Регистрация на въздушна пушка над 24 J в КОС -

Коцкар

Редовен Потребител
В 3то РПУ в софия ми казаха месец но като минах след 20 дни беше готово пак без такса за 2 минути попълниха бланката искаха копие от фактура и оръжеен сертификат показващ калибъра механизма на стрелба и номера на пушката и силата.Споменаха че само по стрелбища трябва да ходя аз отвърнах че става и в извън населени места и косаджията ми отвърна че много трябва да внимавам че е голям риск. Но все пак става дума за РПУ в централната част на София.
 

tchepi

Потребител
Колеги,моят случай вероятно ще се окаже безпрецедентен.Имах неблагоразумието при излизане на закона 2011г.,да заявя една Norica sport заедно с други 4-ри,които са над 24дж.,а тя самата е много под(7,5дж.по данни на магазина)но по молба на полицая се съгласих да я заявя и нея.И сега реших да я сваля от отчет за да я продам на някого ,без излишни формалности,но се оказа трудна работа.Искат ми документ за доказване,че е под 24дж.Та въпросът ми е кой може да ми го издаде и къде,че полицаят не можа да каже(нов е)?
 

tchepi

Потребител
Благодаря,но ми се щеше да е по близо до Ч.бряг(Плевен,Ловеч Враца, някой спомена Ботевград...)
 

Gogata

Новодошъл
Здравейте, извинявам се, сигурно го има някъде, но търсих и така и не го намерих. В сайта на МВР също не можах да го намеря. Може ли линк към актуалната версия на уведомлението за регистрация, че купих една пушка и ми трябва...

Благодаря!
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Ако е ново в служба КОС ще ти дадат. Ако е покупко- продажба ето.
 

Attachments

  • Договор за покупко продажба на Въздушна Пушка.doc
    22.5 KB · Прегледи: 26

Gogata

Новодошъл
Благодаря, аз такъв договор имам, защото я купих от колега от форума, но не трябва ли и някакво уведомление да попълня като го нося в КОС?
 

rifle

Потребител
Може да ти кажат да го попълниш ти. Трябва ти марка и сериен номер.
Принципно трябва да има и попълване онлайн, но обикновенно не работи.
 

pachoddp

Потребител
Аз по мнения във мрежата отидох без пушката и ме върнаха. Искат да сравнят серийния номер от фактурата с този на самата пушка.... Това е в Хасково....
Така че, трябваше да се занесе фактурата и пушката, а самото заявление ми беше дадено и подготвено от магазина, от който купих пушката....
 

venciru

Редовен Потребител
Здравейте, извинявам се, сигурно го има някъде, но търсих и така и не го намерих. В сайта на МВР също не можах да го намеря. Може ли линк към актуалната версия на уведомлението за регистрация, че купих една пушка и ми трябва...

Благодаря!
Онзи ден уведомих една пушка 4-то РПУ Варна. Много любезни и възпитани хора. С това уведомление. Искаха да видят и "оръжието" за сверка на номера. Аз така или иначе си го носих. Освен уведомлението представих копие от ЛК, договор и фактура на името на продавача. С фактурата се доказва, че пушката е закупена от него преди 4 дни и ми е продадена преди 2 дни. Затова не е необходимо да се уведомява от предишния собственик. Тя е била негово притежание само два дни.
Успех!
П.П. Естествено корегирах Силистра на Варна;)....
 

Attachments

  • 5b72acbb-zayavlenie_neog_or-pdf.pdf
    45.2 KB · Прегледи: 15

vesomir

Новодошъл
Никого не уведомяваш, но си дръж бележката при пушката, за всеки случай.
Здр много се извинявам че се намесвам в неговия чат .незнам каде да си напиша проблема .а тои е .2009 г .направих трапма в оражеен магазин с ваздушна пушка иж 60 и взех хатсан мод.60.27 джаула.даде ми човека от магазина и фактура но ас така ине е регистрирах .се си виках че ще е оправя и стана трагедия с мен 6.години и половина в инвалидна количка тотал щета после раздвижвания и така до днес.сега намерих тази стара нерегестрирана пушка и реших принципно че трябва да е регистрирам но уви бас фактура не можело .Отидох до магазина от които навремето е бях взел оказа се че от години е фалирал и не саштествува.отидох до випа в плд.издадоха ми нов портокол за кинетична енергия.с този докомент вчера отидох в управлението на труд там се водя по местоживеене.и ми казват че неможе с този докомент да стане.въпроса при мен е принципен та ас преди 6години осинових дете сега една ваздушна пушка немога до озаконя .трябва да има начин ако някои знае какво е начина моля обадете ми се 0895221588
 

Hidden

Редовен Потребител
И обясниха ли ти защо да не може? Ти искаш да спазиш закона и да си изряден, а служителят те спъва. Защо не го попита: Щом така не може, то тогава какви документи иска? Кажи, че си купил пушката втора ръка - тогава какво ще ти иска? Просто се прави на интересен тоя служител. А протоколът за енергия от ВИП-а каква енергия показа?
 

vesomir

Новодошъл
И обясниха ли ти защо да не може? Ти искаш да спазиш закона и да си изряден, а служителят те спъва. Защо не го попита: Щом така не може, то тогава какви документи иска? Кажи, че си купил пушката втора ръка - тогава какво ще ти иска? Просто се прави на интересен тоя служител. А протоколът за енергия от ВИП-а каква енергия показа?
26.9 джала
 

vesomir

Новодошъл
И обясниха ли ти защо да не може? Ти искаш да спазиш закона и да си изряден, а служителят те спъва. Защо не го попита: Щом така не може, то тогава какви документи иска? Кажи, че си купил пушката втора ръка - тогава какво ще ти иска? Просто се прави на интересен тоя служител. А протоколът за енергия от ВИП-а каква енергия показа?
26.9
 

vesomir

Новодошъл
И обясниха ли ти защо да не може? Ти искаш да спазиш закона и да си изряден, а служителят те спъва. Защо не го попита: Щом така не може, то тогава какви документи иска? Кажи, че си купил пушката втора ръка - тогава какво ще ти иска? Просто се прави на интересен тоя служител. А протоколът за енергия от ВИП-а каква енергия показа?
26.9
 
Нагоре