ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако оптиката ще се ползва за фт, по-важно е да мери точно разстоянията до мишените. И най-вече след 40-ят метър. Колкото е възможно по-ясно да отсича разстоянието до мишената. Кликовете и на двете цъкат отлично. Цената също е фактор. Успех в покупката
 

vencibull

Потребител
Точно цената ме двоуми толкова много. Сайтрона въпреки, че изкараха с5 още държат цена около 2300лв, докато никото го има за 1500-600лв. Не съм гледал през Нико и не знам как е. В интернет просто не можеш да намериш категорично мнение кое е по-доброто, едни харесват едната, други другата, има хора които са имали и двете и пак не могат да преценят. Везните накланят към сайтрон, но той е с 1/3 по-скъп! Ще изчакам следващата сбирка в София и ще видя някой да ми даде да погледна и през двете оптики за да реша окончателно.
 

andi

Редовен Потребител
Погледни през Вортекс и ще забравиш и за Сайтрон и за Нико . 1000 евро е , но не става фабрично за ФТ.
 

vencibull

Потребител
Какво ще значи че не става фабрично? Не може да мери точно ли? Може ли да се стреля на кликове? Кой е тоз вортекс?
 

vencibull

Потребител
Колеги къде мога да видя класацията на световното по фт, но да пише и с каква пушка и оптика е бил състезателя? Че намирам само имена и точки....
 

vencibull

Потребител
Гледах там, страницата с тая статистика не съществува вече, има го само класирането
 

lynx

Редовен Потребител
Оптиките от световното по ФТ 2015-(последната цифра е броя на оптиките от дадения модел на световното).

Nikko Stirling Diamond Sportsman 10-50×60 44
Sightron S3 10-50×60 43
Deon March-X 8-80×56 12
Leupold Competition 40×45 12
Schmidt & Bender 12,5-50×56 Ft 7
Falcon T50 10-50×60 5
Leupold Premier 20-50×50 5
Bushnell Elite 6-24×40 4
Bushnell Elite 4200 8-32×40 4
Bsa 10-50×60 3
Deben 10-50×56 3
Deon March 10-60×52 3
Hawke Sidewinder 8-32×56 3
Leupold Competition 35×45 3
Leupold Competition 45×45 3
Schmidt & Bender 12,5-50×56 Ft2 3
Lynx 10-50×60 2
Mtc Viper 8-32×60 2
Nikko Stirling Targetmaster 10-50×60 2
Aeon 8-32×50 1
Burris 8-32 Signature 1
Deben Nightech 1
Deon March 6×60 1
Deon March 1
Deon March-Fx 5-40×56 1
Falcon T35 -1
Hakko 10-50×56 1
Hawke Airmax 30sf 1
Hawke Airmax Sf30 8-32×50 1
Kahles 10-50 1
Nightforce 36×50 1
Tasco Customshop 1
Tcs 10-50×56 1
Weaver T 36×40 Ao 1
 

vencibull

Потребител
Още по-зле става....колкото повече гледам толкова повече се двоумя? Никото има ли гаранция като сайтрона (доживотна я водят) само с 1/8 кликове ли е? За цената на сайтрона ще си взема нико с регулируеми монтажи и колело....че и ще останат бая парици.
Също така ако купя нико имам няколко избора, най тънко е при кипъреца, ама толкоз пара по банка да превеждам ...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Венци,
имал съм удоволствието да притежавам две БИГ Никко и съм гледал през Цитрон...
Ако на дневен ред ми е покупка и избор между двете, без да се триумя ще си купя втората!
:cheers:
 

vencibull

Потребител
Мерси колега, след сондиране на мнение от хора които смятам за вещи и аз стигам до тоя извод. Дано скоро се сдобия с това бижу!
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! Търся си окулярна (задна) флип-капачка за оптика, проблема е че не мога да се ориентирам в размерите който дават магазините. Тези размери в милиметри от коя част на оптиката са измерени, ??? за пример моят външен диаметър на врътката на окуляра ми е 46.5мм. Между другото, ако някой има излишна с такъв размер да каже цена на лични, предпочитам да не е прозрачна. Дали не обърках темата :rolleyes: http://www.huntandguns.bg/bg/produc...ki-za-optiki-/hawke-optics---byrzi--kapachki-
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Точно цената ме двоуми толкова много. Сайтрона въпреки, че изкараха с5 още държат цена около 2300лв, докато никото го има за 1500-600лв. Не съм гледал през Нико и не знам как е. В интернет просто не можеш да намериш категорично мнение кое е по-доброто, едни харесват едната, други другата, има хора които са имали и двете и пак не могат да преценят. Везните накланят към сайтрон, но той е с 1/3 по-скъп! Ще изчакам следващата сбирка в София и ще видя някой да ми даде да погледна и през двете оптики за да реша окончателно.
Аз ще ти кажа, че лично според мен Моето Биг Никко с НАТО ретикъл не отстъпваше по нищо на Сайтрона. (е може би една идея по-светло и вечер може да стреляш с 10 - 15 мин повече със Сайтрона, но от гледна точка на ползване за ФТ няма разлика) Аз лично предпочитам НАТО ретикъла.
Предполагам Божо и Румбата, като собственици на Биг НИККО и Сайтрон ще потвърдят същото.
Но според това, което пишат по чуждите форуми при Биг Никото е до уцелване на бройка (аз не знам дали е така - моето беше екстра, а явно и на колегите са все читави бройки) Чувал съм (чел съм) , че проблеми с качеството може да има след наводненията на завода в Япония.
Световни шампиони има и с Биг Никко и със Сайтрон и с Леуполд компетишън
 

methaa

Редовен Потребител
Колеги, някой работил ли е с инстрменти на марката "toptul"? По форумите не намирам никаква информация...
 

vencibull

Потребител
Знаете ли на какъв принцип се определя в коя държава ще е световно по фт или бенч?
 
Нагоре