WEIHRAUCH

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Онзи ден най-после сложих тунинг кита с новите водачи и пружина на Вайруха. В момента скоростта на пушката според мен е малко височка, но ще пострелям така да се напаснат нещата и тогава ще бутам пак да смъквам скоростта.
Скорост в момента 260 до 266 мс с JSB Екзакт 0,547 г, и 235-240 с JSB Хеви 0,670 г., което е около 19 джаула. Целта ми е да стреля около 15-16 джаула. Макар и в момента ритането да не е голямо. Тествах чашки с тази скорост на 24 метра открито подпрян на одеало на масичка. На снимката на всеки ред са различни чашки, кръгчетата саоколо 1 см , мащаба се вижда и от извадените чашки 4,5 мм на снимката. Групите са по 5 броя- 24 метра
TESTpellts.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Пушката е перфектна.
Аз бих си я оставил на тази мощност, май Хеви са най-подходящите чашки за нея като гледам мишените.
Васко, ти ФТ няма да стреляш с тая пушка.
Като отката е в нормите, не виждам смисъл да намаляваш мощноста.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
В момента отката е с малко по силен отколкото беше с оригиналната 7,5 J пружина, която реално даваше на 8,3 J (пушката е от Германия и беше с по къса пружина "F" за немския пазар). Ще ми се отката да стане още една идея по лек, ама може и да поолегне тази пружина. За сега като имам време мисля да отворя и да полирам пружината с 2500 шкурка в крайщата, както и на още няколко местенца. (ще отнеме няколко часа) А иначе от опита с Айр Армса ТХ200 знам, че доста сви групите, като я намалих от 270 м.с. на 234 м.с и ако при 20J даваше отклонения 7-8 м.с , като я свалих под 16J беше като редукторна със спред само от 2 м.с. Но за сега този Вайх е много обещаващ, на такива мощности с Армса правех по големи групи и то с монтиран ЗОС с по голямо увеличение, а сега стрелях на увеличение 12 (максималното за оптиката) Този шрауд покриващ цевта прави пушката малко по тежка отпред (но това е само докато се монтира оптиката) С оптика 600 грама баланса става много удобен, освен това пушката е по-малко чувствителна на държане (предполагам заради утежняването на цевта) При Армса , ако си сложех ръката малко по -напред или назад и променяше точката на попадение, тук е по-добре и попадението не се променя независимо дали съм я подпрял отпред без да държа с предна ръка или я държа и с предна ръка. Та общо взето утежненението отпред върху цевта помага. Случи се няколко пъти чашките буквално да са една в друга и се чудех дали съм уцелил.
Както се вижда от теста, с бюджетни чашки като Норика и Комета нещата не стават и за пореден път се убеждавам , че няма ли качествен боеприпас и напасване чашка - цев, каквото и да правиш няма как да постигнеш точност. Все пак ще пробвам и H&N чашки за да съм сигурен какво харесва най много.

Сега намерих клипче от преди два дни - 02.11. 2014 на Си Питауей с HW 98 -ца (и аз тогава тествах :) ) Постигнал е забележителна точност с неговата HW98-ca. Ако не ви се гледа цялото интересното е от 2:50 минута до 5 минута.Maхам клипчето защото след стрелбата по мишени, накрая има нещо което е забранено да се публикува в форума. Потърсете го в Youtube -
Break barrel accuracy testing with the SFS HW98

Добавка към първата част на поста
Двата края на пружината вече са полирани и пушката поолегна с новите части след 200 изстрела. Вчера 08.11.14 г. излизах да пострелям. Пуснах 5 изстрела през хоронито на Жоро с Вайруха. Вече съм доволен с JSB Exact 4,52 , 0,547 грама
258,5 м.с.
260,1 м.с.
260,3 м.с.
258,3 м.с.
259,5 м.с.
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
И все пак мисля да направя вайха 16 джаула. С колко врътки да скъся пружината за да сваля 15-20 м.с. jsb exact сега е 260 м.с. или да започна с една врътка и да видя как е ? ...и тогава ако има нужда да режа пак
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Точно!
или да започна с една врътка и да видя как е ? ...и тогава ако има нужда да режа пак

Няма рецепта, но и имай предвид че така или иначе скоростта с времето ще намаля поради умора на пружината.
Резни една витка и мери, ако се налага ... вади пак флекса. Направи я да речем 5м.с. отгоре и пуцай.:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
И все пак мисля да направя вайха 16 джаула. С колко врътки да скъся пружината за да сваля 15-20 м.с. jsb exact сега е 260 м.с. или да започна с една врътка и да видя как е ? ...и тогава ако има нужда да режа пак
Пробвай първо да свиеш пружината и да я оставиш така няколко дена. :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
И аз бих я посмачкал преди да режа.
Остави я заредена да постои 3-4 часа, да видим дали ще влезнеш в клас 7 джаула? :p
Пружината има ли някакви подложки, водачи....
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай първо да свиеш пружината и да я оставиш така няколко дена. :cheers:
Значи ще заредя пушката и ще я оставя няколко дни щото така или иначе с тази пружина имам 3-400 чашки. Иначе като я инсталирах я оставих заредена с тази пружина за 14 часа и падна само 2-3 м.с
Има дерлинови подложки в комплекта с пружината 3 броя бях сложил едната и тогава беше 266 м.с после махнах подложката. Та около 5 м.с дига с подложка но сега 260 е без подложки
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Пробвай друг вариант в който не се налага да режеш оригинална пружина, няма да можеш да направиш толкова равен (плосък) край на пружината от към скъсената страна.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай друг вариант в който не се налага да режеш оригинална пружина, няма да можеш да направиш толкова равен (плосък) край на пружината от към скъсената страна.
Като я срежа ще я нагрея в края с мини горелка и ще огъна за изравняване после от едра шкурка до 2000 за полиране и да се надявам да стане. Като не стане нова пружина и пак. За сега ще я оставя заредена 2 дни да видим колко ще омекне
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз не бих правил подобни изпълнения със заредена пружина ! По тоя начин и скъсяваш живота и може да почне да работи неравномерно. Демек ако в началото като почнеш да стреляш ти дава едни скорости след 20 -50 или повече чашки може да снижава скоростите и то с не малко.
Относно рязането - ето какво ще ти препоръчам режеш по една витка да речем виждаш какъв е ефекта и когато покаже 1 джаул по висока скорост оставяш така пружината,само я вадиш оформяш добре отрязания край полираш челото. Защо ти препоъчвам да оставиш малко по висока скорост - защото след около известно количество изстрели изрязаната част ще се подгъне и свие и така ще се стигне може би до желаната скорост. Успех :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Какви са размерите на оригиналната пружина, дебелина на телта, витки, вътрешно или външно Ф, дължина? Може някой да има по-къса за проба.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Какви са размерите на оригиналната пружина, дебелина на телта, витки, вътрешно Ф, дължина? Може някой да има по-къса за проба.
Ще ги измеря като разглобя...сега в студеното и без това скука. Иначе още днес ще замеря оригиналната за ф изпълнение с нея стреляше 8 дж и нещо
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
Митове и легенди са твърденията,че качествените пружини губят сила при продължителен престой свити.Като казвам качествени,нямам предвид испански,китайски и турски изделия,а Макари,Окс,Раух,В-мак.Не ми се търси статията,но последните 4 вида са тествани в специално изследване и след 1-месечен(30 денонощия,720часа) престой свити,дават 5-10% спад в скоростта.Ресурсът на тези пружини се изчерпва най-много от многобройните цикли "свиване-изстрел".Обикновено влизат в плато след 200-500 изстрела,държат го 4-6000 изстрела и после или плавно отслабват или се чупят.При горните 4 бих поставил и оригиналните диански пружини.Държал съм заредена без да искам Диана 34(.177,20дж) 2 седмици и хронографинето не показа никакво отслабване.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Митове и легенди са твърденията,че качествените пружини губят сила при продължителен престой свити.Като казвам качествени,нямам предвид испански,китайски и турски изделия,а Макари,Окс,Раух,В-мак.Не ми се търси статията,но последните 4 вида са тествани в специално изследване и след 1-месечен(30 денонощия,720часа) престой свити,дават 5-10% спад в скоростта.Ресурсът на тези пружини се изчерпва най-много от многобройните цикли "свиване-изстрел".Обикновено влизат в плато след 200-500 изстрела,държат го 4-6000 изстрела и после или плавно отслабват или се чупят.При горните 4 бих поставил и оригиналните диански пружини.Държал съм заредена без да искам Диана 34(.177,20дж) 2 седмици и хронографинето не показа никакво отслабване.
Виж това е важно уточнение за което бях забравил, някои от тези пружини, които си изброил им дават до 80 - 100 000 изстрела (цикъла) това съм го виждал и по опаковките им и по сайтове съм го чел. Но все пак толкова дълго време да е заредена пушката не мисля, че е удачно най малкото се натоварва спусковия механизъм постоянно което не мисля, че е добре, въпреки че може и нищо да не стане. Всеки си има глава на раменете, и си знае какво да прави с пушката аз не бих я държал заредена :cheers:
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Да и аз някъде бях чел тази статия за 720 часа тест. На макари пружината загубата на скорост беше най малко само 1.5-2 процента. Сегашната ми пружина е от тунинг кит купен целия от един поляк и човека си ми каза че ще даде 18-19 джауле.98 цата, ама не я знам какво производство е. Иначе пушката е много стабилна като скорости. Просто искам да намаля още малко отката. От там се дига доста и точността. При Армса ми имаше разлика в групите от 272 м.с през пружина 250 м.с до пружина 234 м.с ами едва на 234 м.с групата стана 1 стотинка на 30 метра
 

FreeMan

Редовен Потребител
Моят опит и мнение съвпада с на luft9waffe.
Не бих я скъсил, но бих я оставил под натег. Така се и "опитомява" пружината и ще паднат скоците още.
Всеки си знае.
Каква пружина си сложил Васко?
 

tennessy

Новодошъл
Здравейте,

Ето го и моя хубавец :) в момента е на 24 бара в 5.5 Вайраух 90, искам да питам по запознатите кога правите профилактика и тези "0" пръстени как и кога ( на колко истрела) се сменят някаква информация има ли по въпроса? Слаби места за модела? С какви чашки стреля най-точно и добре този модел? купих една кутийка на Вайраух F&T Special ( не пише никаква спецификция на кутийката) и другите 500 парчета на JSB jumbo heavy 18.13gr. не съм стрелял още и не знам какви групи прави с тези чашки, но когато имам време ще споделя впечатления. :)
 

Attachments

  • 100_1916.JPG
    100_1916.JPG
    502 KB · Прегледи: 149
  • 100_1917.JPG
    100_1917.JPG
    440.4 KB · Прегледи: 146
Нагоре