ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

silver bullet

Редовен Потребител
В листа ми с игнорирани потребители са Митко, Камено и Христос. Когато някой не ми допада не общувам с него. Ще ги помоля да забравят за моето съществуване и аз ще забравя за тяхното.
Screenshot-20210117-032610.jpg
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
ей резбата най вече неръждавейката си иска мазчица от прасенце..
Миро, не съм пробвал със свинска мас, но при обработка на неръждавейка (дупчене и резби), много добре и се отразява рядка (течна) сапунена каша. :cheers:
 
Последна промяна:

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Позволи ми да не се съглася. Класика е тебешира, но е мнооооого малко известна техника. ;)
Оксиморон. Хем класика, хем малко известна. Явно ползващите я вече са минали към класиците.;) Аз също не съм чувал за нея. Ще я пробвам дай повече инфо. Свинската мас е ясна.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Позволи ми да не се съглася. Класика е тебешира, но е мнооооого малко известна техника. ;)
Вярно е ,че се ползва и тебешир.Предполагам защото е по лесно и не трябва да се държи буркан с мас в шкафчето!Но всички стари стругари които искат резбата да е перфектна ползват мас!
 

Terminatora

Потребител
@silver bullet
Пиша от името на hristoss
Не може да забрави за съществуването ти защото продължаваш да заливаш форума със безсмислени фермани.
Лошото е че ти си го игнорирал и не виждаш постовете му,ама той ти вижда простотиите дето продължаваш да пишеш и да се мъчиш да изпъкнеш че разбираш нещо,а дефакто нищо не знаеш,това че питаш Гугал и после представяш информацията като твоя не означава че ти са ясни нещата.
Всеки пост ти е променян десетки пъти,защото явно и ти самият не си вярваш на нещата в тях.
Блокираш хора който ти казват нещата направо и като истината боли и ги блокираме или ги заплашваме че ще ги пребием пред цялото им семейство(може да пробваш с мен)
И всеки да блокираш който ти покаже и каже че ти не разбираш и грам от ВО и оптики си оставяш същия неразбиращ драскач . ......
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Не е така Ники. А и хората са казали : не питай старИло, питай патИло!
Другия огромен плюс на тебешира е чистотата на резбата. При правенето на резба се образуват и едни много малки(микро) стружчици. Когато си ползвал мокра смазка да изчистиш резбата(еле пък вътрешна) от тия стружчици е нещо невъзможно. Като ползваш тебешир, само духваш в резбата и всичко грее. Другия плюс на тебешира:при вътрешна резба, особено при глухи(ножа не се вижда) следиш хода на ножа по изчезването на тебешира. Не си откланяш погледа от детайла за да следиш нониуса за надлъжно подаване. И да завърша с това от което почнахме. С тебешир резбата става по-гладка от колкото с мас, масло и каквото и да било. Ако имате стругар на село, отиди и пробвайте. След всяка стъпка-тебешир по детайла.
BAD TORO, не видях, че си писал. Ами аз вече писах, но...
Пускаш първата стружка и докато вадиш ножа за следващия ход, натискаш един тебешир върху вече надрасканото. И така на всеки ход до края.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Че то си е за обида, как може Митака да оглавява листата...:pardon:


Спокойно махнах ги и тримата от всеки може да се научи нещо. Митко наистина е много добър човек, но ако малко намали гордостта цена няма да има.

А,много малък този списък!Чувствам се обиден.:( :):):) :cheers:Ай наздраве!
Няма как да попаднеш при игнорираните, защото наистина ги разбираш нещата и може много да се научи от теб. Също си широко скроен с голямо сърце човек и е радост да те познава някой.



@silver bullet
Пиша от името на hristoss
Не може да забрави за съществуването ти защото продължаваш да заливаш форума със безсмислени фермани.
Лошото е че ти си го игнорирал и не виждаш постовете му,ама той ти вижда простотиите дето продължаваш да пишеш и да се мъчиш да изпъкнеш че разбираш нещо,а дефакто нищо не знаеш,това че питаш Гугал и после представяш информацията като твоя не означава че ти са ясни нещата.
Всеки пост ти е променян десетки пъти,защото явно и ти самият не си вярваш на нещата в тях.
Блокираш хора който ти казват нещата направо и като истината боли и ги блокираме или ги заплашваме че ще ги пребием пред цялото им семейство(може да пробваш с мен)
И всеки да блокираш който ти покаже и каже че ти не разбираш и грам от ВО и оптики си оставяш същия неразбиращ драскач . ......
Наистина съжалявам, че съм ядосал някой. Най много теб, защото си съвсем млад човек. Целта ми да пиша тук не е била да се изтъквам, а да науча нещо ново и ако мога да предам някакъв опит. Писал съм основно за пушката Крал Армс Пънчер Бейкър, защото в момента това е единствената ми въздушна пушка, която имам. Споделял съм опит с проблемите и най вече съм търсил съвети от Николай и Георги, защото имат опит с този модел. Помогнал съм на много хора в този форум с малкото което мога. Това е станало на лични съобщения и няма как да го видиш. Нека Николай и Георги кажат дали съм се надувал или правил майстор.

Колкото до това, което стана на нова година. Мога да кажа с ръка на сърцето, че за пръв път в живота си съм казал толкова грозни и тежки думи. Пил съм и друг път повече от колкото трябва, но никога не съм бил толкова краен в изказа си. Наистина не знам защо се стигна до там. Но помня, че казах нещо ужасно грозно и лошо. Досега никога не съм казвал на някой такова нещо. И не защото ме е страх, а защото се опитвам да бъда свестен човек. Ненавиждам мутри и простаци. Това което най много мразя е насилието и наглостта.

Не знам кой ми махна бана. Но ако съм влязъл тук отново е било най вече да се извиня. И не от страх, а само и единствено от срам и чувство за вина.

Понеже виждам, че съм обидил с изцепката си на нова година толкова млад човек като теб, макар и не пряко и не лично. В знак на уважение към теб ще спра да пиша в този форум. Бъди все така мъжкар и добър човек.
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Колега "сребърен куршум" отново ти напомням едно от правилата на форума!
12. Не пускайте два поста един след друг освен ако това наистина не се налага - използвайте бутона за редактирне на мнението си ако никой не е писал след Вас.
Не искам да ти правя забележка по този повод отново!
 

silver bullet

Редовен Потребител
Ок. Сложих всичко в един пост. Няма да ти създавам грижи повече. Обещал съм на колегата да не пиша тук. Само да не си мисли, че е от страх. От уважение е. Има огромна разлика.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
А ти си пълен бай хуй, без извинение, не можеш да се сложиш на колегите, на малкия пръст, слез на земята. Намали алкохола.
Колега наближаваш забележката, моля да спазваме добрия тон!
 

silver bullet

Редовен Потребител
Няма нужда да понасяш нищо колега. Извиних се сто пъти на колегите. Извинявам се и на теб. Пази си нервите едва ли аз съм най лошото нещо на тоя свят. Не ме познаваш. Ако мога винаги правя добро. Но както и да е. Остани със здраве. Последен пост.
 

dberov

Редовен Потребител
Колега "сребърен куршум" отново ти напомням
Ухаа, много мазало станало тук, чак се стреснах и ще ходя да ми леят "сребърен куршум". Благодаря на Станчев, че ми напомни.
Нека и моя пост се забърше, не трябваше така, но вече развих рефлекси.
 
Последна промяна:
Нагоре