WEIHRAUCH

xpresident

Редовен Потребител
Впечатления от първите стотина изстрела с новата придобивка HW97k.
Стреляхме на открито в Провадия при слаб вятър. Маса леко нестабилна, щатната към колата - Хонда ЦРВ, рибарско столче и опора чувалчета с ориз. Пушката е 16j, 4.5мм, с JSB exact 242m/s, с лекото 260, с тежкото 218. Отката е значителен. Спусъка е леко твърд, както е със заводската му настройка, но според мен много плавен и приятен. Прострелка на 25м, първите 4 групи от по 5 изтрела не се получиха, на всеки 3-4 изстрела в група от 4см, един флаер на 5-10см в страни. След това стрелба 50-тина изстрела по по-далечни мишени и по гонг на 35м, там не съм се стремил да прява групи, просто стрелба за кеф. Забелязах че пропадането на 35м е два дота, при х20, което е повече от пресметнатото. Отново прострелка на 25м, КОРЕКЦИЯ С ЕДИН ДОТ нагоре. Само един флаер във 2-рата група (по 5). Последни 4 групи, от които 3 след като се върнах във Варна (пак на открито) всичките се събраха в 3см, без флаери. Съжалявам че забравих мишената в колата и не мога да я снимам сега.
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Стрелбата с пружинка от маса не се получава.. От сийт ин позишън ще се получат по добри групи. Поне при мен беше така...

Sent from my A850S using Tapatalk
 

xpresident

Редовен Потребител
Стрелбата с пружинка от маса не се получава
Между другото това го пише в инструкцията за ползване на пушката от производителя - да се стреля само от ръка, а не от друга опора. Странно ми се видя.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Като си сложиш и нормална оптика нещата ще заспят според мен, отделно и при мен нещата с групите не ми се получават много при стрелба от опора, или ако при някои пружинки има някакви резултати то имай в предвид че после ако тръгнеш да стреляш от ръка или фт поза, прострелката ще е на друго място. Много зависи и от опората разбира се и начина по който прикладваш (по-силно, по-слабо или нещо по средата)
Отделно пък пък до като не си направил лек спусъка няма как да прикладваш и по-леко защото ще влияе дърпането на спусъка за това си поиграй с него и си го направи как трябва. И също така ако използваш опора винаги гледай да опираш пушката в предния край на едно и също място, друг вариант е да си хванеш пушката с ръка и да се подпреш ръката на опората. Задна опора не препоръчвам да се използва въобще, поне при мен се влошаваха нещата като съм пробвал със задна опора. Но ти си експериментирай и виж при теб как седят нещата при различни ситуации.
Добрите резултати ще дойдат след време просто трябва и малко търпение и упоритост, и все пак за по осезаемия откат може да има вина и заводската смазка малко или много, но отката не бива да те притеснява и моята (АА ТX200)си поритва леко ама си стрелям вече горе долу добре с нея след като и посвикнах.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
DSC_0150.JPG Пак 10 от 30м. Сякаш JSB 0.547 най-харесва. На малко повече от 500 чашки е пушката, няма вече отриви, и двамата почваме да влизаме в час. Като имам повече време пак ще пробвам с тежките и с леките.
 

rashko

Редовен Потребител
Само един съвет.
Пробвай да смениш мишената, пробери си такава с минимална средна точка и тънък кръст.....тази е мега зле.
Според мен ако смениш мишената ще се стремиш да успокоиш изстрела и заради това групата ще ти се затвори.
Пробвай ....зависи и от оптиката, ако е дебела скалата преработи мишената така , че да се припокриват....т.е. еднакви дебелини.
Браво мишените ти са супер.
 

lynx

Редовен Потребител
За човек който от скоро стреля с нова пружинна пушка, мишената е идеална.
Пробвай групичките на такава мишена, може да ти е по-удобна за 30 метра.
Eight_Targets.jpg
 

andi

Редовен Потребител
най лесно е на бял лист А4 се правят 9 квадрата с маркер (не мн дебел ) . Стават 6 перфектни кръста по които да си равниш милдот кръста . Попаденията се виждат идеално много отдалеч , и дори да стане дупка в центъра, пак не пречи на прицелването .
 

xpresident

Редовен Потребител
Днес отново замерихме скоростта. След 1000 изстрела няма промяна - 238-240м/с. Чудя се има ли нужа от чистене на цевта и ако да, на колко изстрела?
 

lynx

Редовен Потребител
Ако се зацапа, ще го забележиш в мишената.
При положение че групира добре, не пипай нищо и си стреляй с кеф.
Някои пушки не искат чистене, стреляш в продължение на години без нужда от профилактика на цевта.
 

xpresident

Редовен Потребител
Днес тествах с 2 вида JSB. С тежкото отката е доста по-голям и пропадането е прекалено голямо, на 30м е с 4см надолу спрямо лекото. Май не са това чашките за тая пушка, въпреки че групите се получават еднакви.
DSC_0160.JPG DSC_0161.JPG
 

anibis

Редовен Потребител
Днес тествах с 2 вида JSB. С тежкото отката е доста по-голям и пропадането е прекалено голямо, на 30м е с 4см надолу спрямо лекото. Май не са това чашките за тая пушка, въпреки че групите се получават еднакви.
View attachment 57698 View attachment 57699
Пробвай с ЖСБ 0.510гр. Те са малко по-къси,може тях да ги хареса цевта най много. Малкия вълк,стреляше най добре с 0.510гр.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай с ЖСБ 0.510гр. Те са малко по-къси,може тях да ги хареса цевта най много. Малкия вълк,стреляше най добре с 0.510гр.
Да ама ако стреля до 25 метра добре, но много се влияят от вятъра и ако тръгне да стреля ФТ става интересно с корекциите, особено ако духа много ;) Не случайно повечето минахме на по-тежки чашки за да са по-стабилно във вятър.
 

anibis

Редовен Потребител
Да ама ако стреля до 25 метра добре, но много се влияят от вятъра и ако тръгне да стреля ФТ става интересно с корекциите, особено ако духа много ;) Не случайно повечето минахме на по-тежки чашки за да са по-стабилно във вятър.
Прав си Любо така е,но тука ставаше въпрос за по-добра група,та заради това му предложих на Васко да ги пробва тия чашки.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Да ама ако стреля до 25 метра добре, но много се влияят от вятъра и ако тръгне да стреля ФТ става интересно с корекциите, особено ако духа много ;) Не случайно повечето минахме на по-тежки чашки за да са по-стабилно във вятър.
Не е задължително - зависи от цевта. Докато не се пробва не може да се каже със сигурност. Аз съм пробвал при силен постоянен вятър и екзакт 0,547 и експрес 0,510 се отклоняват еднакво. Предпочетох 0,547 г защото при лек вятър и полъхчета групата е по предвидима. При 0,510 при лек променлив вятър групата се отваря повече. Средния размер на 5 групи 0,547 е по малък от средния размер на 5 групи по пет от 0,510, но пък най-добрата група е постигната с 0,510.
Та всичко е до проба с конкретната пушка, може да се окаче и 0,510 по добра и по-малко да поема вятър на дадена цев.
 
Нагоре