Kral Arms

llcoolj

Редовен Потребител
Като махнеш цилиндъра от цевната кутия има шестограм на клапанното тяло за изпускане на налягането.
Аз моя цилиндър до сега сигурно 15-20 пъти съм го изпускал от въпросният шестограм и съм нямал проблем.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Предпазен клапан е. Но може да се използва и за изпускане на резервоара. Макар, че не е препоръчително, това да се прави често. Аз бих предпочел празни изстрели и когато падне налягането под 80 бара, натискаш клапана, докато излезе въздухът и си готов.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Аз ползвам въпросния шестограм за изпускане на налягането. Не виждам за какво друго може да е сложен, това не е бойлер та да му трябва предпазен клапан, ако изобщо има нужда от предпазен клапан, който вероятно може за избие няма да го натъпчат под цевната кутия, за за се разхвърчат най разни неща, ако избие.
Това си е контролен клапан за изпускане на налягането при необходимост.
 

gary m

Редовен Потребител
Оги, под шестограма има една пластинка, която при няколко колеги изпусна при превишаване на налягането с 20 бара. Първите пластинки изтърваха и без да са пренапомпвани - имаше и 2 такива случая.
Reximex Throne е същото.
Знам! ):
 

anibis

Редовен Потребител
Аз моя цилиндър до сега сигурно 15-20 пъти съм го изпускал от въпросният шестограм и съм нямал проблем.
За сега, недей повече изпускай от тоя клапан налягането,защото ще се деформира от постоянното отвиване и навиване, притискане на съчмата в улея и там ще си направи по-голямо гнездо и отиде коня у рЯката.
 

llcoolj

Редовен Потребител
За сега, недей повече изпускай от тоя клапан налягането,защото ще се деформира от постоянното отвиване и навиване, притискане на съчмата в улея и там ще си направи по-голямо гнездо и отиде коня у рЯката.
Шестограма мисля, че е бронзов и пластинката под него също. Винаги стягам умерено, без много сила. Бях продал един Пънчер Брейкър миналото лято и собственика забравил пушката в колата през деня. Вечерта цилиндъра бил изпуснал всичкия въздух от въпросния шестограм, който преди това никога не е бил развиван и завиван. Тъй, че нещата са на късмет според мен. Аз изпускам от там въздуха като ми се наложи. Ако се прецака след време ще се прави нов.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
DSCN3138.jpg DSCN3144.jpg DSCN3146.jpg Една мишенка от днес.Чашки JSB EXACT JUMBO HEAVY 1,175 грама, разстояние 52-53 метра, скорост около 265 м/с, в мишената е един пълнител - 12 броя изстрели.Вятърът беше умерен, но точно при тази мишена мисля, че стихна.Стрелях още 7-8 мишени, но тази е най-добрата.Флаерът е моя грешка.Стрелях и с турските чашки, групите са подобни, малко по-широки.С тази оптика(Гамо, 4х32)мисля, много добре се получи, на това разстояние точката едва се виждаше.Цевта като я свялих, прекарах няколко чашки и хич не бях очарован.Тръгваше добре около 10 см, после пропадане около 20 см, после пак добре, но с тракане(като по павета) и накрая шока.Шокът беше умерен, като на МР512М.Учудващо е как такава калпава цев стреля толкова добре.Но съм доволен!
 

братушка

Редовен Потребител
Е, приключих.
След редица експерименти с пружини на ударника и самите ударници стигнах до извода, че таванът по мощност при мене е около 270м/с с баракуда. По начало мечтаех за 285 с баракуда, но явно за това трябва да разпробивам клапанното проходно, трансфери... а не ми се занимава с това. Приех, че 270 е приемливо и се успокоих :)
Междувременно доразполирах шока. Тестов резултат е долу на снимките, чувалче пясък, 50м, лек ветрец, по 1 пълнител. Отгоре-надолу: JSB Monster Redesigned (1.645г, 252м/с), Баракуда (273-273м/с), JSB 1.17 (292-293м/с).
След което пострелях само с Баракуди. Цевта ли се поомаза с олово, аз ли посвикнах със спусъка и пушката, но групите леко се постегнаха, типова има на снимката (само 50м стрелях, от масичка, на открито).
Засега цевта няма да сменям, не съм сигурен, че с по-добра мойто задприкладно ще може по-добре :)

Учудващо е как такава калпава цев стреля толкова добре.Но съм доволен!
Точността се определя само с последните 2см. Останалите са само за "засилка" :)
 

Attachments

  • IMG_20200411_150319.jpg
    IMG_20200411_150319.jpg
    258.6 KB · Прегледи: 113
  • IMG_20200412_151312.jpg
    IMG_20200412_151312.jpg
    225.3 KB · Прегледи: 111
  • IMG_20200412_160952.jpg
    IMG_20200412_160952.jpg
    354.7 KB · Прегледи: 108

братушка

Редовен Потребител
Ако го махнеш, скоростта ще се качи.
Малко 3-5м/с. Но разхода ще се качи повече.


ПС: явно трябваше да кача пак и старата снимка за сравнение. Преди пружината беше много яка, без "яка". Сега с "яката" пружинката е много мека. Мощност почти не се промени, но разхода се понижи от 9 до 8.0-8.3 см3/Дж (по-точно засега не мога да измеря).


А това, което си сложил на опашката на клапана, за какво ти е?
Газодинамична "затварячка" на клапана.
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Парашут ама и ако си сложил и по твърда пружина на бк. скорост няма.
Може да се позаиграеш и с площа на парашута но е играчка.Още смятам и като изстреляш 2 кутийки
и се позамаже цевта ше свие гупата. 300 м/с за 22 кал мисля че е съвсем лесно постижима. Успех/желю удача!!!
 

rivan

Редовен Потребител
Забелязах, че при смяна на чашките трябва да изстрелям поне 2 пълнителя, за да събере групата. Преди това е заря.
 

братушка

Редовен Потребител
Забелязах, че при смяна на чашките трябва да изстрелям поне 2 пълнителя, за да събере групата. Преди това е заря.
Това не само ти го забеляза :)
Изхождах от мисълта: всички чашки да са в кофти условия, без "предсмазване" :) Които са по-малко зле да ползвам с надежда да замажат дребните дефекти точно те. Не се сетих да пробвам групи на по-малки дистанции, да видя имат ли "разлитане" на по-големи дистанции. Някои страдат от такова: до някаква дистанция добре, после се "разсейват". Ще гледам да го пробвам тези дни.

300 м/с за 22 кал мисля че е съвсем лесно постижима.
Зависи :)
При мен и така 1.17 имат 292-293. 1.03 сигурно минават 300 :) Просто нямам да пробвам :)
Освен това съм със 100 бар на редуктора (бях писал преди). Дай пример за 300 при 100 :) Лесно постигнати :)
 

anibis

Редовен Потребител
Парашут ама и ако си сложил и по твърда пружина на бк. скорост няма.
Задължително трябва да е с твърда пружина ако ще слагаш ШП
скорост има и то в 1-2м/к зависи колко ще отнемеш от шайбата.
При тоя Хатсан който ми бе даден за продаване, при него разширих гърловината, тъй де точно преди шайбата, да се събере колкото се може повече въздух /порция/
265м/с - 3-4м/к, даде с 1.75гр жсб две десети от точния размер съм намалил външния диаметър на шайбата.
Колкото и да навиваш ударната пружина нищо не става,няма скорост.
Колкото намаляш външния диаметъра на шайбата толкова коридора ти се увеличава но и респективно и скоростта.

Ето пускам едно клипче на една от моите самосделки,200куб. резервоар на 200бар напомпан в 22кал. с 45см цев от 200 до 120-125бара направи 30 изстрела в 3 метров коридор,както се казва имам си редуктор. От 120-125бар до 90бара направи още 10 изстрела.
Клапана и шайбаат са снимани,можеш да ги видиш,под клипчето.



А за точноста на пушката, няма какво да приказвеме...

 

Attachments

  • Trs1XBaUAlY.jpg
    Trs1XBaUAlY.jpg
    344.4 KB · Прегледи: 57
  • I-_hI1rvlBQ.jpg
    I-_hI1rvlBQ.jpg
    309.4 KB · Прегледи: 55
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
Задължително трябва да е с твърда пружина ако ще слагаш ШП
скорост има и то в 1-2м/к зависи колко ще отнемеш от шайбата.....
Ще кажа само, че правоточно и редукторно не е едно и също.
 
Нагоре