Нова пушка или нова оптика или повече стрелба

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Примерно Weihrauch HW90 6.35mm
По добре си вземи лък, има по изсправена траектория. Не мога да разбера каква е тази мания по големите калибри при пружинките, ако искаш сериозено оръжие в този калибър си вземи ПЦП.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Скоростта ще ти е под 200м/с,пропадането на 50м четвърт метър а времето да стигне до мишената на това разстояние достатъчно да пиеш едно кафе,но на 20м кенчета, бутилки,чамови дъски и т.н. ша ги правиш да умиргат.
 

harati

Потребител
По добре си вземи лък, има по изсправена траектория. Не мога да разбера каква е тази мания по големите калибри при пружинките, ако искаш сериозено оръжие в този калибър си вземи ПЦП.
Ам лъка е хубаво нещо и доказано ефективен! “Мания” може и да има, аз просто посочих мощно и здраво оръжие на някаква дистанция. Иначе, едно BMG Barrett M82A2 50’cal е чудесен избор, вероятно превъзхождащ ПЦП-та….
 
6

6.35

Гост
Примерно Weihrauch HW90 6.35mm
Тази пушка след 200-300 изстрела ще и слегне пружината и ще виждаш съчмите през оптиката как неуцелват
Трябва ти нещо от рода на CFX с регулиране на газовата пружина и олекотен спусък и калибър максимум
5.5
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна:

harati

Потребител
Обмислям ПЦП-то още. В Крал-ето даже има промоция на Максиматор :) , но пък и Гадняра описва доста подобрения, т.е. човъркания, за които все още не съм подготвен, по нея, за да стане пушка!
Но определено Weihrauch-ите ми допадата доста.
 

astra

Редовен Потребител

ATO

Редовен Потребител
Имай предвид, че Нориката не е кофти пушка като за начало. Постреляй повечко с нея до като посвикнеш, няма да ти е загуба. Аз също започнах с евтин вариант и впоследствие си купих Вайраух. Ако няма да гониш спортни резултати не си купувай 4.5 мм, нищо, че колегите винаги натискат на този калибър. Голяма част от пишещите са състезатели и за това предпочитанията им са такива. Изстрела и усещането на 5.5 са си различни, както и поражението, дори и с еднакви джаули. Колкото до точност, при Вайраух до 30 метра разликата е незабележима. Погледни моите мишени в темата /аз толкова си мога/ и сам си направи извода.
Ако все пак решиш да купиш Вайраух, вземи си HW77К, има и механичен мерник, може в един момент да решиш да постреляш и с него.
Успех и много емоции!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Егати хората,да не сте на хранилка към Сорос нещо,човека иска подкрепа да си купи пушка ,тия му обясняват да не го прави,що ако има още една какво,няма да може да ги изхрани ли или ще се развалят и мухлясат...то спортни,па не спортни,то за какво ти е пушка почва се с прашка,то нема качествено и некачествено всичко е имагинерно и въпрос на фантазия....а и не е питал как да пести пари !
 

DGman

Редовен Потребител
Що не дойдеш на някоя с"бирка" ,та да постреляш с различни ПЦП , Пружинки и оптики,та дори и извън ФТ класа
Друго си е ръка да пипне око да види
[Най добрия пост.
Всичко останало е плява
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
....Всичко останало е плява
Е, хайде сега - плява! Авторът на темата каза че е доволен от всички съвети....колкото и различни да са. За тебе може и да са безсмислени, на за него на са.....
Отвори си още една бира!
 

xpresident

Редовен Потребител
[Най добрия пост.
Всичко останало е плява
И какво ще види на сбирката? ПЦП-та за по 5000лв. и АА ТХ200, която е перфектна пушка за ФТ, но не и за всичко останало. И защо си позволяваш да наричаш плява коментарите на авторитетни колеги от форума?
 

ATO

Редовен Потребител
В края на краищата избора и предпочитанията на всеки са съвсем индивидуални.
Наздраве! :)
 
Последна промяна:

DGman

Редовен Потребител
Като види,пипне и най вече постреля с някое и друго ПСП
Като го хване оная ми ти краста
После ще приказваме за .........
Ай наздраве :cheers:.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Здравей, @harati .
Да кажем, че и аз вървя по твоя път с една-две седмици преднина. До скоро стрелях само с първата ми пушка комета 400 и почнах да се чудя за втора каква да е. След много размисли и факта, че стрелям главно по хартиени мишенки на 12м, смалих избора до моделите на wh 30,35,50 и класиката Haenel 312, като важно условие ми беше да си има и механични мерни прибори. Спрях се на тези модели, защото за тази дистанция не ми трябват по-силни пушки. Пцп-тата изобщо не ги заглеждах, защото колкото и слаби да са горепосочените пушки си имат откат, а на мен все още ми е интересно да участвам повече в стрелбата, като контролирам отката с правилно придържане и прикладване. Ако смятах да стрелям на по-големи дистанции, предполагам щях да се насоча към hw77k и 97к и пак щях да пропусна на този етап пцп-тата. Някакси ми е по-интересно да търся максимална прецизност от пушки с "характер".
Та след мойте чуденки кое да си взема, се насочих/ме насочиха към Хайнел312 и без да искам си взех и 3та фани300, която казват, че се доближава до пцп-тата. 2 дена по-късно имам 400 изстрела с хайнела и 50 с фанито, защото ми е "скучна пушка", без да се зориш 5 от 5 в една дупчица кажи-речи, е кеф е наистина, но повече ме влече да изцедя максимума от хайнела и да се науча да ги вкарвам в една дупчица с него.
Така че, филтрирай приоритетите си и реши какъв клас пушка искаш да имаш, дали пружинка за средни дистанции, дали пцп за по-големи и максимална точност и тн, сложи лимит на паричките и колегите веднага ще те насочат към правилния модел. В момента наистина е малко "кой модел кола да си взема", като всеки тук си има предпочитания и по-никакъв начин няма да се олесни избора ти.
Поздрави.

Edit:
Другия вариянт е, ако не може да се решиш какво точно искаш, да постреляш още с Нориката, като хвърлиш око на тези две теми:

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/ПРЕЦИЗНА-СТРЕЛБА-начини-за-нейното-овладяване.1927/

https://forum.airguns.bg/index.php?...а-техниката-на-стрелба-с-пружинна-пушка.9419/


На мен, като начинаещ в стрелбата с пружинка, ми помогнаха доста да се понауча как да стрелям, след 5000+ чашки за няколко месеца, почна да ме човърка за 2ра пушка.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Като види,пипне и най вече постреля с някое и друго ПСП
Като го хване оная ми ти краста
После ще приказваме за .........
Е ти с тая мъдрост,обилна и полезна информация изчисти плявата,направо разцепи мрака...Прометей!
В края на краищата избора и предпочитанията на всеки са съвсем индивидуални.
Наздраве! :)
Точно така АТО ,но първо ако колегата държеше да му е толкова интимен избора нямаше да знаем за дилемите му,второ как да има избор ако няма информация.За много хора избира на ВО им се свежда до наличното в най- близкото ловно-рибарско магазинче където между джобните ножчета,конфетите и маскировъчните гащи я има някой Хасан,Торун или в най-добрия случай Гамо и Комета,я няма!Всъщност ти до къде го докара с пушките,спомняш ли си една 77ца от преди две ли,три ли години сега можеше да е твоя и да прескочиш няколко еволюционни стъпала,но опита е хубаво нещо а и лоша пушка няма а притежанието на повечко е част от хобито;)!
Добре,че е Евгений,че потопени в хейтеното нямаше да чуем за Хайнел!
 

ATO

Редовен Потребител
Kifa, добри съвети и примери се дадоха, което е плюс за колегата, но все пак избора трябва да си направи сам.
Ти достатъчно знаеш за моите пушки, те са и в подписа ми. За момент не съм се замислял, когато съм ги купувал. За първия Вайраух съм благодарен за съветите на Васко и Любо. Втория си го избрах сам и определено исках да е 5.5 мм., както и да не е с чупеща цев. Сега се замислям за една Славия 631 Де Лукс, защото ми я предлагат на символична цена, но има доста ръждица по нея.
Но да не спамим темата на колегата. Която и пушка да купи от предложените му, няма да сбърка
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Сега се замислям за една Славия 631 Де Лукс, защото ми я предлагат на символична цена, но има доста ръждица по нея.
Е това ако работи добре те уверявам грам няма да сгрешиш :cheers:

ПП: преди години намерих на приятел такава, сложих и една моя оптика на 40 метра в тихо време беше скука да целим легнали капачки от газирано, уникална пушка на която много и се кефя.
 

xpresident

Редовен Потребител
Втория си го избрах сам и определено исках да е 5.5 мм

АТО, можеш ли да направиш сравнение по точност между HW77 в 5.5 и HW50 в 4.5? 77-цата ти със силната пружна ли е?
 
Последна промяна:
Нагоре