FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

finata

Потребител
Благодаря за споделения опит. Но имам въпрос. Какво е налягането след регулатора? Аз направих грешка , въобще не проверих заводските настройки. Ами чел, чул и хоп втори регулатор на 135 бара. И да, пробвахме на ненатегната и съответно натегната .Сега изрових от нета , фабрична пушка , без нещо да е добавено по нея , болта на пружината 6мм развит , регулатори съответно 105 на 75 . Малко ми се струва невероятно , но твърди ,че на 7 стреля слъг 23 gr. с около 950 fps и на 3 стреля jsb 18 и нещо грейна с около 850-870 fps . Ще пробвам , но това ще се случи след около месец , когато имам достъп до пушката.
Колкото до 23ките стреляни на 950 ми се струва напълно реално но малко вероятно при тези настройки на регулатора. Моята беше на близо 70 дж преди да сложа пленумите но пак казвам на 150+ бара. Но все пак говорим на Маверик който ако е от второто поколение има доста по голям заводски пленум( както и уайлдката ) при който макс можеш да навиеш един 1инчов пленум и идваха наравно цилиндър и цев на снайпер версията тоест 700мм цев. Което също е от огромно значение.
 

emci74

Редовен Потребител
Ровейки се в Кралето попаднах на това:
Означава ли това , че първия регулатор се оказа не толкова сполучлива идея, щом вече байпаси продават?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Ровейки се в Кралето попаднах на това:
Означава ли това , че първия регулатор се оказа не толкова сполучлива идея, щом вече байпаси продават?
Ми не са сполучливи май...единия мой изпуска от два месеца от дупката и няма оправия.Сигурно 20 пъти му сменях всички Опръстени както ме посъветваха от ФХ и за малко спира и пак си почва да изпуска.А пък и доста търсих и четох из форумите и доста често се оплакват от същото и от пълзене и бая хора си го взимат това като казват че е безмислен първия регулатор,ако не си взимаш 300 барова бутилка
Сега ще го мъча пак тия дни и ако не стане,точно такова ще си поръчам.
 

Licho

Редовен Потребител
Пълнителите на FX са пълен боклук. Те са им основният минус. Като сложиш слъгове в тях ,се въртят в гнездото във всички възможни посоки. Чашките стоят що годе добре,ама със слъгове работата е трагична. Из нета продават 3д принтирана вътрешната част на пълнителя (ама е цифра),която е направена с по-голям диаметър за да държи по-добре. Другия минус на FX е това,че няма защита от презареждане и като нищо може да набуташ 2-3 съчни в цевта,ако си забравил,че си заредил... Това не са се сетили да направят,но пък сложили абсолютно ненужен "таен траспортен болт"... И третия минус им е скъпата цена на абсолутно всичко за марката им. Примерно един оригинален,пласмасов боклук пълнител 130лв...
Слагай приставка за единична стрелба и хич да не ти пука! Така стрелят и големите майстори на състезанията по екстремен бенчрест!
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Искрено ме радва развитието на темата и споделения опит от колегите и днес провокиран от хубавото време реших да изпробвам и Импакта, който от купуването събира прах, с настройки от www.airgunnation.com. В интерес на истината бях скептично настроен, пък в крайна сметка си спестих 1 кутия муниции, получи се 1:1. Прикачвам изображение, обърнете внимание на написаното, а не на дупките. Труден е прехода за 9 месеца, от 40 години стрелба по движещи се мишени с гладко цевно оръжие към стрелба по мишени с оптика.
Оръжието е с оригиналната си карантия, не съм обръщал даже и порта за слъгове , единствено регулатора от 105(фабрично) бара е вече 120 и врътките на настройките на пружината са променени от 8/3(фабрично) на 16/4.5.
 

Attachments

  • FX_M3_30_HYB.jpg
    FX_M3_30_HYB.jpg
    84.7 KB · Прегледи: 62
  • 20230122_121707.jpg
    20230122_121707.jpg
    377.8 KB · Прегледи: 65

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Стига с тия сонди - вика му се дотиквач. Просто щото тика вътре квото трябва и може...
Както и "пленума" си е задредукторна камера.
Ударник - а не чукче.
Чашки, съчми, пълнотели проектили(слъг) - а не пелети.
 
Последна промяна:

michorovm

Редовен Потребител
Стига с тия сонди - вика му се дотиквач. Просто щото тика вътре квото трябва и може...
Както и "пленума" си е задредукторна камера.
Ще си взема забележка, но не разбирам защо не е натиквач, а дотиквач? Кой преди да сработи дотиквача е натикал пелетата до някъде?
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Искрено ме радва развитието на темата и споделения опит от колегите и днес провокиран от хубавото време реших да изпробвам и Импакта, който от купуването събира прах, с настройки от www.airgunnation.com. В интерес на истината бях скептично настроен, пък в крайна сметка си спестих 1 кутия муниции, получи се 1:1. Прикачвам изображение, обърнете внимание на написаното, а не на дупките. Труден е прехода за 9 месеца, от 40 години стрелба по движещи се мишени с гладко цевно оръжие към стрелба по мишени с оптика.
Оръжието е с оригиналната си карантия, не съм обръщал даже и порта за слъгове , единствено регулатора от 105(фабрично) бара е вече 120 и врътките на настройките на пружината са променени от 8/3(фабрично) на 16/4.5.
Това 700 мм ли е 7,62?
С каква скорост ги стреляш,че на листа не виждам да пише скорост.
И 7,62 няма два порта,само с един е..
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Оффф, а най ме дразнят пелетите..... Тук си им викаме чашки, съчми, па дори и по научному проектили. Гугълския превод хептен забатачи с какво ли не езика ни.
 

michorovm

Редовен Потребител
Оффф, а най ме дразнят пелетите..... Тук си им викаме чашки, съчми, па дори и по научному проектили. Гугълския превод хептен забатачи с какво ли не езика ни.
Достатъчно добре знам англ. и руски, за да ми трябва преводач. Съжалявам, ама май стана като в подписа ти:
Английски форум: питаш нещо и ти отговарят. Руски форум: питаш нещо и в замяна също те питат нещо. Български форум: питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!!!
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Искрено ме радва развитието на темата и споделения опит от колегите и днес провокиран от хубавото време реших да изпробвам и Импакта, който от купуването събира прах, с настройки от www.airgunnation.com. В интерес на истината бях скептично настроен, пък в крайна сметка си спестих 1 кутия муниции, получи се 1:1. Прикачвам изображение, обърнете внимание на написаното, а не на дупките. Труден е прехода за 9 месеца, от 40 години стрелба по движещи се мишени с гладко цевно оръжие към стрелба по мишени с оптика.
Оръжието е с оригиналната си карантия, не съм обръщал даже и порта за слъгове , единствено регулатора от 105(фабрично) бара е вече 120 и врътките на настройките на пружината са променени от 8/3(фабрично) на 16/4.5.
Изглежда добре, но засече ли разхода на въздух? Примерно за 10 бара колко изстрела прави? Аз при многобройните тестове минах през тези настройки, но за 10 бара правеше около 3 изстрела, като вдигнах на 132 бара станаха 5-6 при същата мощност.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
700 мм, 7,62 - 295 м/с - пише, ама май не съм снимал добре.
Малко е отрязано,предположих че е това...ама да питам
Че се мъча от месец със същата конфигурация само че със слъглайнера и не мога даже да си мечтая за такава група,а пък бая слъгове и скорости опитах освен фх хибридите
 
Нагоре