Резултати от Търсенето

  1. De_Marco

    НОВИНИ

    Ако имаш нужда от някаква подкрепа или съдействие, моля сподели, защото всеки от съфорумците е специалист в различна сфера и може да ти бъдем от полза. По моето скромно мнение си най-полезният член на този форум и бихме могли да ти бъдем полезни - най-малкото, което може да направим, при така...
  2. De_Marco

    Магазини за въздушно оръжие в република Турция

    Благодаря, тоест ги третират заедно с огнестрелните и боеприпасите...
  3. De_Marco

    Магазини за въздушно оръжие в република Турция

    Благодаря за разясненията на @shaman . В този ред на мисли, ако един магазин е единствено онлайн, дали изискванията за съхранение на ВО са същите, както при физически магазин? Доставката с автомобилен превоз, не би ли била по-рентабилна, ако е възможна (в крайна сметка не сме в Швеция, а на...
  4. De_Marco

    AEA оръжия

    Според теб влияе ли положително на мощността или би имало ефект единствено да не пропадат чашките/слъговете?
  5. De_Marco

    AEA оръжия

    Впечатление ми прави идеята на отворите към цевта, много находчиво, при централен тип дотиквач. По този начин няма опасност от прекомерно разширяване на отвора в цевта и изпадане на проектила в него. От друга страна не ми допада многокомпонентната цевна кутия, като не виждам предимства пред...
  6. De_Marco

    Kral Arms

    Точно, 7 изстрела, от 309 до 301м/с, с 2,14 грамови слъгове или от 102 до 96 джаула. Това от 200 до 170 бара. Ще я намаля малко още от пружината на ударника, за да влезе в плато, че така е просто една падаща крива. Искам едни 10-12 изстрела с 90 джаула, в плато.
  7. De_Marco

    Kral Arms

    Най-сетне успях да прескоча 90 джаула с Крал Пънчър Мега 2, в 6,35мм. След безброй тестове с различни конфигурации на клапани, с по дълъг щок, с два пръстена, без пръстени, удачен се оказа варианта с прав щок на клапана, с диаметър 3,2мм. Самият клапан е от БАМ 51, като набих тръбичка (поп нит)...
  8. De_Marco

    Стрелба с Umarex T4E Hdr50

    Не би трябвало да има проблем, стига да не се слага нещо пред цевта или да я покрива. Пистолетът работи с въглероден диоксид, процеса е ендотермичен и нагряване няма, дори напротив, може да има охлаждане.
  9. De_Marco

    Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

    На николко, това е скорост.
  10. De_Marco

    ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

    Leapers (UTG) Bugbuster или Vector Veyron, като и двете съм ги виждал за продажба във форума на добра цена.
  11. De_Marco

    Избор на въздушна пушка

    То има значение и на каква пушка ще я слагаш и на каква дистанция ще стреляш. Аз примерно харесвам компактните и леки оптики, има хора които предпочитат големите телескопи, въпрос на вкус. Със сегашния акъл бих взел една Leapers BugBuster, малка оптика, дотова скала, не тежи колкото тези с 44+...
  12. De_Marco

    FX- внимание

    От кой край на девствениците е събиран, горният или задният? :-[
  13. De_Marco

    Kral Arms

    Съгласен, то има и такива пушки, само че не са произведени в Ориента, а и са на съответната цена... ;)
  14. De_Marco

    Kral Arms

    Е то аз още съм новобранец тук, а и в много други сфери, но това са фундаментални неща в принципа на действие на всяко PCP. Не говорим за мъртви обеми, дроселиране на газовете, редукция на налягане, скорости на отваряне/затваряне, размер и ъгъл на проходните отвори, а за проста спринцовка, която...
  15. De_Marco

    Kral Arms

    Те, че не им пука, е ясно. Ама ми е интересно да си купи човек такава пушка, да види че има проблем и да не знае основни принципи в действието й. Може и аз да съм сбъркан, ама всяка моя техника, която ползвам искам да знам на какъв принцип работи...
  16. De_Marco

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Там може би се разчита, че бутилката ще се пълни само с компресор, със съответната филтърна система, а не с ръчна помпа, където филтърът, дори и да го има, е неефективен. Аз винаги оглеждам вътрешността на съдовете под налягане, че външните козметични забележки не са толкова важни, колкото...
  17. De_Marco

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Не обичам да се циганя, здраве да е. Опитът учи, ама грешкте учат по-бързо. ;)
  18. De_Marco

    ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

    Колеги, един въпрос за цилиндър. Ако направите водна проба на цилиндър с вътрешни язви дълбоки около 0.3- 0,5мм (явно от конденз), бихте ли го ползвали спокойно? Работното налягане е 200атм, тоест тестовото ще е 280-300 атм. Ще бъде проверен и за пластични деформации, разбира се. Цилиндърът е от...
Нагоре