Варненска група - SEA WOLVES

veso94vn

Потребител
От това 10-40х60 как да разбера на колко метра приближава образа и в какви размери/мащаби. Питам във връзка,че ще ми предстой да си купувам оптика от сорта на 3х42 или 6х38 нещо такова фиксирано и да се пробвам да си направя някаква аматьорска сметка.
 

DoDo

Потребител
Проблем ... :sos:
След проверка в Анкей, Магнум, Интерком(ул. Шипка), Волф Груп (до турския ресторант), VIP Pro Hunter(Мебелна палата) ... не можах да намеря моноблок за тубус 30 мм., капачки за оптиката, камо ли сенник :confused:
Единствено в Магнум имаше няколко моноблока за 30мм., но проблема е че вътрешното разстояние на всички е ~ 59-60мм., а на мен ми е нужно да е минимум 62мм. (по възможност около 90-100мм).

Капачки пак само в Магнум имаше, но никоя не стана. Оптиката е 57мм при предната леща и вероятно ми трябва размер 40(57.2мм) за Butler Creek.

Не искам все още да поръчвам от нета, защото не знам дали всичко ще пасне.
Ако някой може да помогне да пише, че си изтърках подметките да обикалям :cheers:
 

Attachments

  • Scope 1.png
    Scope 1.png
    151.6 KB · Прегледи: 101

lynx

Редовен Потребител
На БКЛ има такъв моноблок с голямо разстояние между главите, но цената няма да ти хареса.
Преди време продадох такъв моноблок на колега от форума, запазил съм снимка с размерите:
 

Attachments

  • IMG_8065.JPG
    IMG_8065.JPG
    165.5 KB · Прегледи: 76

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
роблема е че вътрешното разстояние на всички е ~ 59-60мм
В краен случай хващаш един такъв моноблок и му разширяваш разстоянието както можеш - на фреза с пила и т.н. до необходимия размер. Даже като гледам може и да се направи само фаска 1х45° ( или малко по-голяма) от двете страни и пак ще стане работата, но все пак трябва да се прецени внимателно, дали е възможно и кое е правилно да се направи. Успех дано намериш с подходящия размер все пак :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ето ти един като моя - разстоянието между ринговете е 90 мм.
http://www.ebay.co.uk/itm/Vector-Optics-Tactical-30mm-One-Piece-Weaver-Mount-Ring-w-Triple-Picatinny-Rail-/130802079632?pt=UK_SportingGoods_Hunting_ShootingSports_ET&hash=item1e74695790
Ето и сенник, който може и да стане:
http://www.ebay.co.uk/itm/Vector-Optics-Honeycomb-Filter-Sunshade-B-57-5mm-for-Riflescopes-/110987376985?pt=UK_SportingGoods_Hunting_ShootingSports_ET&hash=item19d75cf959
Поразгледай, имат различни модели и размери. Имат и склад в UK, така че, идват без мито и ДДС отгоре.
 

sts1969

Редовен Потребител
Има ли живот тук :stickfight: искам да посетя някоя регионална среща ... и евентуално да пусна няколко съчми през нечие хроно за да добия представа на къде вървя :gunner:
 

petkof

Редовен Потребител
Има!Време няма много напоследък!Хроно има.Кога ти е удобно?Почивните дни?
 

sts1969

Редовен Потребител
petkof написа:
Има!Време няма много напоследък!Хроно има.Кога ти е удобно?Почивните дни?
Да, само през уйкенда почивам, в Провадия живея а работя в Девня и пътувам всеки ден. Нарочно още не съм си купил хроно, защото като знам какъв съм...ще вляза в някой турски сериал и ще се опитвам да получа олимпийски резултати от "заготовка" :-[ Миналата седмица най-после успях да вкарам разхода в нормални граници и да си изведа регулирането на пружината отзад на удобно място...и искам да видя в какви граници е диапазона на скоростта при най-отхлабена и най-натегната пружина.
 

petkof

Редовен Потребител
Не знаех за този човек, но той явно не е гордост само за Варна, а за цяла България и целия свят, щом така безкористно дава от своите достижения на всички останали.Лошото е,че хиляди такива българи са напуснали държавата ни през последните няколко десетилетия.Да е жив и здрав, за да учи още дълго време хората интересуващи се от постиженията му! :cheers:
 

surfistche

Новодошъл
Здравейте варналии ! Студент съм на 21 във Варна и от доста време съм намислил да си взема П.П.П. Изчетах доста теми, дори пуснах една в другия форум където бяха доста любезни да ми помогнат в избора на първо П.П.П., както и ме насочиха към този раздел от форума. Въпроса ми е приемате ли в клуба млади ентусиасти без грам опит но с желание да се научат? :) И евентуално ако да - къде мога да ви потърся ? :)
Благодаря за вниманието!
Поздрави.
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравей и добре дошъл! Варненци явно са на ски в балкана и не могат да ти отговорят. ;) Аз съм Провадиец :rolleyes: ...което ме подсеща...има ли други Провадийци или Девненци (поне) тук? :bravo: Изчакай да е пооправи малко времето и ще плъзнем по поляните, аз смятам да съм редовен този сезон :cheers: Колкото до избор на ... :rolleyes: какво е П.П.П. :rolleyes: Предполагам Пружийнна Пушка ...няма проблем, кажи на какво и по-важното до колко пари си се спрял и съм сигурен че ще получиш дотатъчно съвети и мения. Моят е...не купувай пушка преди да си я пробвал лично и да поговориш с някой колега който вече я притежава за да ти каже силните и слабите и страни.
 

Termina4

Потребител
sts1969 Остави ми на лична телефона си, аз ще мина някоя вечер през Провадия и ще ти оставя моя хронограф
Пътувам често Копривщица-Варна и минавам през Айтоския проход :crazy: Като се оправи времето ще пътувам пак и ще ти се обадя предварително да се да се уточним
Хронографа е "рогaт"
P.S. Провадия е хубав град с хубави хора :cheers:
 

surfistche

Новодошъл
sts1969 написа:
Здравей и добре дошъл! Варненци явно са на ски в балкана и не могат да ти отговорят. ;) Аз съм Провадиец :rolleyes: ...което ме подсеща...има ли други Провадийци или Девненци (поне) тук? :bravo: Изчакай да е пооправи малко времето и ще плъзнем по поляните, аз смятам да съм редовен този сезон :cheers: Колкото до избор на ... :rolleyes: какво е П.П.П. :rolleyes: Предполагам Пружийнна Пушка ...няма проблем, кажи на какво и по-важното до колко пари си се спрял и съм сигурен че ще получиш дотатъчно съвети и мения. Моят е...не купувай пушка преди да си я пробвал лично и да поговориш с някой колега който вече я притежава за да ти каже силните и слабите и страни.

Ами в другия форум като цяло ме упътиха (май май се спрях на метеорче ар 1000), но като цяло ми се искаше да се видя и да си поговоря с хора по-запознати дето се вика фейс ту фейс. За това подпитах дали се приемат млади ентусиясти в клуба :)
 

Vesko_Varna

Потребител
На вниманието на групата! Попаднах на магазинче за профили от цветни метали(бронз, месинг) на пръти и шестограми. Евентуално за изработка на тапи. Като се тръгне от Технополис към Топливо, на първият завой се продължава направо, на 100-тина метра в ляво има голям склад за метали, навътре в двора. Не ми се видя скъпо, режат на 0.5 метра със сигурност, за по-малко трябва да се пита.
 

styna

Новодошъл
Здравейте :), знам че ми е първия пост, но може би с някой от вас се познавам от времената когато се стреляше покрай камчия(2008,9,10...бах с едно червено фордче и Gamo CFX), макар че бях доста не сериозен и не присъствах много често...
та на въпроса...гамото го махнах отдавна и за това спрях да се мяркам( дразнеше ме точността му ), но от скоро ме засърбяха ръцете и си взех едно AT44-Long защото още ми е тръпка, и след пружината си бях обещал следващото да е PCP (благодарение на суматрата на Лудия Макс...ако не се бъркам :) ) :), но сега пък вече нямам време....Сега е помпя с помпата, но ми попадна следната бутилчица : цък, 215 бара/2л. която в момента е на водна проба и се надявам да мога да е заредя скоро...та след толкова глупости...къде си зареждате бутилките във Варна, гледах разни теми за под моста, но според опита ви дали биха ми е заредили, с каква резба трябва да е накрайника за да станe ? Ще ми обърнат ли внимание въобще за 2л ?
Знам, че е малка но за без пари толкова...скоро може би още една или две като нея (бутилки :) )... Стрелям доста рядко, на 2-3 месеца един път помпя, т.е. мисля, че ще ми е ок за начало...макар че, апетита идвал с яденето :)...
Наздраве :cheers: .
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ние пълним в Цикония на ул."подвис" № 29(над ХЕИ) http://www.ciconia.net/2.0/index.php?item=show_content&menu_id=10&lang=bg , зимата под моста едва ли ще работят. По принцип имат доста накрайници, но трябва да видят бутилката ти. Не е сигурно, че ще съгласят да ти я пълнят.
П.П. Суматра не съм имал никога, може би имаш предвид тази на Светльо(Акела).
 

styna

Новодошъл
MAD MAX написа:
...П.П. Суматра не съм имал никога, може би имаш предвид тази на Светльо(Акела).
Извини ме, може би бъркам вече имената, но беше суматра :)...
Мерси за информацията за цикония, ще проверя след пробата.
 
Нагоре