Национална среща Русе-car HFT 26-27 апприл 2014

st_beer

Редовен Потребител
alpopkochev написа:
Миро,
С тези малки скакУци вместо да ви е по-удобно да оперирате, то по-големи бели правите. Твоя колега да не стрелял от навигаторското място? ;)
Аз бях на навигаторското с пушката. Ама от неговата страна беше удобна мишената за стрелба и той изяви желание да стреля. Понеже няма опит и издъни огледалото. Добре че има автоморги и бързо се подменя.

п.п
Мисля,че трябва да спрем да го коментираме и да разводняваме темата. Просто исках да предупредя хората които ще участват да бъдат много внимателни и предпазливи за да не виждаме подобни снимки след срещата.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги дайте повече информация за тази спортна дисциплина стрелба от автомобил,тя симулира стрелба от кон или...
 

st_beer

Редовен Потребител
Въздушното оръжие при повечето от нас е хоби и не гледаме на него като спорт или дисциплини разни. Всичко се прави с цел повече развлекателност, разнообразие и прекрасни моменти прекарани с приятели.
 

bor1968

Потребител
Kifa написа:
Колеги дайте повече информация за тази спортна дисциплина стрелба от автомобил,тя симулира стрелба от кон или...

ХФТ е симулация на лов.
Хората от древни времена ловуват, като са използвали различни помощни средства.
Когато превозното средство е било кон се е ловувало и с коне, сега понякога с много коне.
 

shooter

Потребител
Симулация на лов в Африка, със стрелба в това число и от автомобил - сафари

по правилно е да наречем новата дисциплина -

Сафари Хънтър филд таргет/Safari HFT/ > SHFT-RuseBgEarth
 

praetorian

Редовен Потребител
Закачете една бутилка Джони на корда на 50 метра, като по един представител на регионална група да стреля да скъса кордата.Който успее с първия изстрел- групата му ще е доволна ;) ;) Шишето да е празно, да не стане зян ;) ;)
 

petkof

Редовен Потребител
praetorian написа:
Закачете една бутилка Джони на корда на 50 метра, като по един представител на регионална група да стреля да скъса кордата.Който успее с първия изстрел- групата му ще е доволна ;) ;) Шишето да е празно, да не стане зян ;) ;)
Нека бутилката да е пълна, пък който я счупи от неумение, да я плаща! :D ;) Много по-точни ще са стрелците след това ми се струва! ;) :cheers:
 

niko_suzuki

Потребител
понеже и аз като колегата сийдман съм и авио моделист мисля да разнообразя малко състезанието като на радио управляем самолет ще бъде вързан балон на около метър и половина от него и ще кръжа бавно на около 30м височина групата уцелила за най кратко време балона не самолета ;)получава шише шампанско русенската група ще има леко предимство понеже ще има възможност да тренира ;) ще се радвам колегата сийдман ако идва да донесе и някой модел да пофърчим заедно и да обменим малко опит
 

sts1969

Редовен Потребител
Балон на 1.5 метра от самолета... сещам се за един лаф "Я камилата, я камиларя" ;) ;) ;)
 

hlapeto

Потребител
niko_suzuki написа:
понеже и аз като колегата сийдман съм и авио моделист мисля да разнообразя малко състезанието като на радио управляем самолет ще бъде вързан балон на около метър и половина от него и ще кръжа бавно на около 30м височина групата уцелила за най кратко време балона не самолета ;)получава шише шампанско русенската група ще има леко предимство понеже ще има възможност да тренира ;) ще се радвам колегата сийдман ако идва да донесе и някой модел да пофърчим заедно и да обменим малко опит

Трябва да ти кажа колега , че съм MAX-имално подготвен за подобен случай!
11 изстрела за по-малко от 3 секунди! :rambo:
;)
Ако успея да дойда - от мен един въртулед с балон . Ще стане интересно!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
А мамуууу... Аз няма да участвам в КАР-а. Ако дойде адаша от Пазарджик, ще го помоля да донесе Дрозд-а зарад тия фърчулети и ще има :shootup: :shootup:
 

оги-пз

Редовен Потребител
Аз сигурно няма да дойда , но дрозда нема да прости и на балона и на самолета ,ако има награда ще е за дрозда 1200 изтрела в минута се едно бопче ще уцели.
 

petkof

Редовен Потребител
оги-пз написа:
Аз сигурно няма да дойда , но дрозда нема да прости и на балона и на самолета ,ако има награда ще е за дрозда 1200 изтрела в минута се едно бопче ще уцели.
Тоз Дрозд не е ли 150-160 м/с в 4,5 мм? :D Десетина джаула я се съберат, я не!
 

оги-пз

Редовен Потребител
petkof написа:
оги-пз написа:
Аз сигурно няма да дойда , но дрозда нема да прости и на балона и на самолета ,ако има награда ще е за дрозда 1200 изтрела в минута се едно бопче ще уцели.
Тоз Дрозд не е ли 150-160 м/с в 4,5 мм? :D Десетина джаула я се съберат, я не!

Дрозда беше толкова с оригиналната цев.
Руснаците го докарват до 240мс. на въздух а аз стрелям на метан.
Не съм го надувал толкова сега е на около 200мс.
Със зоракито на 7джанки съм вършил чудеса а тука говорим за топчена стоманени и е друга работата.
 
Нагоре