина е далеч по-лесно достъпна регулировката на мощността .
 

rivan

Редовен Потребител
Харесвам дървените приклади!Освен по-малко вибрации, създават и усещане за красота, лукс и завършеност.Чувството, когато държиш пушка с дървен приклад е друго! Друго е когато държиш пластмаса. Не си отнемай удоволствието! Ако можеш да си го позволиш, не му мисли!
 

Hidden

Редовен Потребител
Аз бих препоръчал да си вземеш с телена пружина. Лесно можеш да отрежеш част от пружината и да регулираш енергията.Ако искаш можеш да я ъпгрейднеш с кит, включващ газова пружина и задна тапа. Ако си вземеш пушка с фабрична ГП не можеш да минеш на телена. Вярно е, че ГП е с по-малко вибрации, но може да сдаде багажа по-рано от очакваното и регулирането на силата й не е толкова лесно. ГП или телена-като цяло май нещата са на кантар... Само калибърът е ясен - 4.5 мм.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Само тя се сменя, ама върви със спусъка-продават се в комплект. По не не съм видял да се продава само ГП. Фабричната, от преди 3-4 години, не може да се настройва, за по-новите нямам идея.
conFusion е около 17J, тука съм мерил - https://forum.airguns.bg/index.php?threads/cometa-хубавите-испанки.60/page-27
Да си кажа честно мойта е по-точна с телена пружина или аз съм отвикнал от пружинките. Някакси вибрацийте са по "мазни", с ГП се усеща по рязко.
Общо взето споделям стара информация и опит.
Като ми сдаде ГП хич няма да си взимам друга, ще се върна на телени!
 
Нагоре