WEIHRAUCH

A

Anonymous

Гост
Доколкото имам спомен, на последното световно по ФТ в Унгария, класацията при пружинните ППП беше следната:
1-о място - HW97
2-о място - Air Arms TX200
3-о място - Air Arms TX200

Така, че всичките тези пушки явно са добри. Макар, че някои от колегите във форума дават предпочитание на АА.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Не се сдържам да пусна тея снимки на култовия Вайх 97 от клипчето някъде назад в темата.

69879_1666470702693_1265047692_31815597_3189522_n.jpg

69094_1666469582665_1265047692_31815596_4348476_n.jpg

36054_1666468862647_1265047692_31815595_4070204_n.jpg

69108_1666467902623_1265047692_31815594_4770850_n.jpg
 

Link

Потребител
Здравейте колеги,
Имам Комета 400 CS, която си харесвам изключително много. Нещото, което ми се иска да променя обаче, е ръкохватката. Стандартната тип "револверна" не ми допада по принцип, а не само на Кометата. Харесах си приклада и ръкохватката на HW97KT. С колегата Локи вече имаме предварителни разговори по темата :) Въпросът е някой има ли този модел на Вайха? Първо бих искал да го пипна, за да се убедя, че това е ръкохватката, която искам и второ вероятно ще се наложи да вземем от някъде повечето размери (последното не съм го дискутирал с Локи :() Ще съм благодарен на всякаква информация по въпроса!
 

luft9waffe

Редовен Потребител
май няма колега с 97КТ,но прикладът изглежда идентичен с този на 100Т и няма да е проблем някой да ти даде размери или шаблон на хартия.
без да те разубеждавам,ще кажа следното:ХВАТЪТ е това ,което прави добрата стрелба с пружинна пневматика и колкото е по-нежен,толкова по-добре.затова си мисля,че точно този приклад не е подходящ за мощна пружинка.
за 10-16дж може би,но здравият хват при ТН само би навредил на една по-рипаща пушка.
 

Loki

Потребител
luft9waffe написа:
ХВАТЪТ е това ,което прави добрата стрелба с пружинна пневматика и колкото е по-нежен,толкова по-добре.затова си мисля,че точно този приклад не е подходящ за мощна пружинка.
за 10-16дж може би,но здравият хват при ТН само би навредил на една по-рипаща пушка.

Понеже колегата Link се обърна към мен, и даже ме е споменал.. та може би под нежен хват се има предвид по- малко съприкосновение с ръкохватката, съответно формата и повече да се разчита на ложата и задтилъка като при ловните пушки.. Обаче кометата на колегата доколкото разбрах е с ГП, съответно благ откат, така че по- удобен захват ще е +.. не искам да го убеждавам, но ще опитам да докопам за малко един приклад от ХВ 100, който практически външно е идентичен.
А поле за импровизация- бол... ;)
 

Link

Потребител
Колега Luftwaffe (аз съм немски възпитаник и не мога да пиша съществителни с малка буква, както и да слагам цифри за разделяне на отделните части на съставните немски думи ;)) за "нежния" хват си прав, но това е хват, а не ръкохватка. Силата на хвата се определя от мускулатурата на стрелящия, а не от формата на ръкохватката. Поне моето мнение е такова :cheers: без да искам да засегна никого!

@ Локи,
Да, пропуснах да кажа, че пушката е с ГП, но не знам това има ли голямо значение за формата на ръкохватката. Проблемът ми е, че китката при стандартната револверна дръжка ми стои под напрежение. При пистолетния хват "счупването" на китката ми е по-малко и не чувствам усилие.

Моля да обърнете внимание, че говоря за МОЯТА китка, а не по принцип, че от време на време в тези форуми се появява по някой философ и се започват едни безсмислени дискусии. :cheers:
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте, мисля да си направя един коледен подарък. Реших да е качествена пружинка (имам PCP но ми се иска нова пружинка - някак си има повече чар). Та мисля да си взема Weihrauch HW 97. Това което ме терзае е дали да е обикновен приклад или тактикал (при всички положения предпочитам да не е черен). Другото което ме терзае е .177 или ,22 - за сега клоня повече към .177. Искам пушката да е предимно точна на 20-50 метра.

Знаете ли дали в София въобще има някъде налични HW97K (ако сте виждали) или къде би могло да има?! Не е преблем да я поръчам, но преди това искам да я пипна за да знам с кой приклад ще ми е по удобно.

Надявам се не е проблем , че питам в темата за Weihrauch понеже съм се спрял вече на марката и модела. (колебаех се нежду Weihrauch 97 или Диана 460 и 470 , но за мене си мисля , че е по добре Weihrauch HW97K)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Въпроса ти е по скоро за темата "избор на пушка/пистолет......"
За пружинна пушка общото мнение на колегите е за калибър 4,5.
НО! Във форума редовните потребители над 99% са преминали към ПЦП-та
На световните първенства по ФТ присъстват основно две пружинни пушки, като първото място "държи"
Air Arms TX200. Прилично присъствие има и споменатата от теб HW97.
Която и от двете да вземеш, ще си уцелил 10-ката :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Тая пушка /97К/никъде из магазините няма да я видиш и изпробваш, няма кой да я внесе освен по поръчка.
Преди време се появи една нова в един от нашите магазини, никой от форума не прояви интерес и я взе външен човек, та не можахме да я видим какво може "на живо".
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Значи ще я взема на сляпо тази красавица HW97 (не може да се отрече , че изглежда добре) . (То и пружинна Air Arms ТX200 май няма къде да се види и купи нова в БГ)

П.П. Знам, че повечето хора вече минаха на PCP но аз искам качествена пружинка, aз също имам PCP.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Преди години в магазин на Дайкан гледах една с ламиниран приклад но мисля беше модел 77 и беше в 5,5.
Държах я в ръцете си и мога да кажа че качеството на изработка беше зашеметяващо :exclaim:
Обработката на метала и оксидацията, качеството на изработка на приклада.... :eek:
Ако беше в 4,5 щях да я грабна :pardon:

п.п.
От тук можеш да я купиш без проблеми!
http://www.airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=Air%20Rifles&SubCat=Weihrauch%20Air%20Rifles
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
vas2308 написа:
Значи ще я взема на сляпо тази красавица HW97 (не може да се отрече , че изглежда добре) . (То и пружинна Air Arms ТX200 май няма къде да се види и купи нова в БГ)

П.П. Знам, че повечето хора вече минаха на PCP но аз искам качествена пружинка, aз също имам PCP.
Здравей колега, първо поздравления за чудесния избор :cheers: Такава пушка имаше в Русенската група и по точно колегата shooter той беше притежател на такава пушка, и я продаде след време,но на кой и къде изгубих дирите, така се случи и с едното АА TX 200 и AA Prosport които пак бяха притежание на колеги от форума, и пак се продадоха на хора извън форума на изключителни цени :wall: :wall: :wall:
Малко се отплеснах :D та взимай пушката в кал. 4.5 и ако те интересува нещо опитай се да се свържеш с колегата за, който ти писах. Точността и е много добра и ако я поръчваш от вънка ти препоръчвам да си купиш и резервни части като пружина,маншет уплътнение на цевта, защото все един хубав ден може да се наложи да се заменят все пак са консумативи, а България няма да намериш и пак ще трябва да ги внасяш от вънка. Другия вариант е да си вземеш и някой тунинг кит на който му дават по-голям ресурс от изстрели и по-добра точност.
Успех, и да се похвалиш един ден като я грабнеш :cheers: аз някой ден пък може да се отърва от ПЦП-то и да си взема някоя подобна класна пружинка ( не че не притежавам вече една ;) )
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Сега направих писмено запитване до представителя на Weihrauch за България за HW97 и ще чакам отговор има ли налична и условията на доставка, ако няма.

Иначе не е проблем да пазарувам резервни части от интернет. Имам PayPal акаунт и доста опит в покупките от вън на скъпа аудио техника. Но заради ограниченията за оръжие искам да поръчам пушката на вносител в БГ,( все пак искам с пълната мощност , а не ограничена) а за резервни части предполагам няма проблем да се купуват от чуждите магазини и онлайн търговци.
 

lynx

Редовен Потребител
Честито, ще си направиш подарък, но ще е за следващата нова година!
Официалният вносител е страшен бързак с доставките, ако въобще ти докарат такава пушка някога във времето ;)
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Честито, ще си направиш подарък, но ще е за следващата нова година!
Официалният вносител е страшен бързак с доставките, ако въобще ти докарат такава пушка някога във времето ;)
Рачо, аз и повечето разбрахме за какво говориш ;) ама поне помогнете на човека и му кажете как би могъл да си я достави бързо, аз нямам опит в тая област и не мога да се изказвам и дам съвет.
 
Нагоре