SUMATRA by Eun Jin

ToHKa

Редовен Потребител
Янко ,само на теб може да ти хрумне да направиш ГП на ПЦП , демек никаква умора на пружини и намаляване на коридора .... маняккк :p

Росентооо всички очакваме проектили и най вече hollow point :)

Поздрави.
 

Kris_p

Потребител
944e721d6fe704b6bf4aea67499dd2be.jpg

Колеги какво ще кажете за тези групи,пушката е суматра на метан около 320 м/с jsb то е 1.175 5.52 а rws-a е 1.03 5.51. Стрелях на дистанция 50м.измерено с лазерен д. от покрива на колата квадратчета на мишената са 10х10 мм.
 

sts1969

Редовен Потребител
Или вдигни или намали скоростта с около 30м/с и пробвай пак да видиш има ли промяна в групите. Друг вариант е да пробваш с по-тежки чашки над 1.5гр. без да пипаш настройките. Тази пушка може много повече, естествено важно е и каква опора си ползвал. :cheers:
 

Kris_p

Потребител
Пробвах с намаляване няма промяна с увеличаване не ми се иска да опитвам защото ще падне броя на изстрелите и ще вдигне децибелите
 

ToHKa

Редовен Потребител
sts1969 напълно прав.
Свали скоросттана 290 мс. или я вдугни на над 360 мс. (ако има вузможност).
Стреляш между 2 скорости ,подзвукова и надзвукова ,и прикосяваш още след напускане на цевта.
А как може със Суматра да стреляте с 1.17 незнам...толкова леки чашки... и все пак добре си се справил ;)
 

Kris_p

Потребител
По тежкото Jsb 1.6.. не го харесва на всички скорости, eun jin 2.1 също не се представят особено добре,а с други тежки проектили или чашки не съм пробвал защото не мога да намеря.
 

anibis

Редовен Потребител
Тя и сега не ти се представя добре,виж че ти мести групите постоянно,ако могат да се нарекат групи това!
С каква оптика стреляш/на какво увеличение/ виж цевта си,може би фаската не е както трябва.
Със СМ ли стреляш или без?
 

Kris_p

Потребител
Оптиката е много зле реплика бушнел 3-9х40 със СМ стрелям,но и без съм провал няма разлика.А групите не ги мести просто обърнах листа след като стрелях по първите два реда.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Тя и сега не ти се представя добре,виж че ти мести групите постоянно,ако могат да се нарекат групи това!

От покрива на кола и фактор "стрелец" толкова ;)

Но изтествай скорости,виж си оптиката има ли движение на Х-са като движиш окото около околяра (паралакс) .
както казва anibis ,прегледай всичко що късае полета на проектила.

ииии Христос Воскресе !!! :)
 

Kris_p

Потребител
Паралакса е нагласен за 50 м. Х-са не мърда.Бях закачил бутилката към пушката на 160 бара.А забравих да спомена че имаше вятър на пориви от дясно на ляво
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравей, колега Крис! Ако причината за лошата стрелба не си ти, то по всяка вероятност тя се крие в качеството на обработката на цевта. А именно: става въпрос за входа й - в 90 % от цевите този участък е оставен така, както се е получил след зачистването на нарезите. На самия вход се образуват заосенъци, които оформят праг. Преминавайки през този праг, проектилът се деформира и навлиза вече подкалибрен в нарезите. На новите партиди Суматри този участък дори няма никаква обработка. А относно 2,1 г. корейски проектили те се деформират още при натиска на дотиквача. Така че необходимо е да се огледа цевта, и тогава да се даде конкретно решение на проблема. Поздрави!
 

Kris_p

Потребител
Благодаря на колегата Cilindura и на всички преди това за изказаните мнения.Значи според теб трябва да разглобя оръжието и да проверя входа на цевта. (Забравих още нещо,стрелях с новата партида jsb,които са с много лошо качество)
Когато имам свободно време ще разглобява пушката и ще я огледам и ще направя снимки.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Дори и след тази интервенция, не се ли повлияе на спусъка, резултатите може и да не се подобрят.
 

Kris_p

Потребител
До сега не съм я разглобявал за да видя как изгледа и кое как работи.Аз съм инженер,конструирам щанци и шприц форми и мисля че бързо ще ми се изяснят нещата.След това мога да изработя или да до работя каквото трябва.Имам всички необходими машини CNC и обикновени стругове също така и фрези,нишко ерозиини и обемно ерозии ни мшини итн.
 

Kris_p

Потребител
Ето така изглежда в момента изхода на цевта,моля споделете вашите мнения.
 

Attachments

  • 2015-04-13 18.57.09.jpg
    2015-04-13 18.57.09.jpg
    168.9 KB · Прегледи: 128

cilindura

Редовен Потребител
Всички Суматри изглеждат така. Покажи входа на цевта, огледай отвора, който контактува с трансферпорта дали няма заосенъци от вътрешната страна. Прекарай проектил на ръка като обърнеш внимание на усилието, с което той се нарязва и след това го избутай обратно назад с шомпол. Снимай проектила и после ще обсъдим тук в темата какво трябва да се направи.
Поздрави!
 
Последна промяна:

Kris_p

Потребител
Възможно ли е да сваля цевта без да разтоварвам налягането от цилиндрите?
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
До сега не съм я разглобявал за да видя как изгледа и кое как работи.Аз съм инженер,конструирам щанци и шприц форми и мисля че бързо ще ми се изяснят нещата.След това мога да изработя или да до работя каквото трябва.Имам всички необходими машини CNC и обикновени стругове също така и фрези,нишко ерозиини и обемно ерозии ни мшини итн.
Възможно ли е да сваля цевта без да разтоварвам налягането от цилиндрите?

Пич,не знам на какво си инжинер,но ако смяташ та пипаш по тенекето обърни се към грамотен човек(вече ти е дал някой съвет),щото инече ще изгориш с 1000 лв.
 

Kris_p

Потребител
Не съм разглобявал до сега желязото и изобщо с каквото и да е пцп не съм се занимавал,но като разгледах схемата виждам,че цевта се държи от осмицата,а тя от тапите на цилиндрите,следователно ще трябва да я изпразня за да ги развия.
 

Kris_p

Потребител
Пич,не знам на какво си инжинер,но ако смяташ та пипаш по тенекето обърни се към грамотен човек(вече ти е дал някой съвет),щото инече ще изгориш с 1000 лв.
По горе съм написал с какво се занимавам,ако не ти е ясно какво означава щанцови инструмент и шприц форма,ще ти кажа,че със сигурност не е въздушно оръжие.А ако имаше някой в Благоевград на който да я дам и да знам,че ще свъши работа както трябва,изобщо нямаше да се занимавам.
 
Нагоре