Европейско първенство по ФТ 14-17 юли 2016 г. Унгария

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
315 са точките на България 316 са на Португалия
Всеки ден се вземат 4 те най добри резултата за деня.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Не трасето беше лесно. Дъжда беше проблема. Два дена не спря да вали като из ведро
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Накланям си щаера и от него изтича вода...такова беше времето.
Очилата във вода наочника пълен с вода, но като цяло съм доволен от себе си.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
За 1 точка не успяхме да се качим отборно на почетната стълбичка:(
Даже много добре сте се представили.
Следващият път, дай Боже и тая точка да е в актива.:bravo:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Благодаря на всички за поздравленията и подкрепата. Всички участници положиха максимамални усилия да се представят добре. За нивото на развитие и практикуване на ФТ в България лично смятам, че резултатите са напълно реални
Но винаги може повече. Дали трасето е трудно е доста относително. Беше в равнина гора. Наклони изобщо нямаше. Вятъра и дъжда бяха основни фактори. Основно мишени от 42 до 50 метра. По 10 задължителни мишени на кръг. Имаше поне 3-4 мишени извън правилата относно уз и метри. Според мен имаше и няколко мишени с уз 35 мм. Позицийте за стрелба бяха удобни
 

lynx

Редовен Потребител
Доколкото не ме лъже паметта, това е второто състезание в Унгария с българско участие.
На предишното унгарците изядоха звучен шамар от наш участник и вече ни "взеха на сериозно" :)
Сега обаче мероприятието вече е с по-висока популярност, участват повече и все по-именити участници.
Жалко е само, че за една бройка отбора се е разминал с почетната стълбичка. Но и това ще стане!
Лека полека нещата набират скорост и нещата тепърва ще се получават. ;)
Браво на всички за постигнатото! Надявам се, че сте научили 150 нови неща от кухнята!
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Поздравления за всички!:bravo:
Най-доброто представяне за момента на международен форум - индивидуално и най-вече отборно!:bravo::bravo::bravo:
Чакаме ви да се приберете живи и здрави!
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Apologies ( again) for the English. The guys represented Bulgaria, I am pleased and proud to have met the representitives of the hobby FT . Bravo:cheers:
Yesterday I sat with Cilindura 'Yanko' this hobby and passion has shown me the true Bulgaria. Благодария
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Вече на българска територия да напиша няколко думи за организацията.
Според мен беше на средно ниво. Има още какво да се желае за подобряването им.
Явно и организаторите бяха затруднени от проливният дъжд двата дена.
Според мен при надстрелването проведено от главният съдия Петер Шипка изобщо не изискваше правилно заемане на позициите за стрелба от коляно. Надстрелванете започва с коляно и при равенство се продължава прав. От свободна позиция нямаше настрелване.
Зоната за прострелка беше доста голяма, спокойно побираше едновременно поне 50-60 състезателя.
Хубаво беше, че организаторите бях наредили за деня на прострелката трасе в гората от 30-40 мишени за тренировка. Мишените бяха самозареждаще се. Посоката на стрелба в тази зона беше почти в посоката на стрелба на състезанието . Нещо което беше положително при организацията. Тоест в деня на прострелката след като простреляш на хартия, можеш да минеш едно трасе от 30-40 мишени за тренировка. В тази зона си имаше маршали, които следяха за изправността мишените и ги боядисваха от време на време. Местата за стрелба бяха определени и всеки без струпване всеки се местеше от позиция на позиция. Нещо което на мен ми хареса. По следата на състезателното трасе имаше хроно тест и проверка на седалките за височина.
Доста силно присъствие на фирмата Щаер като сервиз. Отстраняваха проблеми, почистваха пушките и пълнеха с въздух напълно безплатно. Истински професионалисти. За което евала.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Какви са тия дискриминационни отразявания? Интернет не е само Фейсбук?
От към информационно затъмнение също може отличен да им се пише на организаторите.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това е надстрелване за 8 място в пцп. Забележете лявата ръка как лежи върху коляното.
Вие кажете правилно ли е?
 

Attachments

  • 13726842_640891876066357_3985988915850476870_n.jpg
    13726842_640891876066357_3985988915850476870_n.jpg
    130.1 KB · Прегледи: 55
  • 13726842_640891876066357_3985988915850476870_n.jpg
    13726842_640891876066357_3985988915850476870_n.jpg
    130.1 KB · Прегледи: 53

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Доколкото знам, китката трябва да е свободна. Е поне гледа нея да не я опира на крака.
 
Нагоре