Варненска група - SEA WOLVES

A

Anonymous

Гост
Значи онлайн цените на SDI са едни и същи с тези, ако отидете направо в някой от техните офиси и там сключите Гражданската... :) ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
След попълване на формата онлайн, ми се обадиха след около един час на посоченият от мен телефон, за да потвърдя заявката и да проверят дали по подадените данни не е допусната грешка и да уточним денят на доставката.
На следващия ден, около 11 преди обяд ми се обади куриерът, за да попита дали да я донесе на посоченият адрес или ако евентуално съм на работа, да ми я донесе на друг адрес.
След 10тина минути дойде, платих си посочената сума, без цена за доставка.
Всичко необходимо, като полица и стикери си беше в плика.
По същия начин се застрахова и Пропъра от нашата група.
Най-ниската оферта за Русе е на Булстрад.
Полицата ми обаче дойде от Варна.
 
A

Anonymous

Гост
Зеленото картонче не е задължително от миналото лято ;) Вервайте ми, работя на 7 км от границата може да ходиш да си зареждаш гориво "отатък", само лична карта и винетка (Румънска примерно) която я продават на самата граница, не че не може и без нея но ако те набарат лошо. Няма вече такива затегнати режими като едно време. Аз лично имам но защото беше бонус към миналата ми гражданска.
 
A

Anonymous

Гост
И в други компаний с по-високи застраховки не издават зелени карти , проверено . :yes:Така , че Лев Инс си остава най-евтината от всички . :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Mangusta написа:
Зеленото картонче не е задължително от миналото лято ;) Вервайте ми, работя на 7 км от границата може да ходиш да си зареждаш гориво "отатък", само лична карта и винетка (Румънска примерно) която я продават на самата граница, не че не може и без нея но ако те набарат лошо. Няма вече такива затегнати режими като едно време. Аз лично имам но защото беше бонус към миналата ми гражданска.

Аз пък винаги съм мислел, че зеленото картонче е за страни извън ЕС.
http://zastrahovka.info/%D0%B7%D0%B5%D0 ... %82%D0%B0/

в смисъл за Румънещи наистина не ти е необходима, така че, не се дължи на разхлабен режим преминаването без нея :).
 

lynx

Редовен Потребител
По закон гражданската отговорност е с покритие за целия Европейски съюз, но нашите застрахователи правят отстъпки ако подпишеш в полицата че няма да излизаш от БГ.
Ако от Б-я се премине границата към друга държава членка на Европейски съюз, зелена карта няма да ви искат но е хубаво да я имате, защото ако направите беля в чужбина, искът за нанесените щети ще е лично срещу вас , а не към вашия застраховател, който ви е издал Гражданската отговорност.
Ако преминете границата към държава която НЕ е членка на Европейски съюз, задължително е да се представи зелената карта при поискване.
Примерно ако български гражданин в Турция удари кола по негова вина и няма зелена карта, след 1 час ще е вече в затвора.
 

valenti

Потребител
Здравко написа:
ЗНАЕТЕ ЛИ,ЧЕ: Град Варна се е казвал гр. СТАЛИН ? :eek:


М...да, в периода 580-560г.пр.н.е, възниква града.Основателите са милетски гърци/заселват се,в съществуващо селище,наричано Одесос/
Градът е наричан също- Одисос;през v в.пр.н.е. е Одисополис/воден град/
В чест на 70-та годишнина на Йосиф Сталин, на 15.12.1949г. е гласувана резолюция гр. Варна да се преименува на гр. ................ СТАЛИН !
през 1956Г. КПСС и БКП си отчитат грешката,и с указ на президиума на Н. събрание връщат отново името на града /Варна/!!! ;)
 

svako

Потребител
valenti написа:
Здравко написа:
ЗНАЕТЕ ЛИ,ЧЕ: Град Варна се е казвал гр. СТАЛИН ? :eek:


М...да, в периода 580-560г.пр.н.е, възниква града.Основателите са милетски гърци/заселват се,в съществуващо селище,наричано Одесос/
Градът е наричан също- Одисос;през v в.пр.н.е. е Одисополис/воден град/
В чест на 70-та годишнина на Йосиф Сталин, на 15.12.1949г. е гласувана резолюция гр. Варна да се преименува на гр. ................ СТАЛИН !
през 1956Г. КПСС и БКП си отчитат грешката,и с указ на президиума на Н. събрание връщат отново името на града /Варна/!!! ;)
А името Варна от къде произлиза?
 
A

Anonymous

Гост
svako написа:
А името Варна от къде произлиза?

Предполагам,че града е именуван в чест на полският княз ВладислАв Варненчик...предводител на един от последните кръстоносни походи и загинал в покрайнините на Варна /сега един от крайните квартали/ ;)
 

venciru

Редовен Потребител
http://varna.info.bg/name_of_varna.htm
А Владо Варненчик е наречен така именно защото е загинал наблизо. По- старите кореняци варненци (ако има такива ;)) ще си спомнят паметника на Сталин в центъра на града, съборен за една нощ и възстановената градинка на неговото място същата нощ.
 
A

Anonymous

Гост
няакой знае ли нещо за новия режим за газово и въздушно оръжие
 
A

Anonymous

Гост
veso94vn написа:
Колеги къде мога да си регистрирам пушката ?И какви пари струва ?

Чакай да приемат закона де :)


А за утре май наистина както обикновенно.. Другите групи пишат кой кога ще ходи, в нашата присъствието е задължително и се пише само ако някой няма да ходи :)
 
A

Anonymous

Гост
joy_boy написа:
А за утре май наистина както обикновенно.. Другите групи пишат кой кога ще ходи, в нашата присъствието е задължително и се пише само ако някой няма да ходи :)
Виж как бързо схваща момчето ;)
 
Нагоре