WEIHRAUCH

lynx

Редовен Потребител
Ако купуваш стока от ЕС не дължиш нищо.
С "разправията" е малко въпрос на късмет.
Пушката може да пристигне директно при теб у дома или в пощенския клон по местоживеене.
А по-вероятно е, като пристигне да получиш честитка да се явиш в Разпределителния център на БГ пощи(София) да си освободиш пушката.
Там имаш моткане около 2 часа и си готов, много хора са минавали тая процедура и не е болка за умиране.
 

ilko_dim

Потребител
Здравейте!
От снощи при мен спи една черна любов! Купих я от http://www.versandhaus-schneider.de/.
Модела е WEIHRAUCH HW 77 lang Black Line mit Lochschaft. Малко снимки и първи впечатления.
На първо докосване - немска работа! Направо се лепи в ръката, а пластмасата изобщо не е като турската. Приклада не дрънчи като бидон, а баланса е малко пред спусъковата скоба.С една оптика и всичко отива на място.Механичният прицел е доста добър, с възможност за избор на процепа на мушката. Като енергия е 7,5 дж. според тукашното законодателство. Все още е изцяло девствена, и не мога да изкажа мнение за спусъка и отката.
СЕГА!!!
Едно предложение към феновете на "Тамяна".
Ако някой иска да стане неин собственик има една възможност. В средата на декември ще тръгвам за БГ и някой може да бъде зарадван с това бижу. Няма да обявя в Купува- Продава, защото аз НЕ искам да продавам. Не съм търговец да търся печалби. Искам ако има някой фен, който наистина да си купи такава , да му сбъдна мечтата. Цената я има в сайта , и няма да е и цент надолу. А , и мога да закупя от този сайт всичко, което е свързано с ТАЗИ пушка, което си пожелае човека. Просто ми е интересно какво ще стане, а и малко да отскочи темата. Имате малко време за размисъл, в неделя ще пробвам в къщи 2-3 пъти как стреля. Ако някой я иска - може да пише на лични .
Поздрави на всички :cheers:
 

Attachments

  • 20161110_193913.jpg
    20161110_193913.jpg
    340.8 KB · Прегледи: 314
  • 20161110_194211.jpg
    20161110_194211.jpg
    232 KB · Прегледи: 308
  • 20161110_194549.jpg
    20161110_194549.jpg
    474.5 KB · Прегледи: 316
  • 20161110_194605.jpg
    20161110_194605.jpg
    463.7 KB · Прегледи: 327
  • 20161110_200004.jpg
    20161110_200004.jpg
    335.4 KB · Прегледи: 314
  • 20161110_200015.jpg
    20161110_200015.jpg
    450 KB · Прегледи: 312

ilko_dim

Потребител
Днес малко пострелях с Вайха. За мен това е страхотна пушка! Отката е мек и предвидим, а спусъка е много добър и не напразно си го рекламират.Както е от кутията , така съм го оставил. Удобна ми е доста като модел но засега разстоянието на което стрелям е само 8м. Така или иначе стрелям на механични, такова е положението. Две снимки от поза седнал :rambo:
 

Attachments

  • 20161118_210742.jpg
    20161118_210742.jpg
    320.2 KB · Прегледи: 208
  • 20161118_211402.jpg
    20161118_211402.jpg
    311.3 KB · Прегледи: 207

Bay Mitko

Редовен Потребител
Здравейте,
да се похваля и аз, след две седмици розови сънища днес пристигна и моята Германка!!
HW 90
Ще кача снимки след празниците...
Знам, че трябва "разконсервиране", "обезмасляване" и т.н. но... мерака си е мерак, така че си пострелях на воля с извадена директно от кутията пушчица!
Въпреки очакванията, не забелязах "дизел ефекта", може пък да не съм спец. по въпроса, но пушек, миризма и прчие явления не се проявиха. За сметка на това се прибрах в къщи с омаслено от пушлето яке и изпаднах в обяснителен режим пред жената къде съм се омазал!?
На първата мишена с размер А4 на 20 тина метра 8 попадения от 10 изстрела !! Аз съм "абсолют бегинър" в стрелбата, така, че се самооценявам като перспективен за в бъдеще стрелец.
Пушката е с газова "пружина" Теобен и зареждането си е бая трудничко, но срелбата е приятна, спусъка невероятен, откат и шум не че няма, но за мен са по-малко от очакваното.
Честита Баба марта и Трети март!
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Честито и от мен.Добър избор.Солидна пушка,имам 2 90-ки,първата е на 11г.При добра грижа ХВ са неубиваеми.Помисли за резервни маншет,о-пръстени на гп-то и о-пръстен на цевта.Ако ще отваряш пушката,трябва да имаш помпа за пълнене на пружината-разглобяването минава през изпускане на въздуха през вентила отзад.
 

sts1969

Редовен Потребител
Знам, че трябва "разконсервиране", "обезмасляване" и т.н. но...
Честито, да и се радваш дълго време! Виждам че си от Варна, грабвай Васко (xpresident) за ушите и ми направете едно гости някой път в Провадия. Има разкошно местенце на 3км. извън града перфектно за стрелба (стрелбище на ловната дружинка)...Васко го знае, идвал е неведнъж там. Само да се постопли времето, може да организираме и едно гостуване на колегите от Добрич, "самолетният им хангар" също предразполага към далечна стрелба, приятни моменти и преживявания. :D:D:D:cheers:
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Честито, да и се радваш дълго време! Виждам че си от Варна, грабвай Васко (xpresident) за ушите и ми направете едно гости някой път в Провадия. Има разкошно местенце на 3км. извън града перфектно за стрелба (стрелбище на ловната дружинка)...Васко го знае, идвал е неведнъж там. Само да се постопли времето, може да организираме и едно гостуване на колегите от Добрич, "самолетният им хангар" също предразполага към далечна стрелба, приятни моменти и преживявания. :D:D:D:cheers:


Аз бях си решил да те потърся, че Провадия ми е на пътя Варна- Бургас и ще го направя. Дай един телефон на лични, че има и една Суматра нетърпелива за екшъни!!
 

prius06

Потребител
В темата за мишените вече споманах, че тунинговах Weihrauch-а (HW30s). Инсталирах ето този Vortek HW30/R7-PG2- SHO Tune Kit.

Следвах инструкциите на тези пичове:

Второто видео е за друга пушка (HW95), но е много детайлно и полезно.

Разглобяването беше много лесно - точно както е описано във видеото, без никакви усложнения. Имах намерение да правя снимки и да ги публикувам, но след като се омазах до ушите, реших да не се занимавам с почистване и на фотоапарат след това. При следващо отваряне може да си взема помощник за снимките, но засега само ще опиша приключенията си.
Доколкото мога да преценя, не бяха прекалили със смазката. Едно от нещата, които ми се видя необичайно, беше че блокът, който затапва пружината и държи спусъка има две дупки (за късия щифт), които са пробити толкова близко до ръба, че са отворени в горния край - не знам това нормално ли е. Другото, което забелязах беше, че старата пружина беше доста крива, което също ми се видя най-малкото необичайно (ако искате, мога да публикувам снимка).
Новата пружина е чувствително по-твърда и по-къса от старата и има външен пластмасов маншет. Китът има уплътнение/маншет за цилиндъра, който не съм инсталирал. Според споцификацията новата пружина би трябвало да е 9 фут паунда (12 джаула) старата, ако не се лъжа, беше 6 фут паунда (8 джаула)
Както и да е, смазах пружината и започнах сглобяването, с което започнаха приключенията. Натиснах тапата върху дъска за разане с цел да вкарам един щифт докато завивам болта (както е във видеото), обаче щифтът не влиза. Мерих го, пробвах - спокойно влиза във всяка отделна дупка, но като тръгна да сглобявам, не става. След много неуспешни опити, най-накрая заподозрях, че тапата трябва да влезе по-дълбоко. Зелепих една шайба за дъската към която притисках сглобката и ... щифтът влезе от раз.
Завих болтчето и започнах да монтирам спусъковия механизъм. В рамките на по-малко от минута успях да изстрелям предпазителя под едно шкафче и прекарах следващите 20 минути в търсене. В крайна сметка така и не намерих пружинката. Признах се за победен и реших да сглобя всичко без пружинка, колкото да не загубя други части, а след това да поръчам нова пружинка. Сложих предпазителя и ... се оказа, че пружинката през цялото време си била на мястото.
В крайна сметка успах да монтирам спусъка но в процеса на монтаж успях да изръся една гайка, която така и не разбрах от къде изпадна. Започнах да монтирам проклада и естествено един от болтовете нямаше къде да отиде. Махнах пак приклада, извадих спусъка, сложих гайката там, където установих, че трябва да се завие последният болт. и най-накрая успах да сглобя всичко без да ми остават резервни части.
Първите впечатления:
Бръмченето на пружината почти изчезна (което очаквах).
Откатът се промени - трудно ми е да го опиша, но с новата пружина пушката като цяло се стабилизира - имам чувството, че страничните отклонения намаляха, но няма как да го измеря/докажа.
 
Последна промяна:

NME

Потребител
някой знае ли размера на предния болт на спусковата скоба на hw97 black line ?
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Здравейте,
интересувам се от размера на О пръстените на газовото бутало на Weihrauch HW90

:mafia:
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Поръчвал съм части от тук, много са точни и бърза доставка, и под 10 лв транспорт, но това което търся го няма при тях, и е стотинки в БГ, трябва ми размера??
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Странна работа, вадя вайха /от подписа ми/ да пстрелям, сгъвам цевта и се чува едно ссссс......!!!!! със стихващ интензитет. Разгъвам, сгъвам, зареждам стрелям... всичко ок, но усилието за зареждане намаля значително. с JSB exact /4.5/ скоростта падна от 308 на близо 250 мс. От 26, на 17 J. За сметка на това точността се подобри. То ясно че ГП изпусна, ще се сменят О пръстени и ще се помпи наново, но има ли някой идея до колко бара е добре да се помпи пущината зо най добър баланс на "мощност" и точност?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Отговор на база опит няма как да получиш в този форум,защото,мисля, имаш единствената ХВ 90 в 4,5мм.Помпа (ХВ)и манометър(ХВ) са ти нужни за проби.308мс говорят,че тая стокова пушка е надупена на максималните 26 бара в гп-то,че и отгоре.Това е възможна причина за изпускането.Конкретно за моите 5,5 90-ки компромисът е 235-240мс с фтт при гп на 23-24 бара.Най-точни са при 20 бара и 210-215мс.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
И така, както се казва, крушката си има опашка!
Вайха е разглобен, най сетне! Със закънение....! Германеца не давал полуфабрикат..., е чак полу не, ама разконсервиране си е било необходимо. Подробности ще има по- късно, човека който в момента ремонтира пушката е известен тука във форума и обеща да пусне снимки на предпоставките за неудачите, които за щастие са лесно поправими, но досадни!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не искам да слагам сол в раната и да спамя излишно,но защо не им я рекламира?Дали в САЩ ще си позволят такова "консервиране"...?Веднъж отворена от теб нали знаеш, че вече нямаш гаранция...макар, че в това хоби тази дума е изпразнена от съдържание!
 
Нагоре