Кой каква музика харесва?

Вилян

Потребител
Бяха подгряваща на Machine Head преди много години и откакто ги чух тогава, са ми едни от фаворитите...
Има доста метал групи с различна степен на агресия, но на тези пичове агресията.. някак си агресивна идва... ;) Дайте им шанс дето се вика, вокала не е хич лош тоже ...

 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Да пусна една малко подценявана група. Не са много почитани в Европа, не са им чести концертите!? За мое съжаление се разпаднаха по политически причини, надявам се главният да я основе отново. Идвали са в нашата татковина, но аз не отидох :wall: , не знам защо (защото съм смотан, най- вероятно). Да си намериш тяхна тениска е не възможно, трябва да си направиш по поръчка...
Всичките им албуми са различни, но въпреки това стилът на групата е разпознаваем във всеки албум.
Много народ е минал през групата, като само и единствено основателя, Джон Шафер е постоянен член :crazy:. Въпросният Шафер пише почти всички текстове и музика.
Името на групата е трябвало да бъде Purgatory, обаче се оказва, че има група с такова име. Основателя я прекръства на Iced Earth в памет на свой приятел загинал в катастрофа с мотор - причината е т. нар. черен лед.
Малко като реклама се получи, моля да ме извините.
И трите песни са с различен певец.
Приятно слушане:
 

dberov

Редовен Потребител
Страхотно направено видео за 50 годишнината на The Dark Side Of The Moon, качено преди ден.

The winning video by David Horne for Time in Pink Floyd's The Dark Side Of The Moon 50th Anniversary Animation Video Competition

 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Култово парче.
Тъкмо бях излязал от казармата. То нямаше и къде да се слуша такава музика тогава, ама аз имах шанса, че отидох да работя на Албена - лятото на 75та.
Текстът е много силен, но човек докато е млад, не му прави впечатление.
 
Нагоре