Резултати от Търсенето

  1. Stoyan199

    Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

    Благодаря за инфото,ще закалявам и моя! А каква е ролята на болта и втулката до самия край на ригела? След прострелването мога да кажа, че пистолета ми хареса..лесно се зарежда, стреля сравнително точно, и най-вече не слизам от джипа :lol: Основен минус са мерниците... Особенно предния.. с...
  2. Stoyan199

    Пружинен пистолет Hatsan mod. 25 Supercharger

    Здравейте, и аз да вляза в клуба на суперчарджър:cheers: На пръв поглед странен пушко/пистолет, но стегнато изделие и дълбоко консервирано ! Веднага разглобих пистолета, от вътре беше намазан обилно с грес подобна на евтин вазелин. Повечето ръбове по буталото и особенно по канала водач...
  3. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    bsa s3-9x32 и другата leapers 4x32 hunyer... Както и евтиния бушнел с който взех пушката. Не ползвам диоптричен коректор. Как сега да разбера оптиките здрави ли са... Освен като си взема PCP:stop: Моноблока е leapers евтин 40тина лева със стопболт уж специално за ВО Другия проблем е, че...
  4. Stoyan199

    Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

    И на мен ми казаха месец (6то рпу) но после каката подметна да видя след 10тина дена сиг ще е готово!
  5. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Petkof, това го видях да... От едната страна има глава и фрезенка на корпуса на пушката и така съм го <span class="corrected">сглобил</span>! Другия път ще пробвам с локтайд осигурител за цилиндрични съединения Здравейте отново, Само да споделя последно инфо за Бам-а... След като купих две нови...
  6. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Здравейте отново момци! Вчера и днеска намерих време да пробвам Бама след зглабянето. Първи впечатления, мазно зареждане, малко по-тиха, и интересното.. спад в скоростта с около 18мс! Първите 30тина истрела леко дизели, след около 40 дизела изчезна и скоростта леко се покачи.. Както и...
  7. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Пружината мазнах в краищата, където контактува цилиндъра и задния към спусъка! Представих си как ще омаже всичко ако е цялата намазана... Въпреки, че гледам в западните форуми мажат пружините на богато
  8. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Все пак сложих мъъъничко грес, като внимавах челото и ръба на маншета да останат чисти и събрах карантиите.Новия маншет беше малко по-висок от стария но всички други размери бяха същите. Позагладих и пружината на местата на срязване, доста грубо отрязана беше. Измих и смазах вътрешните стени, по...
  9. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    petkof така е прав си за съпротивлението от гресиране, изчетох доста за буталата маншетите и цилиндрите, някои подкрепят полирането до огледало, други пък хонинговат спираловидни следи уж с цел задържане на смазка... Аз мисля да измия хубаво отлаганята вътре в цилиндъра и при зглобката съвсем...
  10. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Здравейте колеги, ето тази смазка мисля да ползвам за маншета и цилиндъра, съдържа основно молибден и малко силикон във формата на финна паста. В работата имам и няколко различни графитни лубриканта...знам, че по темата с лубрикантите може много да се спори, май ще е проба-грешка :cheers:
  11. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Преди да я разглобя даваше макс 208 с Diablo Exact Jumbo, дано не спадне след зглабяне :) Не се отчайвам, даже ми доставя удоволствие! Дори ми се стори точна въпреки дефектите ! Със сигурност един ден ще взема и ПЦП...само да мина психологическата бариера, че трябва да нося бутилки въздух...
  12. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Здравейте отново! Благодаря за коментарите и съветите момчета, нов съм в пневматичното оръжие, но смея да твърдя, че имам доста добри технически познания...не само заради професията ми! За това се извинявам ако не употребявам точните термини и темата ми е малко лайшка ! Тази вечер не се здържах...
  13. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Днеска направих и малко замерваня, ето и резултатите: DIABLO EXACT JUMBO 5.51, 1.030g - 207м/с DIABLO EXACT JUMBO 5.52, 1.030g - 204м/с DIABLO EXACT JUMBO 5.53, 1.030g - 203м/с DIABLO EXACT MOSTER JUMBO 5.52, 1.645g - 139м/с DIABLO EXACT EXPRESS JUMBO 5.52, 0.930g - 211м/с DIABLO EXACT HEAVY...
  14. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Да може би ще взема нова оптика с възможност за рингови скоби. Видях, че има същия бушнел с рингово захващане. Проблема при моя е, че релсата на БАМ-а е 12мм... а захващането към оптиката наистина може да се върти но и в двата случая не става. От едната страна е прекалено тясна от другата...
  15. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Точно така... Беше си монтирана... Шайбата вероятно е добавена за да фиксира.. Сигурно и болтовете са пренатягани. Ще я оправям️ но като гледам сигурно от зор да се фиксира здраво е така направено...
  16. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Здравейте отново, наистина не се намират тези уплътнения... Гледам има разни конусни, но май няма да станат... А на другите БАМ-ове май не са същите?? Следва да направя стяга за безопасно сваляне на пружината и евентуално разглабяне.. Интересно ми е цилиндъра и маншета в какво състояние са Днес...
  17. Stoyan199

    Новозарибен с БАМ30

    Здравейте фенове на пневматиката! От скоро се зарибих по въздушните пушки (като дете потроших две пушки и от тогава не съм пипвал). Попрочетох форума и взех една БАМ30 втора ръка, позапазена. Днес я прострелях и замерих с хронограф... Около 208м/с със JSB Exact Jumbo Diablo 1030g 5.5 Не е зле...
Нагоре