РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Ако някой в домашни условия реши да чисти така риба ще има сериозни проблеми с жена си след това:)
 

st_beer

Редовен Потребител
Аз ще предложа на вашето внимание доста по добър и чист метод за чистене на шаран с люспи. Гарантирано няма да има проблеми с жената нито да задръстите банята с люспи.
Утре на празника може да бъде тестван тоя метод и да остане много доволни от резултата. Така дера и други риби не само шарана.

п.п Не очаквайте да се справяте като човека от клипа за толкова време :cheers::cheers:

Костура го така като този начин. Аз лично дърпам главата към опашката,но крайния резултат е същия.
 
Последна промяна:

staif

Редовен Потребител
костура първо го "минавам" един път през вряла вода после му режа гръбните с ножицата и дера..после другите костури ги оставям на жената и се скатавам далеч о кухнята че много се чува :D
 

st_beer

Редовен Потребител
Да живнем малко темата ,че слязла много долу.
Това е резултата от днес до обяд на яз. Малко Шарково.
Лових на силиконови примамки
1.crazy fish - vibro worm 7 см. цвят 30 аромат калмар -> това беше най-успешната и резултатна за деня примамка
2.fiiish - black minnow 7 см. цвят Kaki -> на кантар са по-горната примамка
3.Awaruna 5 и 7 см.-> пробвах различни цветове ,които имах.Рибата ги вземаше ,но по слабо от горните
Прекарах си един страхотен ден с прекрасен резултат :cheers::cheers::cheers:

 
Последна промяна:

dinkata

Редовен Потребител
Брако, ти си ги убил бе човече ! Браво ! Тука нямаме по нашия край водоеми с бая костур :'(
 

st_beer

Редовен Потребител
Брако, ти си ги убил бе човече ! Браво ! Тука нямаме по нашия край водоеми с бая костур :'(
Нямате желание за ходене. Язовири има много покрай вашия край в рамките на 100-те км. На яз.Пясъчник направо я разбиват рибата. На яз Батак са изпуснали много сом и там я убивали последните две седмици.На яз. Въча са изпуснали голям брой пъстърви и било направо панаир и голяма касапница. Язовири има колкото искаш ама си иска ходене.
За тия костури съм навил 180 км пътни ама аз не гледам така на нещата колко съм минал и какво съм изхарчил. Ако гледа човек така на нещата по-добре е да иде до магазина и да си купи рибата от там.
 

dinkata

Редовен Потребител
За да предприемеш такова ходене на 100-на км иска повечко подготовка и свободно време от поне 2 дена, а аз в момента го нямам :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Най- близо язовир с костури до теб е яз. Тракиец на 50-на км.
Ние ставаме сутринта в 6.00 и тръгваме. В 7.30 сме на язовира и пускаме каяците на вода. В 13.ОО се ориентираме и излизаме към брега и към 14.00 сме потеглили вече на обратно.
Резултата за това време го виждаш на по горната снимка. Написал съм и какво да си купи човек за примамки за да има почти гарантиран успех.Когато човек има желание за нещо го прави,а когато няма такова си намира оправдание :cheers::cheers::cheers::cheers:
Нищо лично приятелю само споделям мнение.
 

dinkata

Редовен Потребител
Аз не ходя да въртя... основно го хващам на рибка, затова не става да ида някъде на късмет и да стоя и да чакам !
 

st_beer

Редовен Потребител
Точно в тая последователност го чистя костура с тая разлика че не му режа главата с ножица,а ползвам ножа.Много полезен клип за колегите,които не знаят как се дере тая риба.
 

andi

Редовен Потребител
Божо, като пуснах клипа , малката веднага ме попита : тате , защо си ходил на гребната база без мен ?
 
Нагоре