РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
scandalo написа:
AirArms Ev2 5.7 кубика ифнормация (Божидар Чудомиров).

Файн P70 -2,5 цев 600мм и редуктора май беше 80бар. При тези настройки да я убиеш повече от 15,2 dj не вдигаше
Валтер LG300 около 6,0-7,0 цев 490 редуктор по спомени 75-80
M2 около 4,0
 

hlapeto

Потребител
fotenliev написа:
какво ще кажете за тази фирма някой поръчвал ли е .аз мисля да поръчам един за моя хасан http://www.altaros.cz/regulators/hatsan-at44/
Имам и работи . При мен до около 270 м/с и на "auto".
Измери вътрешен диаметър на цилиндъра и го прати за всеки случай.
:cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Колеги, имам следното питане:при редуктор, настроен на 135 бара и задредукторна камера 25/30 кубика, не мога да вдигна скорост над 270 м/с.Без редуктор със същите настройки скоростта е 280 м/с с тежкото ЖСБ.При 260-265 м/с имам 30 изстрела.Сега при 270 мс само вдигам преразхода, станаха 25 изстрела редукторни....Къде да търся проблема?Пробвал съм с много корава пружина на иглата и с не много корава, мърда само преразхода... ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Камерата "уж" е добра за тая мощност, 30 кибика бива.
Аз бих качил още 5 бара на редуктора и ако достигне исканата скорост, ще започна постепенно да запълвам камерата за да намалее преразхода.
Като нацеля колко трябва да е дължината на камерата, ще си изработя нова с точните параметри.
Скорост 270 и 25 редукторни изстрела не изглежда чак толкова зле.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не ти е нагласена пушката. Първо трябва да поработиш над нея и едва тогава да мислиш за редуктор. Две айшета съм правил с редуктори и на тая енергия и по спомен се развързваха на 105-110 бара, а изстрелите бяха около 40.
 

andi

Редовен Потребител
Камерата ти е направо огромна за тези скорости и това налягане . Или някъде си намалил проходните площи , или прекалено бързо налягането затваря клапана . Намали камерата, ако си с късата цев при над 280 преразхода е и заради нея .
 

lynx

Редовен Потребител
За да се нагласи бай Хасан с редуктор да има 280 м/сек, на правоток трябва да прави поне 290 на ниско налягане.
А това е най-голямата играчка да се постигне.

Има няколко пушки във форума с подобни постигнати резултати.
Няма да е зле колегите да се похвалят кой как е успял да закара пушката да вади яки джаули в ниското налягане.
На Хасаните клапана не позволява много своеволия.
 

fishermaniac

Потребител
Аз изстъних иглата на 2 мм,и разширих полиамидната втулка,и с тежък ударник държи около 300 м/сек до 135 бара,после до 120 е около 275 м/сек и рязък спад .Ударника е 70 грама,хода на ударника 11 мм.С две пружини на ударника.
 

aandreev

Потребител
Хора, прочетох цялата тема и не видях отговор, който да гласи, че отвора в цилиндъра за атмосферната камера, не трябва да е над 0.5 мм ( пише само да е 0,5 :) )
Мога ли да го направя 1мм ?
Тъй като днес мисля да слагам редуктора, който си купих от Scandalo :)
Благодаря!
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
aandreev написа:
Хора, прочетох цялата тема и не видях отговор, който да гласи, че отвора в цилиндъра за атмосферната камера, не трябва да е над 0.5 мм ( пише само да е 0,5 :) )
Мога ли да го направя 1мм ?
Тъй като днес мисля да слагам редуктора, който си купих от Scandalo :)
Благодаря!

Можеш...
 

aandreev

Потребител
kid написа:
aandreev написа:
Хора, прочетох цялата тема и не видях отговор, който да гласи, че отвора в цилиндъра за атмосферната камера, не трябва да е над 0.5 мм ( пише само да е 0,5 :) )
Мога ли да го направя 1мм ?
Тъй като днес мисля да слагам редуктора, който си купих от Scandalo :)
Благодаря!

Можеш...
Мога, но дали е редно? Всичко наред ли ще е и ще работи ли системата нормално по този начин? :)
 

aandreev

Потребител
Каква е правилната посока на редуктора?
(1) <манометър><цилиндър> <[][ ] < клапан >
или
(2) <манометър><цилиндър> []>[ ] < клапан >

легенда
<[] - редуктор ( < е месинговата гайка ; [] е тялото с дупката с резба )
[ ] - камера със следредукторното налягане
 

aandreev

Потребител
lynx написа:
Гайката на редуктора е от към високото налягане.
Усетих, че съм я обърнал - спря да се пълни следредукторната камера :)
разглабям наново. :)
А как да спадна сега цилиндъра?!?!
 

aandreev

Потребител
Ако започна да отвивам бавно манометъра гледам че има една малка дупка през която може би въздуха ще излезе...
 
Нагоре