COMETA - хубавите испанки.

koko112

Потребител
Здравеите.Искам да попитам от къде мога да си закупя пружина за Комета 400,и има ли значение дали е Компакт или не.
 

sniper elite

Потребител
Здравейте , някой да е виждал да се продават Комети в Пловдив или Стара Загора ,че СОФИЯ ми малко далеко.

Здравейте ,колко МИЛИМЕТРА е широк монтажа /лястовича опашка/ на КОМЕТА 400 компакт?
 
Последна промяна от модератор:

sniper elite

Потребител
Пак до групата на ''КОМЕТАДЖИИТЕ''.
Монтажите /моноблок / с 11 мм лястовича опашка са с права повърхнина,а като гледам лястовицата на КОМЕТАТА е със ''ъгъл''.
Има ли проблем?
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Като качество Кометката си е доста по-добра.По-добре нея.
 

Link

Потребител
Здравейте,
Преди три седмици ми "умря" газовата на Кометата, която ми правиха в Украйна, след 7000 изстрела. По съвет на Митака101 реших да си поръчам оригинална на Комета. Бях приятно изненадан, когато ми изпратиха пълен комплект от пружина и спусъков блок. Цената - 130лв с доставката ми изглежда съвсем разумна. При монтажа срещнах следните проблеми:
1. ГПто е направено да влиза плътно в цилиндъра. Първоначално не можеше да влезе изобщо. Наложи се пилене на цилиндъра от вътре (с Дремел-а) и най-вече на ръбовете, където се движи зареждащият лост и шлайфане на "ламаринената" втулка. Накрая се напаснаха добре и ГП то влиза плътно, но без усилие.
2. При първото затваряне на пушката имаше предсвиване около 1-1,5мм, но след първия изстрел заяде при зареждането. Наложи се да я отворя втори път и се оказа, че вече няма никакво предварително свиване. Пушката се разглобяваше и сглобяваше на ръка. Възможно е в началото като съм я сглобявал просто да не е паснала точно във вдлъбнатината на упора. Това не ми хареса и подложих една тефлонова шайба в цилиндъра.
3. След подлагането на шайбата се наложи да изпиля малко куката, която захваща буталото в заредено положение. В резултат автоматичният предпазител вече не работи като автоматичен, защото цилиндърът не успява да го избута до края. За сметка на това пушката се зарежда много гладко и не заяде нито веднъж от 10тина изстрела. Нямам идея толкова точно ли е проектирана ГП, че да няма никакво предсвиване и това ли е нормалното състояние, но реших, че не ми се рискува.
4. Спусъковият механизъм е в заводско състояние, но след разглобяването му и привеждането му в "нормален" вид, пушката стреля като ПЦП.
5. Умря ми батерията на хронографа и успях да измеря само един "нормален" изстрел - 251м/с с 0,67гр. т.е. около
21Дж и същата скорост, която даваше и с предната ГП.
В заключение подмяната на телена пружина с фабрична газова би излезнало 130лв и 2-3часа работа.
Полеви тестове ще направя, когато се пооправи времето. За всякакви въпроси съм на разположение.

DSC_0695.jpg DSC_0699.jpg DSC_0700.jpg DSC_0706.jpg DSC_0708.jpg DSC_0709.jpg
 

Link

Потребител
Здравейте,
Получих няколко запитвания дали тези ГП-та стават за Комета Фюжън. Би трябвало, но не мога да кажа със сигурност, тъй като не съм разглобявал Фюжън. Доколкото ми е известно на Фюжъна само цевта й е различна. Прикачам снимки с размерите на газовата пружина и спусъковия блок, който върви с нея. Преценявайте сами. Извинявам се за качеството на снимките, но много бързах и нямах под ръка нормален фотоапарат.DSC_0760.jpg DSC_0761.jpg DSC_0762.jpg DSC_0763.jpg DSC_0764.jpg DSC_0766.jpg
 

Attachments

  • DSC_0765.jpg
    DSC_0765.jpg
    262.4 KB · Прегледи: 14

Link

Потребител
Още едно допълнение. Мислех, че съм го написал в първия пост, но след като получих няколко запитвания, погледнах и установих, че съм пропуснал. ГП-тата ги поръчах от тук http://www.aceros-de-hispania.com/. Този сайт даде най-добра цена от трите, препоръчни от Комета. ГП-тата ги няма като продукт в каталога, затова се налага да напишете мейл на info@aceros-de-hispania.com с искане да купите "Gas Ram kit for Cometa 400 Fenix" (означението на Комета е GAS4RAM5). Те генерират и ви изпращат линк за плащане през PayPal. Цената, която аз платих е 64,82 евро за една ГП с доставката. Времето за доставка е около 3 седмици.
 

streliamto4no

Потребител
здрасти, кометаджии. Реално скоростта на моделите 400 колко е. Гледам по магазините какво има и не вярвам на очите си.
 

ECTOMORPH

Потребител
http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=236_165&products_id=2757

Аlucard, тия данни верни ли са. Или поне ако се доближават до истината ще си взема една.
мисля че са се пооляли в рекламата

Нека отговоря вместо колегата.
Верни са данните ама ако ще стреляш с леки чашки. Моята Комета например мята 0.45 грамови чашки с 255 м/с, при обявени 260.
 

Иван Димов

Потребител
Комета 400 -5.5мм. с Гамо мач- 240м/с.
С ЖСБ-1,03г.-215м/с.Мерено с рогато хроно.
Пружинана е телена,използвана и вече улегнала.
Дължинана на пружината 27 см.
 
Последна промяна от модератор:

streliamto4no

Потребител
Калибър: 5.5 мм
Скорост на изстрел: 295 м/с
Тегло: 3400 гр
Мощност Енергия: 34.03 Joules
Дължина: 1140 mm
начи както разбирам такова животно няма. Що се ебават с клиентите тогава.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вярно е, но тази скорост и тези 34 джанки са докарани с чашки0,78 грама.....
 

anibis

Редовен Потребител
Скоростите,и джаулите са реални!
Само че не уточняват с каква по тежест чашка е стреляно/хронографирано/
Излиза ми по калкулатора на форума че е стреляно с чашка 0.87гр. 35дж.
Упс, той Петко ти е отговорил
 
Нагоре