Варненска група - SEA WOLVES

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ако вече знаете и имате желание да се обозначите - казвайте, кой ще идва на Националната на Копринка. Да можем да правим сметки за транспорта и настаняването. А и евентуално за пазаруването.
 

димитър

Потребител
Здравейте,колеги.
Китка 21.09.13г. Които е свободен и тези които имат желание да се видим :rambo: :cheers:Добре дошли. :hi:
Поздрави. :goodbye:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте! Да се представя - казвам се Свилен от Варна. От вчера съм собственик на Gamo CFR IGT 5.5. За първи път стрелям с ВП и имам желание да науча още по въпроса. Разбрах от форума, че варненската група е от най-сериозните. Как мога да се свържа с групата, места за стрелба? Имам доста въпроси.
Благодаря предварително.
 

Tesla

Потребител
Svilaik написа:
Здравейте! Да се представя - казвам се Свилен от Варна. От вчера съм собственик на Gamo CFR IGT 5.5. За първи път стрелям с ВП и имам желание да науча още по въпроса. Разбрах от форума, че варненската група е от най-сериозните. Как мога да се свържа с групата, места за стрелба? Имам доста въпроси.
Благодаря предварително.
Добре дошъл, колега. Групата има доста места, най сигурното при вятър е Белослав старият цех на стъкларския завод, към 1000 hrs събота и неделя ...все ще има някой да те свърже с групата.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря, колега. От началото на другия месец се надявам да мога да се включа в повечето от сбирките на групата през уикендите. В момента за ЦФР-ра търся добра оптика с МилДот и настройка за паралакс с параметри около 4-16х50. Като гледам обаче повечето от колегите тук са с оптики с увеличение между 25 и 50. С моя скромен бюджет около 180лв/ с моноблока/ май трудно ще намеря нещо ново. Идеята е и да мога да си виждам попаденията на разстояние 80-90м примерно.
 

dberov

Редовен Потребител
Svilaik написа:
Благодаря, колега. От началото на другия месец се надявам да мога да се включа в повечето от сбирките на групата през уикендите. В момента за ЦФР-ра търся добра оптика с МилДот и настройка за паралакс с параметри около 4-16х50. Като гледам обаче повечето от колегите тук са с оптики с увеличение между 25 и 50. С моя скромен бюджет около 180лв/ с моноблока/ май трудно ще намеря нещо ново. Идеята е и да мога да си виждам попаденията на разстояние 80-90м примерно.

Колега, с 4-16х50 няма да си виждаш попаденията на 80-90 метра и при най слънчаво време. За 180лв че и за по малко можеш да си вземеш един Лийпърс 6-24x50, много колеги са с такива ниско бюджетни оптики които за парите си са може би най доброто решение. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Замерете я първо тая пушка, че както спомена един колега в друга тема, ако наистина стреля със 180 м/сек. , стрелбата на 90 метра ще е трудна задача, дори и най-хубавата оптика да и качите. :mad:
 

mitaka

Потребител
С тази оптика ще вижда попаденията на 50 метра по хартиена мишена . Колегата може би иска да каже че ако стреля на по-голяма дистанция ще вижда попаденията примерно в пласмасовата бутилка по която стреля С тази оптика това е възможно но ще стане трудно ако пушката стреля с 180мс както казва колегата Lynx
 

didarai

Редовен Потребител
Не виждам от де на де цфр-ра ще дава 180 м/с нов.До колкото аз разбрах Андро , говореше за скороста на баракудата.Тогава спокойно може и да е под 180 м/с.С чашки около 1 гр. трябва да си дава със сигурност около 210-15 м/с. , а с някои може и повече.За споменатите пари наистина 6-24 на Лийпърс е най-доброто решение.И аз мисля ,че за 90 м. колегата иска да вижда просто как пада мишената , а не точка на хартия.С голямата оптика обаче може и да си има проблеми (аз имах).Ако няма да се напъва за състезания с 3-9 или 4-16х40 мисля ще е по-добре да оборудва пружинката.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря на всички за бързите отговори! Порових се и единственото, което намерих като цена за Лийпърса 6-24Х50 беше на Пушка.еу 226лв. Ако можете да ме упътите от къде мога да закупя тази оптика и моноблок на добра цена за споменатите 180 и надолу ще почерпя:)
 

lynx

Редовен Потребител
Нова за 180 няма да изпадне.
На старо се появяват чат/пат в раздела Купува-Продава за около 150лв. в добре запазено състояние.
 
A

Anonymous

Гост
Разбирам. А за моноблока - различни модели ли са като захващане и конкретно за този CFR IGT какво трябва да търся?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Svilaik написа:
Благодаря на всички за бързите отговори! Порових се и единственото, което намерих като цена за Лийпърса 6-24Х50 беше на Пушка.еу 226лв. Ако можете да ме упътите от къде мога да закупя тази оптика и моноблок на добра цена за споменатите 180 и надолу ще почерпя:)

Виж тези обяви:
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=6
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=4
 

mitaka

Потребител
Утре съм на Китка . Времето го дават малко кофти ама като не става за стрелба ще наблегна на скарата ! ;) На който му се идва да идва :cheers:
 
Нагоре