За жените и пушките...

angelmr

Редовен Потребител
praetorian написа:
DANNY написа:
Това вече е прекалено, да не кажа Мегапрекалено :rolleyes: .Бива създаване на отношение към оръжието, ама чак пък толкова...Че то, дай като на дъщеря ми краката земат да стигат педалите на колата, да изкарва курс и да сяда да кара, примерно...

Въпроса не е да научиш детето да използва нещо, а да го научиш да го приема без страх, или отвращение (представи си картинката как някой/я на 25 години сяда за първи път зад волана, защото от малък е бил научен да се страхува от коли). Същото е и с отношението с автомобилите, същото е и с отношението към животните, че и с почти всичко останало. Отношението към основните ценности в живота се възпитава от рано. Включително и отношението към оръжията. Аз лично се оглеждам да купя на малкия някаква елементарна страйкболна пушка, за да има и той с какво да стреля и да свиква че оръжията не са нещо лошо от което трябва да се отвращава, а нещо опасно с което трябва да се внимава, но и нещо което ако се наложи трябва да знае как да използва.
 

praetorian

Редовен Потребител
Но не вярва да му купиш бойна пушка и да го оставиш да си гърми на воля.Точно това имах предвид.Аз също се оглеждам за ЦО2 пушка за дъщеря ми.Но чак пък бойна :pardon: . Не е нужно да те учат да плуваш, като те хвърлят насред морето, нали?
 

krasiml

Потребител
angelmr написа:
praetorian написа:
DANNY написа:
Това вече е прекалено, да не кажа Мегапрекалено :rolleyes: .Бива създаване на отношение към оръжието, ама чак пък толкова...Че то, дай като на дъщеря ми краката земат да стигат педалите на колата, да изкарва курс и да сяда да кара, примерно...

Въпроса не е да научиш детето да използва нещо, а да го научиш да го приема без страх, или отвращение (представи си картинката как някой/я на 25 години сяда за първи път зад волана, защото от малък е бил научен да се страхува от коли). Същото е и с отношението с автомобилите, същото е и с отношението към животните, че и с почти всичко останало. Отношението към основните ценности в живота се възпитава от рано. Включително и отношението към оръжията. Аз лично се оглеждам да купя на малкия някаква елементарна страйкболна пушка, за да има и той с какво да стреля и да свиква че оръжията не са нещо лошо от което трябва да се отвращава, а нещо опасно с което трябва да се внимава, но и нещо което ако се наложи трябва да знае как да използва.

Напротив . Освен да не го е страх по-важно е да умее да борави с оръжието. Баща ми е бивш военен офицер и още от малък ме е учил да боравя първо с ТТ , а след като ги превоаръжиха и с Макаров . След като вече беше сигурен , че знам как безопасно да боравя с пистолета , почти не го носеше със себе си . Държеше го в гардероба със зареден пълнител и аз всеки ден си играех с него , разбира се само вкъщи .
 

angelmr

Редовен Потребител
praetorian написа:
Но не вярва да му купиш бойна пушка и да го оставиш да си гърми на воля.Точно това имах предвид.Аз също се оглеждам за ЦО2 пушка за дъщеря ми.Но чак пък бойна :pardon: . Не е нужно да те учат да плуваш, като те хвърлят насред морето, нали?

Е не естествено, но я има и разликата в манталитета. За американеца малокалибреното е като нашите въздухарки от ниския клас, които не се регистрират. А дали е огнестрелно или не, оръжието си е оръжие и може да нарани сериозно. Само страйкболните са направени така, че да не могат да наранят сериозно, макар че при добро желание сигурно и с тях не е съвсем безопасно. Така че като ще приучаваш детето на уважение към оръжието, дали ще използваш въздушно или малокалибрено няма сериозна разлика, все ще се налага да го обучаваш на сериозни правила, които и в двата случая ще са идентични и в двата случая ще е наложителен много сериозен контрол (никакви оръжия на открито). Само където ще е по-лесно за детето да зарежда малокалибрено, от колкото някоя славия да кажем, но не чак толкова, за да има значение.
 

batnan

Редовен Потребител
Говорех за убитото дете ,щото да умре дете е гадно . А другото е с травма за цял живот и не се знае накъде ще го избие като порасне.
 

andi

Редовен Потребител
Точно тази тема е за някой малко по-разтоварващи неща .

Едно сутрешно предложение за почитателите на мотото " По добре пластмасата да е по пушките , отколкото в жените "

http://www.youtube.com/watch?v=P85Pf0IDMog#t=138
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Някой забеляза ли че има драскотина на кожуха на цевта, точно зад полуложата ? :D
 

andi

Редовен Потребител
Аз още на първи преглед видях силикона и затворих картината :D
 

krasiml

Потребител
Няма никаква връзка с пушките , но досега не бях чувал за този ден . Ще го чакам с нетърпение . И ще проверявам .:-[
 

Attachments

  • 10468112_652771501479951_5164738316684547326_n.jpg
    10468112_652771501479951_5164738316684547326_n.jpg
    27.5 KB · Прегледи: 195
Нагоре