Варненска група - SEA WOLVES

xpresident

Редовен Потребител
Днес яка стрелба на силен вятър на една полянка до Белослав с колегата pellet

двете мишени на 19 и 38м
единствената добра група която се получи. pellet я стреля нa 19м от ФТ позиция, Weihrauch 35
Вяртра е такъв че за да снимаме подпряхме листа с пушката от едната страна а от другата я държахме с ръце :)
За съжаление затрих една от хубавите снимки, така че ще трябва да повторим..
 

Attachments

  • DSC_0059.JPG
    DSC_0059.JPG
    573 KB · Прегледи: 84
  • DSC_0061.JPG
    DSC_0061.JPG
    711.6 KB · Прегледи: 63
  • DSC_0061 - Copy.JPG
    DSC_0061 - Copy.JPG
    712.4 KB · Прегледи: 91
  • DSC_0058.JPG
    DSC_0058.JPG
    323.6 KB · Прегледи: 74
  • DSC_0064.JPG
    DSC_0064.JPG
    268.1 KB · Прегледи: 76

pellet

Редовен Потребител
Потвърждавам, вятъра по моите лични класации беше - кошмарен! Васко, пропусна да спомене, че оная "хубавата мишена на pellet" се получи при леко поутихнал вятър. Иначе, тренировката беше супер и извадихме поуки относно кофти метео условия.

А местенцето е супер. Прилича си на ФТ трасе. Задължително ще си правим редовни тренировчици.

След невероятни кандърми и увещавания, Васко ме убеди, да надяна тоз телескоп на раухчето и да идвам на следващото ФТ състезание. Леко смешен опит ще да бъде , но разчитам на един голям коз - като се явя с пружинка с чупеща цев, другите състезатели ще се из-по-натъркалят от смях и няма да са максимално концентрирани :) :)

Поздрави!
 

Sen

Редовен Потребител
Момчета, луди ли сте, аз днес помислих, че вятърът ще ми вдигне масата и столовете от терасата :D
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Потвърждавам, вятъра по моите лични класации беше - кошмарен! Васко, пропусна да спомене, че оная "хубавата мишена на pellet" се получи при леко поутихнал вятър. Иначе, тренировката беше супер и извадихме поуки относно кофти метео условия.

А местенцето е супер. Прилича си на ФТ трасе. Задължително ще си правим редовни тренировчици.

След невероятни кандърми и увещавания, Васко ме убеди, да надяна тоз телескоп на раухчето и да идвам на следващото ФТ състезание. Леко смешен опит ще да бъде , но разчитам на един голям коз - като се явя с пружинка с чупеща цев, другите състезатели ще се из-по-натъркалят от смях и няма да са максимално концентрирани :) :)

Поздрави!
Не се отказвай,аз ходих с Кометата пък тя е класи под рауха,без подготовка пак имах свалени мешени,но пък емоцията беше на макс.
Успех
 

DoDo

Потребител
Бреййййй, не търсите ли трети пружинкаджия :)

P.S. В отпуск съм още 10-ина дена, така че хайде тия дни да :rambo:
 

nelsky

Редовен Потребител
Здравейте, Колеги!
От доста време влизам във форума, но не съм писал до сега, може би защото съм имал само пружинни ВО и с тях сме стреляли само за забавление със децата. В неделя обаче се сдобих с Хасана на колегата stm, а днес и с едно Зораки НР-01 и установих, че ПЦП-то е друга бира, дори и с Хасана, удоволствието е съвсем различно:) Пушкалото обаче си идва и с питанките, а и с факта, че вече по-внимателно трябва да си подбирам местата за стрелба. Днес успях да намеря мястото след Побити камъни, постреляхме малко, но по пътя остъргах "корема" на едно място. Дали има в района подходящо място с по-лесен достъп? Освен това имаше един юнак с някакво пушкало за слонове, в неделя също бяхме в района (спряхме няколко стотин метра по-нагоре по пътя) и тогава пак се чуваше огнестрелно оръжие. Някъде, където не се пуца с такива гаубици ми се струва по-подходящо за нашите пушки.
Та така, ако се събирате някъде да стреляте ще се радвам да се срещнем. Опитът ми с ПЦП е едва от няколко дена и ще ми бъде от полза да се срещна с хора с по-голям опит в това отношение и особенно с Хасаните (моят вече си показа рогата).
 

DoDo

Потребител
Здравей,

Може би, поради факта че работя по средата на пътя Варна - Добрич и съм си харесал тая част от картата за пуцане.
Ето ги някой от мойте "полянки" :

https://goo.gl/maps/mADLfsJtuJw - Това е точно на уширението на пътя, точно след "топката" на Аксаковска панорама посока Добрич. Има чешма, 10-тина борчета под които паркирам,бол нивя :D ... и някой друг презерватив ... :D

https://goo.gl/maps/Ws4xTZnvR8R2 - тука има бол полянки и гора, даже има(ше) и беседка скована. Асфалтовия път е по-зле отколкото този покрай поляните .... но не е offroad, бича го с Хонда Акорд и няма проблем.
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте!
Организирахме се с други колеги от Варна.
Който желае може да дойде,ще се ходи на с.Китка понеделник 08.05.2017
Ще се радвам да се запозная с новите колеги от Варна.
Мястото е подходящо за стрелби.
 

Whale

Потребител
Тъй-като много колеги не знаят мястото,мисля че в 12.00 ч на центъра на селото ще е добре да се срещнем.Може и жени и деца да се водят ако е хубаво времето и едно барбекю да спретнем.
 

nelsky

Редовен Потребител
Тъкмо щях да задавам въпросите, на които Whale вече е отговорил :) Аз мисля да дойда със семейството, стига да не излезе нещо или времето да е лошо. Само да попитам, как е проходимоста до мястото? Стига ли се с нормална кола?
 

Whale

Потребител
Всички сме с нормални коли и не би трябвало да е проблем.Има и течаща вода, пейки,барбекю и заслон ако завали случайно.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако времето е хубаво ще дойда, иначе няма смисъл да ставаме в кал до уши и да се крием в беседката. Ето една снимка с маршрута до местото за тези който не са ходили:
Китка-Круша.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Не валя ли при вас дъжд, в колко часа ходихте? В Провадия валя цял ден на пресекулки, и не ми се рискуваше да навъртам 130км. на празно и да съм сам. ???
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Хубаво ще е предната вечер да се драскат 2-3 реда за уговорка. След като качих снимката с пътя до там...пълна тишина няколко дена, ??? така останах с впечатление че никой няма да ходи.
 
Нагоре