Нова пушка или нова оптика или повече стрелба

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Е много....,знам за дилемите около купуването на Браунинга,тогава ти казах,че има пушка отговаряща на критериите ти (точна,красива и добре направена) практически нов HW 77k в 5,5мм пипнат за някои родилни недостатъци от който трябва,но Умарекса спечели конкурса...Като си взе 50цата се пошегувах,че пак стъпваш на криво ти пак нещо се разсърди,след това вече си взе 77 в 5,5мм може да ми се обадиш да ти кажа каква ще е следващата...споко сам ще си я избереш както винаги,свободата на съвестта е гарантирана от конституцията...:D:cheers:
 

t.marev

Редовен Потребител
Е много....,знам за дилемите около купуването на Браунинга......но Умарекса спечели конкурса...Като си взе 50цата ......след това вече си взе 77 в 5,5мм може да ми се обадиш да ти кажа каква ще е следващата....
Аз мисля, че АТО едва ли съжалява за покупките. Отстрани може да изглежда че се е набутал с пари, но пък е имал това което иска. Това е много важно!
Когато човек знае какво иска, може да търси....и да го намери. И ти си купи RUGER, който също е UMAREX, но си го избра по твои критерии - 16 дж, 4.5 мм, копие на Диана и предполагам не съжаляваш. Няма лошо човек да има няколко пушки, всяка си има своя чар и предимства.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
И какво ще види на сбирката? ПЦП-та за по 5000лв. и АА ТХ200, която е перфектна пушка за ФТ, но не и за всичко останало. И защо си позволяваш да наричаш плява коментарите на авторитетни колеги от форума?
Васе там съм написал ,че ще види и други пушки и оптики извън ФТ класа.
При добра организация може да пробва доста пушки.От мен са Щаер за 680£,АА ЕВ2 за 700£,Вулкан за 1800лв,Аншунц 380 за 500лв.
На Део Рауха 97,На Дени Рауха 77,На Петьо ЧЗ 200,Славия.....,За един Ураган(доста под5000лв) се сещам.ФХ,Хатсани,Кралове и т.н.Оптики в първа,втора ....
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Къде прочете,че съм си взел Рюгер Умарексов защото съм търсил 4,5мм,16дж. копие на Диана...?
Не се ли уморявате от този релативизъм,има обективна истина ,тя съществува,абсолютна е и въобще не зависи от това дали я търсим,признаваме или замазваме...та така във всичко,така и в хобито;)!
 

t.marev

Редовен Потребител
Къде прочете,че съм си взел Рюгер Умарексов защото съм търсил 4,5мм,16дж. копие на Диана...?.....
Не съм казал, че си го ТЪРСИЛ, а че параметрите му са съвпаднали с критериите ти за пружинка. Е и цената разбира се......Ако беше 5.5, 22 дж. и не беше прочел че е копие на Диана, вероятно нямаше да я вземеш.
Както и да е - радвам се че пушката ти харесва!
Къде го прочетох ли? Ами в представянето на пушката, освен това ти няколко пъти е препоръчваше на колеги.
 

xpresident

Редовен Потребител
Васе там съм написал ,че ще види и други пушки и оптики извън ФТ класа.
При добра организация може да пробва доста пушки.От мен са Щаер за 680£,АА ЕВ2 за 700£,Вулкан за 1800лв,Аншунц 380 за 500лв.
На Део Рауха 97,На Дени Рауха 77,На Петьо ЧЗ 200,Славия.....,За един Ураган(доста под5000лв) се сещам.ФХ,Хатсани,Кралове и т.н.Оптики в първа,втора ....
E, ако има уговорка с някой да му носи пушка, така става.
 

redsox

Редовен Потребител
АТО, можеш ли да направиш сравнение по точност между HW77 в 5.5 и HW50 в 4.5? 77-цата ти със силната пружна ли е?


Позволявам си да цитирам отново. Отговора и мен ме интересува, а се опасявам питането да не бъде избутано доста назад.
 

ATO

Редовен Потребител
Днес беседвахме с Васко точно по тази тема. И двете пушки с оптика до 25 метра са идентични по стрелба от опора с разлика в големината на дупката на 5,5 заради размера на сачмата. Разликата идва след това в полза на 77К, но и оптиките са ми разлчни. На 50S оптиката е Липърс 4х32, а на 77K HAWKE 4-12X40 и за това резултата според мен е отностелно верен. Пружината на 77К е FAC версия.
Не съм стрелял на повече от 50 метра, като на всяка дистанция е правена отделна прострелка. Жалко, че не запазих мишени.
Теста го правихме с един колега преди началото на горещените от интерес и по негово желание. Неговите изстрели бяха доста повече от моите и групите му по-добри.
 
Последна промяна:

harati

Потребител
Е, дойде и развръзката. Първо искам да благодаря на всички за дискусията, мненията, гледните точки. Изборът беше направен и изпълнен.
Weihrauch HW90 5.5мм
Е, дори само при първо вземане в ръце, първо прикладване, първо оглеждане, пушката е класа! Много по-солидна и удобна от другата ми пушка Норика, но това на всички е ясно, че е факт. Изработката и усещането при прикладване и дори само при носене е страхотно. Мога да кажа ясно и точно Да, моята пушка! Тежестта и, на първо четене, определено е в “средата” на пушката, по моя усет. Самота прикладване и попадане на погледа зад мерните прибори на пушката е много естествено, лесно и удобно. Ще пострелям само през тях за начало и докато ми дойде оптиката от САЩ.
Много благодаря още веднъж за насоките при избора ми - всички ми помогнахте.
Надявам се скоро да направя ревю(та). Ще се радвам да дойда и на сбирките, за да се запознаем на живо и да взема още опит в хобито!
Поздрави на всички и ако има въпроси, на които и сега мога да отговоря съм насреща. Аз със сигурност ще питам :)
0A8752A8-4A74-4762-9122-72B20EAC7411.jpeg 9E81DCE7-AC26-454A-B484-AEFA92AA073B.jpeg
923387E5-863A-4A6D-AA1B-264312DF6C03.jpeg C4012577-BAD0-4B61-A38F-4FC0F7C07223.jpeg
 

t.marev

Редовен Потребител
Сега чакаме групи и сравнение с Нориката.
Васко, не го подхлъзвай момчето!:)

Колега hdrati не нагазвай в тресавището на групаджийските настроения, от които няма измъкване! Стреляй си с хубавата пушка, така като ти харесва на тебе.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Честито и от мен.Чудесен избор за л.в,забавление и спорт.Точно в този ред.По накатките разбирам ,че прикладът и на този модел вече се прави от Минели,но поне тук са запазили класическата форма.
PS.А помпа за гп-то?
 
Последна промяна:

lu-bo

Редовен Потребител
Васко, не го подхлъзвай момчето!:)

Колега hdrati не нагазвай в тресавището на групаджийските настроения, от които няма измъкване! Стреляй си с хубавата пушка, така като ти харесва на тебе.
Стрелбата за групи не е "тресавище" Ако не стреля за групи: Как да разбере какви чашки харесва неговата пушка? Как да разбере какво мже пушката?Как да разбере какво може Тои самия?Как да простреля пушката? Смисъла от стрелбата е в уцелването,ако само си стреля се губи смисъла.
Честита пушка клега! И да се похвалиш с хубави групи.
 

harati

Потребител
Честито и от мен.Чудесен избор за л.в,забавление и спорт.Точно в този ред.По накатките разбирам ,че прикладът и на този модел вече се прави от Минели,но поне тук са запазили класическата форма.
PS.А помпа за гп-то?
За цилиндъра ли имаш в предвид? Тази дето на клпана може да се свърже, в задната част на цилиндъра за реглаж на налягането?
 
Нагоре