Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Кажи, че си купил пушката втора ръка - тогава какво ще ти иска?
Договор за покупко-продажба а може и ксерокопие от удостоверителния документ за притежание на ВО на предишния собственик... имало е и такива случаи!
Странно,минал си през доста сериозни изпитания ,пиши до началника на районното ако е коректна историята и се обясни човешки не мисля,че би трябвало да отхвърлят заявлението...в краен случай трябва да те глобят защото си пропуснал двуседмичния срок и пак да я регистрират
 

vesomir

Новодошъл
Договор за покупко-продажба а може и ксерокопие от удостоверителния документ за притежание на ВО на предишния собственик... имало е и такива случаи!
Странно,минал си през доста сериозни изпитания ,пиши до началника на районното ако е коректна историята и се обясни човешки не мисля,че би трябвало да отхвърлят заявлението...в краен случай трябва да те глобят защото си пропуснал двуседмичния срок и пак да я регистрират
Глбата е 500 лв.така ми отговори и косаджията че трябва да ме глоби първо.трябва да има начин
 

vesomir

Новодошъл
...намали я под 24дж. и си извади нов сертификат,така и съвестта ти е чиста и закона е спазен а със спестените 500 лева си вземи нова пушка!
:)
На пушката си има исписани даните.защо да е намалям и пак да ходя до випа за нов докомент като косаджията в труд иска фактура за да е регистрира за мен въпроса е принципен не са прави в случая .няма начин да няма начин
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Пишеш един договор за покупко продажба от баща ти на теб примерно. Даваш договора, плащаш си глобата ( 500 лв) и това е.
Дали тая пушка си заслужава да платиш за нея глоба от 500 лв е друг въпрос.
 

shaman

Редовен Потребител
Пишеш един договор за покупко продажба от баща ти на теб примерно. Даваш договора, плащаш си глобата ( 500 лв) и това е.
Дали тая пушка си заслужава да платиш за нея глоба от 500 лв е друг въпрос.
Само да не стане така, че да търсят после баща му за това, че не я е "дерегистрирал" в 7 дневния срок :(
 

Hidden

Редовен Потребител
Или подай жалба в полицията, че си бил забравил пушката пред вас и някой я е откраднал. Поне глоба няма да отнесеш. После ще му мислиш.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Само да не стане така, че да търсят после баща му за това, че не я е "дерегистрирал" в 7 дневния срок :(
Естествено, че ще стане! Първо - защо не я е уведомил при покупката и после при продажбата. Аз за това и съм писал :..... дали си залужава...
 

Hidden

Редовен Потребител
Когато я е купил колегата (2009година), нямаше уведомителен режим. Но се сещам и друго - доколкото знам уведомлението има давност една година. Т.е. ако я купиш и не я регистрираш в срока и мине една година, може да си обявиш пушката без проблем.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Бащтами почина преди 3год
Пишеш договор за покупко продажба с дата преди три години (когато баща ти е бил жив) . Плащаш си глобата и я уведомяваш. ВО е на уведомителен режим, не на регистрационен.
 

Hidden

Редовен Потребител
По-добре питай в полицията първо какво ще стане, ако направиш горното. Примерно: май имах някъде договор, ще стане ли...
 

emci74

Редовен Потребител
Колега, съветът ми е, вземаш този Хасан и го усукваш в някой стълб или го заравяш в двора. После отиваш до някой магазин и си купуваш нова пушка със спестените пари от глобата. Така ще си и даже някой лев отгоре!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Когато я е купил колегата (2009година), нямаше уведомителен режим. Но се сещам и друго - доколкото знам уведомлението има давност една година. Т.е. ако я купиш и не я регистрираш в срока и мине една година, може да си обявиш пушката без проблем.

Крайният срок по спомен беше 17.09.2011 г.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Мдааа, май Най-добрия вариант е да я рапродадеш на части и със спестените от глобата пари и каквото изкараш от чаркалъците да си вземеш друга.
Този модел не е от най-държеливите и не се знае ако решиш да пуцаш редовно с нея колко ще изкара, докато нещо се прецака. А после образува вече само нерви, и гълта пари.
Евтино хубаво няма, а пък и да си късаш нервите с нея и глоби да и плащаш - ненужно.
 
Нагоре