Walther / Umarex

big_dragon

Редовен Потребител
soundmax написа:
..... не може ли просто да се сложи една пружина някак си ??? да връща автоматично на пред предпазителя и така ще се избегнат всякакви изменения чрез препиляване и ще се връща в оригиналния си вид само чрез махането и ;)
Принципно да, но така няма да можеш да включваш предпазителя когато пожелаеш.
 

Tesla

Потребител
4026265E.jpg




Не помислих в тази посока но става. Поставя пружина на лоста и разглобява блокиращия механизъм на бутона. За предпазител може да ползва скоба която да се вкарва ръчно при издърпан бутон отгоре. Ще има проблем при сглобяването, пружината трябва да е отпусната в предно положение или да блокира лоста по някакъв начин отдолу.


Стана малко като открийте разликите, ама не ми се снимаше друга снимка и рисувах върху предишната, ама който е разглобявал доминатор би трябвало да му е ясно :).
 

Milen

Потребител
Каквото и да правите по предпазителя все няма да е надеждно! Спусъка на Валтера лесно може да изтърве. С njatanasow сме го мислили и неговото предложение гарантира 100% безопасност. Но е малко "грубичко". Друг вариант е да запилиш цевната кутия, така, че зареждащия болт да пада надолу в крайно задно положение (както е в заредено положение).
Tesla, като гледам снимките един съвет. Почисти греста от ударника и остави един много тънък слой (почти невидим). В сегашното състояние ще имаш подскоци в скоростта, а при понижаване на температурите става все по-зле. Доказано не вреди на механизмите! :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Добре де, като не може да се направи да се включва ръчно, просто го махате предпазителя и готово.
Кой малоумник първо си зарежда пушката и след това я оставя да стои на предпазител, да умори пружините?
Като не е заредена, предпазител не ни трябва.
Разбирам ако Доминатора е дабъл екшън и гърми само с натискане на спусъка, ама не е.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това за греста го потвърждавам. Какво ли не правих по пушката и не та не. Отриви и отриви. Накрая почистих от смазката до сухо и нанесох тънък филм от маслото за мотора ми - Мотул двойно естериран. Пушката най-накрая почна да стреля....
 

angelmr

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
Това за греста го потвърждавам. Какво ли не правих по пушката и не та не. Отриви и отриви. Накрая почистих от смазката до сухо и нанесох тънък филм от маслото за мотора ми - Мотул двойно естериран. Пушката най-накрая почна да стреля....

Добре че си улучил смазката. На моя валтер фабрично има мноооого тънък слой бяла грес. Почти невидим е. Не знам каква е смазката, но експериментите с друга смазка попаднала върху ударника завършваха трагично за точността на стрелбата (експерименти поневоля със старата му пушка и с един-два бама в групата). Така че според мен въпроса с качествата на смазката е критичен. Много колеги препоръчват ползването на графитен прах вместо смазка, която си мени вискозитета с промяна на температурата. Дори и тънък слой ще окаже значимо влияние.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
valens1968 написа:
Чертежа е работен. Разпечатвате и на стругар :D
Имам го във CorelDRAW формат(.cdr)
021616976.jpg


П.П. Уплътнението на клапана е задължително да е от второпласт или О-пръстен с голям дурометър. Отначало сложих обикновен гумен О-пръсте 2х1. Налягането от 280 бара го разкъса и го натика между стержена на клапана и леглото му. Разстоянието м/у двете е 25 десети от милиметъра.

Едно уточнение, това е куикфил за резервоар 215мл. - стоманен. Дуралския резервоар с вместимост 150мл. е с по-дебели стени и манометъра е различен с резба М26х1,5. Съответно и куикфила е различен. Сдобих се с дуралски резервоар благодарение на колегата Tesla за което му благодаря :cheers:
Та е то и чертеж на куикфил за дуралски резервоар 150мл.

026274539.jpg


И за двата куикфила използвам вместо сложния клапан от месинг, обикновен болт с конусна глава и О-пръстен. Малко по-мудно става пълненето, но е по надеждно и просто.

П.П. Хамерли + дуралски резервоар 150мл. с куикфил = перфектен баланс :yahoo:
 

andi

Редовен Потребител
За куриоз какво са написали нашите оръжейни търговци :

--- Техническа спецификация на Въздушна пушка Walther Dominator 1250 40 джаула 5.5 мм с двунога и заглушител - Walther Dominator 1250 40 joules 5.5 mm with bipod and silencer:
Калибър: 5.5 мм
Начална скорост: 280 м/сек.
Цялостна дължина: 1040 мм
Дължина на цевта: 600 мм
Приклад: синтетичен
Тегло: 3610 гр.
Източник на Енергия: бутилка сгъстен въздух

Walther 1250 Dominator 5.5 mm е предназначена за развлекателна стрелба по мишени и за лов на дребни бозайници и пернати. Пушката има барабан с вместимост 8 съчми, като презареждането става лесно и бързо с помощта на страничен лост. Малкото й тегло я прави много удобна за пренасяне и бърза стрелба. Цилиндърът може да се помпи с вуздух до 300 бара, като производителя дава около 100 изстрела с мощност 40 джаула. ---

Ако някой ми покаже Валтер , който от въздух 300 бара в 215 см3 цилиндър "дава около 100 изстрела с мощност 40 джаула" - ще му подаря моя !!!
пп. не само Валтер , просто няма такова ПЦП !
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм срещнал досега магазин в България, който коректно да е посочил необходимата информация за продукта. Преписва се отнякъде, без редакция, пълно е с правописни грешки дори. Прави се само оптимизация за търсачките, което пък само пълни описанието с ненужни допълнителни варианти на изписване. Най ме дразни, че никой не прави проверка, как изглежда това което иска да продава. Все едно в магазина да сложиш стоката с етикет на рафта, ама да не ти пука как е обърната, вижда ли се добре, и да забравиш за нея - нека сама си се продава. Не само за Валтера, важи за почти всеки продукт. Просто нивото им куцаа.
 

lynx

Редовен Потребител
andi написа:
Ако някой ми покаже Валтер , който от въздух 300 бара в 215 см3 цилиндър "дава около 100 изстрела с мощност 40 джаула" - ще му подаря моя !!!
пп. не само Валтер , просто няма такова ПЦП !

Според мен е абсолютно постижимо-погледни схемата долу.
А ако питаш Братушка, дори и 70 бара са достатъчно/нормално/ налягане на редуктора за енергия от 40 джаула и по-високо от това си е живо разхищение и преразход ;)
 

Attachments

  • 8.bmp
    396.6 KB · Прегледи: 160

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз също мисля че с добра настройка може да се постигнат ако не 40 то поне 30 и няколко джаула.. Само че ще трябва по-голям цилиндър и клапан с по-голям обем. Малко дифузьори и ще стане... :-[
 

andi

Редовен Потребител
Как сказано выше пневматическая винтовка Walther 1250 Dominator является переделкой более старой модели Umarex Airmagnum 850 с СО2 на воздух и немного оттюнингованной. В этом есть свои плюсы и минусы, хотя на мой взгляд плюсов все-таки больше. Основным минусом можно назвать воздушный резервуар. Для заправки его приходится вывинчивать, гораздо удобнее было сделать на нем перепускной клапан и накачивать воздух не снимая резервуара. Вторым (несущественным) минусом винтовки является неказистый «неубиваемый» пластик, а вследствии чего характерное дребезжание, которое так раздражат в винтовках с подобным ложем. К основным плюсам можно отнести технологию 300 атмосфер ( именно столько позволяет накачивать воздушный резервуар ) и встроенный редуктор.

Dominator 1250 umarex – одна из винтовок, которые не требуют практически никакой доработки для качественной стрельбы, что значит что стрелять из нее можно сразу после вынимания из коробки. На пристрелке Доминатор на 30 метрах показал кучность в 15 мм всем барабаном. Для стрелков-любителей впервые держащих эту винтовку в руках это вполне отличный результат.

Для доработки umarex 1250 достаточно заменить кольцо уплотнителя, поменять пружину ударника и убрать шарик из перепуска. Если самому это делать лень или просто не умеете, то у специалиста это будет стоить копейки, что не идет в сравнение со стоимостью доработки до ума других винтовок. Также желательна установка саунд-модератора, в лесу звук выстрела по громкости сравним с огнестрельным оружием. Какая уж тут охота?

На большинстве сайтов в информации по Dominator 1250 заявлено, что при накачанном давлении в 300 бар винтовка выдаст 100 выстрелов. Опытным путем было доказано, что это преукрашение реального положения событий. Мало того, что накачать 300 бар это очень и очень сложно, так и после этого Доминатор выдает около 50 полноценных выстрелов, после чего мощность начинает падать очнь заметно. Решение проблемы с накачкой – это покупка баллона ВД. В зависимости от литража он даст определенное количество полноценных закачек. Минусом этого метода является большая масса баллона. Для выезжающих на стрельбы на электричке это конечно проблема, но для автомобилистов масса баллона не существенна. Еще одним минусом в небольших и не морских городах является отсутствие дайверских магазинов для заправки этих баллонов. Варианты заправки в пожарных частях рассматриваю как утопические и требующие личного знакомства с персоналом пожарных станций.
 

andi

Редовен Потребител
Уж се оправям с руския, но това което съм подчертал не го разбирам за какво говорят - помощ от колега ?
 

praetorian

Редовен Потребител
Кольцо уплотнителя - о- пръстен.
Убрать шарик из перепуска - буквално означава да се махне топчето/съчмата от трансферпорта.Аз не съм много на ти с чарковете на валтера
ПП сега като се зачетох може автора да е имал предвид зарядния клапан, а не трансферпорта.
 

dinkata

Редовен Потребител
praetorian написа:
Кольцо уплотнителя - о- пръстен.
Убрать шарик из перепуска - буквално означава да се махне топчето/съчмата от трансферпорта.Аз не съм много на ти с чарковете на валтера
ПП сега като се зачетох може автора да е имал предвид зарядния клапан, а не трансферпорта.
:bravo: :bravo: :bravo: :lol:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Дияне,не е необходимо да се маха съчмата,и без това е направено добре.От горната страна става попълването (с каквото си искаш ;) ) за да се избегне мъртвия обем който хич не е малък.Струва ми си обаче ,че със него пушката стреля по меко :) (явява се като разшерител)Въпрос на избор.Според мен тези пушки имат само един недостатък.Нямат спортен спусък и няма как да се направи.Но затова пък тя не е спортна пушка а пушка за "развлечение"
 

andi

Редовен Потребител
Аааа , ако наистина говорят за тази съчма , съм я махнал още в началото, нали още тогава ме попита защо го правя .
А за кое точно уплътнение става дума ?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Мисля ,че става дума за о-пръстена ,който и в цевната котия и през него минава иглата на бойния клапан.Налягането при стрелба на СО и въздух е много различно ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
IMG_4104.jpg

IMG_4106.JPG

IMG_4110.JPG

Валтера с нов дървен костюм, стил Пол Уилсън, изработка на Биогейм.. Като имам време ще го снимам и пусна в темата за прикладите.
 
Нагоре