Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

anibis

Редовен Потребител
Извинявам се за поредния пост,но проблема на АТ-то е открит.Ако на някой колега му запецне сайдлевъра да знае че може да е от вилката,при това АТ
беше се изхлузила вилката и не позволяваше на ударника да се взеде.
 

marzykov

Потребител
Колеги, трябва да се подменят о-пръстени на щуцер и превантивно на всичките такива на цилиндър на ат44 . Бихте ли ударили едно рамо за размерите, които трябва да закупя и от къде е най-добре.
 

staif

Редовен Потребител
Колеги, трябва да се подменят о-пръстени на щуцер и превантивно на всичките такива на цилиндър на ат44 . Бихте ли ударили едно рамо за размерите, които трябва да закупя и от къде е най-добре.

http://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-pcp-at-44-ВТ65-и-т-н.39/

първия пост -третата графа в ляво от горе надоле..
 

marzykov

Потребител
Гледам за 99-ти път, но не мога да разбера размера на пръстените. :wall: Има схема за бт65 и ат44., а номерата при двете на пръстените са различни без пояснение в какъв размер са.
Намерих това в нета, дано да е така :
Само ми кажете от къде ги вземате :sorry:
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Явно не гледаш където трябва.
Има си там в този пост отделна таблица(нищо чудно, че е с най-малко прегледи), където е посочен размера на всеки номер. Има и описание, е на руски е, но и размера ти стига.
Всичко се купува от магазина.
Отиваш, казваш размерите и ти дават.
Е, магазин в който се продават О-пръстени в твоето населено място или друго наблизо, ще трябва сам да намериш.
 

marzykov

Потребител
Психолог - човек съм :) . Затова питам. Руския не ми е проблем - голям, но причината да питам е, че има хора които са си блъскали гавата преди мен и са я счупили вероятно. :)
 

staif

Редовен Потребител
а и сега си ги блъскаме от време на време ,ама са ни корави и не ги чупим..наскоро (преди месец) купих едни пръстени за щуцера по посочения размер обаче оная пача в магазина много здраво е стискала шублера като ги е мерила та влизат със зор(на око са трудно различими..)..-сиреч ги продават за такъв размер -амен амен, ама, не са .. така че гаранции няма
;)
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
4,5х2 слагах навремето на моите АТ-та
 
Последна промяна:

marzykov

Потребител
Дано да е в помощ на търновци- намерих магазин на ул. клокотница 2. Имаха повечето о-пръстени за хасана. Останалите поръчах да доставят
 

glavanov

Потребител
А на Бойчо Войвода до детската градина стои ли магазинчето?
Там съм пазарувал преди време и беше доста заредено.



O-rings.jpg да
 

marzykov

Потребител
Тези, които аз намерих работели с хубата.
Я дайте акъл. Лоста за зареждане откак съм я купил се опитва да ръждясва (не е оригиналния) с какво да го намажа след като го почистя. Студена оксидация или друга химия?
 

glavanov

Потребител
Срам не срам, ухапа ме молеца и да се похваля.
Пристигна ми регулатора за АТ-то.
Пристигна по Български пощи до врата безплатно, макар че на пратката пишеше платени 13 евра...
Монтиран по метод 2 от тук: http://foto.huma-air.com/foto/installation guide AT44-BT65-S200-P10-P12-FX.pdf
huma.jpg
Регулируем 100-170bar.
Нагласил съм го на 140bar.
От 200 до 140 бара прави 30 изстрела с 280+-0.5м/с. със JSB express diablo 0,930g.
След това имам още 10 изстрела до 172м/с. после резко надоле.
Клапана и ударника са фабрични.
Два дена все по тъмниците правя замерване и за това нямам групи още.
Като ме захапе пак, ще си поиграя с пружината на клапана и ударника може да търпи промени, ама времето малко и ще се влошава... :(

Преди да я регулирам на 200 бара започваше от 238м/с. и групата 10см. на 50м.
На ~150 бара вече вдига на ~270м/с. и намества групата.
Прави 10 изстрела от 270 до 280 после още 10 изстреела от 280 до 270 до към 120 бара и после рязко надолу.
 

Attachments

  • P_20171107_192142.jpg
    P_20171107_192142.jpg
    183 KB · Прегледи: 59
Последна промяна:

marzykov

Потребител
Колеги, за да не ровя 340 страници - бихте ли ми дали бърза насока за подходяща двунога за АТ44 със синтетичен приклад от старият вид без антабки. Опцията за прихващане към цевта не ми допада никак.
 
Нагоре