Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

dberov

Редовен Потребител
Редуктора пристигна нагласен на 130 бара, но ми даде 23-4 изстрела с 272м/с.
Затова ти писах ако речеш да експериментираш да пробваш с много мека пружина на БК и да намалиш редуктора на 130 бара.
По принцип редукторни пушки които съм отварял и замервал тяхните редуктори, заводски им настройките никога не са били повече от 130 - 135 бара, става дума за .22кал но с добре настроена прижина на БК се постигат и 300м/с. Ако пружината на БК е някаква зверска както 90% от хасаните са направени, трябва да отваряш редуктора че да ти вдига скороста.
Пробвай бе човек, мека пружина и свали на 130 бара, моята съм я направил така и не ти пиша ала баланици.
 

glavanov

Потребител
Идеята ми е да постигна баланс между скорост, разход и точност.
Не търся максимална дулна енергия. Просто искам, като я надуя, да знам, че имам n брой изстрели както е простреляна.
Не да се чудя дали манометъра показва 155 или 160 бара за начало на платото.
Както писах по-горе, ще се бара БК и ударна група само да има време. Взимам под внимание всички ваши съвети базирани на опита.
Някой ще каже, че е трябвало първо с тия неща да почна, а не с редуктора... така съм решил.
Добрите решения са базирани на опита, а той на лошите. :)
 

aleksandrov

Потребител
здравейте колеги някой може ли да ми каже резбата на зарядния клапан на ат-44.понеже имам и двата клапана и подходяща трьба-дурал реших да си сьбера един цилиндьр около 90-100цц но немога да намеря ка4ествен стругар у наше село шумен....
 

anibis

Редовен Потребител
здравейте колеги някой може ли да ми каже резбата на зарядния клапан на ат-44.понеже имам и двата клапана и подходяща трьба-дурал реших да си сьбера един цилиндьр около 90-100цц но немога да намеря ка4ествен стругар у наше село шумен....
За Шумен,и около се обади на Янко цилиндъра,той ще ти направи резбите.
пс. То хубаво ти дурал ама какъв е точно материала,от който ще става резервоара, защото с това шега не бива.
Колко ти е стената на резервоара-тръбата?
 

aleksandrov

Потребител
d-16t стената 5.5мм.материала перфектен стругари нема.дадоха ми сьвет за нова тапа,ама заряден клапан манометьр как се прави вси4ко това без стругари....
 

rashko

Редовен Потребител
здравейте колеги някой може ли да ми каже резбата на зарядния клапан на ат-44.понеже имам и двата клапана и подходяща трьба-дурал реших да си сьбера един цилиндьр около 90-100цц но немога да намеря ка4ествен стругар у наше село шумен....
Ако Янко не може ми пиши на Л.С.
 

glavanov

Потребител
Пробваѝ с Diabolo exsact hevy jumbo 5.52mm./1.175g. и намери разликите.
Пробвал съм с тези. Събира групата още, но скоростта е с ~10м/с на долу и правя 1 дот корекция на тази дистанция...
Просто е простреляна на 50м с леките и така долу-горе ме устройва...

Стига бе,я виш каква хубава резба на капачката правят(Гамото де) :)
Да, кутийката е идеална за силиконовата грес, с която мажа щуцера за зареждане... :)
 

Emp

Редовен Потребител
Здравейте колеги , аз пак съм със обичайният и единствен проблем с който не можах да се справя през годините на моето АТ44 , а това е седлото на иглата на клапана , пак започна да изпуща .:wall:
 

anibis

Редовен Потребител
Здравейте колеги , аз пак съм със обичайният и единствен проблем с който не можах да се справя през годините на моето АТ44 , а това е седлото на иглата на клапана , пак започна да изпуща .:wall:
Хайде пак ми го прати,че все му забравям размерите,на полиамидната шайбичка.
 
  • Харесвам
Reactions: Emp

Gadnqra

Редовен Потребител
Вече ми се изясни. Извади я и я полирай. Ако не стане - нова от Сотис или Заримекс.
 
  • Харесвам
Reactions: Emp

Emp

Редовен Потребител
Ясно ,благодаря ви , не знаех че ги имат , ще си купя 2-3 да си имам , бъдете живи и здрави приятели !:cheers:
 

DeadShot

Редовен Потребител
Днес преминах на пръдня (Метан).Благодарение на @Emp който ми услужи с хроно замерих Бт-то .Оставих я на 290м/с с JSB 2.2 грама (92 джаула).Пуснах и 3бр JSB 1.64 с 373,373,370 м/с при 140 бара (114дж).Не трябва ли с 2.2гр да дава по-висока мощност?
 

lynx

Редовен Потребител
Зимата е по-студено и метана не е най-подходящия газ за стрелби.
През лятото като напече жегата ще са ти други скоростите.
 
Нагоре