Избор на въздушна пушка

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
От страницата на комета:

Screenshot_20240221-061906-558.png
275м/с с оловна чашка,да вземем RWS 0,77 гр ,това прави 29.12дж.а най-леките чашки под техния бранд(на техния сайд) са 0,89гр. което е 33,65дж.та ето от къде идва подвеждането,но свиквай подвеждаща информация дават всички производители на ВО под една или друга форма :) !
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Няма Комета над 21-22 дж, просто с този компресор, не може повече. В темата за Кометите е писано достатъчно. И понеже сега ще скочат нЕкои познавачи да ми доказват нещо си /като в една друга тема/ съм съгласен на следния експеримент: Отиваме в магазина и купуваме /плащам аз/ една Комета, мерим я с хронограф и ако покаже повече от 22, хайде 23 дж. пушката остава подарък за спорещия. Ако покаже по-малко, човека ми плаща пушката и си я взема.
Kifa e обяснил един от механизмите на заблудите, станали уж случайно....Има и други. Само ще кажа че ако от Комета бяха изкарали 30 и кусур джаула от тая пушка, щяха да прогърмят света за "най-мощната компактна" пушка.
Иначе Кометата не е лоша пушка.
 

ivo77

Новодошъл
От страницата на комета:

View attachment 114891
275м/с с оловна чашка,да вземем RWS 0,77 гр ,това прави 29.12дж.а най-леките чашки под техния бранд(на техния сайд) са 0,89гр. което е 33,65дж.та ето от къде идва подвеждането,но свиквай подвеждаща информация дават всички производители на ВО под една или друга форма :) !
Ясно. Най-вероятно Кометата ще бъде пушката, която ще взема. Като за първа пушка все пак мисля, че става. Един въпрос, Кометата дори и при мощност от 23-24 джаула до колко метра горе долу ще бъде точна и ефективна?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Пружинните пушки(независимо с телена или газова пружина) имат нисък таван на мощност по днешните стандарти,колегите те насочиха не към най-мощната и точна пушка а към най-оптималната като цена, качеството и мощност,която да не те е яд да я гледаш след две кутии чашки ...дълго е има си тема чети малко.Каквото можеш да вземеш от тази пушка това е от пружинките общо взето, после започва ПЦП.Разбира се има още един вариант така наречените Магнум пружинки (28+ дж)но там нещата са сложни от към оптики и научаване на стреляне
 

ivo77

Новодошъл
Като каза Магнум пружинки, гледах доста видеа и ревюта в YouTube на Gamo Swarm Magnum 10x igt, като всички казваха, че уж била 45 джаула. От любопитство питам някой от вас има ли такава и колко всъщност е реалната мощност на пушката?
 

todeto

Потребител
Здрасти колега, аз имам такава комета с газово бутало в 5.5 на две години и след изстреляни няколко хиляди чашки сега е на около 16 дж. със сменен маншон. Измерена с китайско хроно.В началото наистина беше по- силна.
 

ivo77

Новодошъл
Имам един въпрос, може ли да поръчам пушката онлайн и да ми бъде доставена с куриер или трябва на място да е взема. Тъй като в някой сайтове пише, че не може онлайн и трябва да се вземе от магазина. В други гледам пише, че може да се поръчва онлайн, така и бях чел из форума, но не знам дали е вярно това. Понеже не съм от София, а гледам, че повече магазина са там, да знам дали трябва да се ходи или може и по интернет.
 

Hidden

Редовен Потребител
Зависи от магазина.
Виж дали я няма в пушка.еу. Те могат да ти пратят. Ако не стане отиваш в градския оръжеен и ги питаш дали не могат да се свържат със Сотис и да ти доставят.
 

Павката

Редовен Потребител
Имам един въпрос, може ли да поръчам пушката онлайн и да ми бъде доставена с куриер или трябва на място да е взема. Тъй като в някой сайтове пише, че не може онлайн и трябва да се вземе от магазина. В други гледам пише, че може да се поръчва онлайн, така и бях чел из форума, но не знам дали е вярно това. Понеже не съм от София, а гледам, че повече магазина са там, да знам дали трябва да се ходи или може и по интернет.
Можеш и онлайн направо от Испанците да си я поръчаш .Ще я получиш на адрес,който посочиш.Ако я нямат налична,по-добре не се занимавай с български магазини.Могат с месеци да те мотаят.
 

t.marev

Редовен Потребител
Зависи от магазина.
Виж дали я няма в пушка.еу. Те могат да ти пратят. Ако не стане отиваш в градския оръжеен и ги питаш дали не могат да се свържат със Сотис и да ти доставят.
Това е верния начин. Този механизъм работи - проверено!
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Това е верния начин. Този механизъм работи - проверено!
С пушка еу също могат да я доставят на адрес. На мен шефа на магазина я докара до Бяла Слатина много приятно момче,и много точно.
 

ivo77

Новодошъл
Ами гледам има я в Сотис, Пушка.ЕУ, Arms bg и Weapons bg. Тези последните два доставят ли до адреси? И в от кой сайт дават най-голяма гаранция или навсякъде е еднаква?
 

LogiBG

Редовен Потребител
За да не ти раздвоявам избора искам само да се включа с това, че пушката при последното намаление в сотис беше около 340-60лв. на промоция. Незнам дали бързаш или не но го имай напредвид. Сега дали ще има скоро намаление божа работа. Но от сотис няма да ти я изпратят само в магазина на място.
 

Hidden

Редовен Потребител
Ами гледам има я в Сотис, Пушка.ЕУ, Arms bg и Weapons bg. Тези последните два доставят ли до адреси? И в от кой сайт дават най-голяма гаранция или навсякъде е еднаква?
Звънни им и ги питай. Тъкмо и да разбереш дали наистина я имат или пак "не си поддържат сайта". Последното много сме го чували.
 

ivo77

Новодошъл
За да не ти раздвоявам избора искам само да се включа с това, че пушката при последното намаление в сотис беше около 340-60лв. на промоция. Незнам дали бързаш или не но го имай напредвид. Сега дали ще има скоро намаление божа работа. Но от сотис няма да ти я изпратят само в магазина на място.
Ами може и да изчакам, горе долу кога пускат намаления, например сега пролетта около Великден предполагам, както и другите магазини? Иначе сега в Сотис е 518 лв, така че ако я намеря на промоция би било добре.
 

t.marev

Редовен Потребител
Ами може и да изчакам, горе долу кога пускат намаления, например сега пролетта около Великден .......
Около Коледа, със сигурност ще има намаления...
Ти остави цената, ами ще трябва да я отваряш пушката, да почистваш, да изпиляваш....с други думи - да я обслужиш. Това съветват опитните съфорумци да се направи, преди да почнеш да стреляш. Щом гледаш клипчета в Тубата, сигурно ще се справиш. Може да вземеш и някоя "направена" пушка.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Когато колегата дойде с Кометата,доста беше пострелял преди това. Аз само му бях дал една голяма кутия ЖСБ и почти я беше свършил. Та без отваряне и след толкова пуцане показа енергията за която писах. Та дали е стандарт при Комета или неговата по някаква случайност от вътре е била добре ...
 

t.marev

Редовен Потребител
Напълно разбираемо.....и аз смятам така. От моите пушки съм отварял преди стрелба, само KRAL N01 и то от любопитство. Оказа се че не е имало нужда. Но по-опитните от мен колеги казват друго....
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Абе и аз като си взех Дианата,доста пострелях без да я отварям. После ходих при Ники Атанасов и там я замерихме(тогава нямах хронограф) и си даде обявените 32 джаула . Но пък във форума има доста писано,май само за турски пушки,за шепи грес,стружки и заосенъци! Та аз глобално заключение немога да направя,а само споделям наблюденията си над две конкретни пушки.
 
Нагоре