Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ей, а спрете се де... Любо, "вашата" Диана според мен е доста добро оръжие, а относно впечатленията ти от мощността, повярвай още нищо не си видял от този вид пневматика. Честита пушка, и ако от фирмата ти дадат някоя Дианка бонус, мятай я насам. Като не те кефи аз ще я взема ди чупя главата с нея...

Sent from my A850S using Tapatalk
 

Карлсон

Потребител
Светльо, тез дето са имали повечко Хатсани не ги закачай, че го играят модератори, а към Любо - кефи се на новата пушка, ако има проблеми питай без да нахалстваш, а ако имаш повечко инфо за пневматиката на фирма Диана, пиши в съответната тема...
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Много често се убеждавам, че повечето сме забравили как сме се радвали на първите си пушки ( независимо какви са били пружинки или ПЦП-та и какви геги са били в действителност) и сме споделяли от радост неща за пушките си ! Човек под еуфорията си от новата придобивка праска нещо в темите - да лошо няма да му се направи забележка да не спами излишно, ама да му се обясни директно без подигравки и заобиколки ? Вече всички от колегите дето стреляме от няколко години и сме сменили не малко пушки знаем много добре какво да изберем, ама айде да не се подиграваме за избора на другите - някак грозно изглежда отстрани. Пък и колегата с времето ще си прецени дали това е пушката за него, или ще поиска нещо по-добро и ще почне да чете и да търси друго....реално грешките в живота ни учат ;)
 

Б.Богданов

Потребител
Първо - честито ПЦП. Пожелавам ти много десетки! И аз много се кефех, като си взех БТ65 ... с дървен приклад ... и т.н.
С увъжение колега но има начини да не мърда и нчина се казва: LOCTITE 243View attachment 56419
Аз не бих залепил цевта ...
Колега @Любо, вероятно не на този етап, но не е лошо да помислиш за редуктор. Всъщност, кой калибър е пушкалото /5.5 ли е?/ и с каква скорост мята проектилите?
 

xpresident

Редовен Потребител
DSC_0116.JPG DSC_0117.JPG Тунинг на оригиналния СМ на AT44-WX. Страничното отваряне на втулките освобождава още близо 30% обем. На края на всяка втулка съм залепил лентичка която увеличава диаметъра с половин мм и центрова отвора. Ефекта е чувствителен.
 

dberov

Редовен Потребител
Същата процедура може да се приложи и за увеличаване обема на зад редуктораната камера ако малко не достига до желаната скорост.
 

Б.Богданов

Потребител
Същата процедура може да се приложи и за увеличаване обема на зад редуктораната камера ако малко не достига до желаната скорост.
Този тип "тюниг" го препоръчват няколко специалисти по Хатсан в youtube.
 

dberov

Редовен Потребител
Не взимай за чиста монета всяко видео от youtube, там пак си е форум, и там "специалисти" много и всеки прави и кача демо клипове и доста хора са правили бели следвайки гледаното.
 

xpresident

Редовен Потребител
Редуктор на АТ-то ще увеличи ли броя на изстрелите от 190 до 100 бара? Не говоря за плато.
 

dberov

Редовен Потребител
Зависи на каква скорост искаш да стреляш и на колко бара ще се настрои да отваря редуктора а също и до колко бара ще надуеш резервоара. Ако надуеш резервоара до 250 бара (за да се щади редуктора не е желателно да се помпи повече от 250 бара), и за изстрел имаш разход 1.5 бара при настроен редуктор на 110 бара ще правиш доста еднакви изстрели.
Моят съм го регулирал да отваря на 110 бара а фабрично беше на 135 бара и сега правя около 20 редукторни изстрела повече със 275м/с. или при моя обем с едно пълнене правя 70 редукторни изстрели +/- 5 бр според външната температура.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
xpresident, ако пушката ти е в заводски вид, слагането на редуктор едва ли ще ти донесе исканите от теб бройки изстрели с приемлива за теб скорост.
Ако измериш и напишеш какви скорости дава пушката от 140 до 100 бара(измерено през 5 бара), едва тогава ще може да се прогнозира приблизително каква ще е скоростта при различна настройка на редуктора.
Ако пушката изкарва приемлива скорост на ниското налягане, слагането на редуктор ще е оправдано.
В противен случай ще се наложи човъркане и обиколки по стругари, за да закараш платото в ниските налягания.
Гледам, че си от Пловдив. Там има хора, които биха те ориентирали за доста неща.
 

dberov

Редовен Потребител
Монтирането на редуктор дори и да не увеличи броя на изстрелите има преимущества.
Не се пуля в манометъра при всяко пълнене на колко надувам за да не изтърва повече въздух и да мина горната граница на платото че ако стане така после да правя празни изстрели, също и не следя кога влизам в - и кога свършва платото, имам еднакви изстрели до момента на отваряне на редуктора и може да се върже директно към бутилката- тип водолаз и да стрелям цял ден за кеф, така и правя когато сме в халето. Добре че няма кой да ми пълни барабаните че щяха да заминават по 2 кутии...:D
 

xpresident

Редовен Потребител
Зависи на каква скорост искаш да стреляш и на колко бара ще се настрои да отваря редуктора а също и до колко бара ще надуеш резервоара.
До колко бара ще надувам съм писал - 190. На колко ще е редуктора - на 100 бара, скоростта там е около 250м/с
Пак казвам че за плато не говоря, трябват ми повече изстрели със скорост не по-малка от 250
 

sts1969

Редовен Потребител
трябват ми повече изстрели
Васко, за да имаш повече изстрели от сега, ти трябва по-голям резервоар. Ако монтираш външен редуктор ще си увеличиш общият обем на резервоара и ще получиш още няколко изстрела в повече, но ако редуктора е вътрешен, тогава ще намалиш общият обем и броят на изстрелите ще намалее.
 

xpresident

Редовен Потребител
Ясно, така си и ислех, но имах нужда някой да го потвърди. Редуктор заради платото не ми трябва. Според Chairgun-a на 50м разликата в попаденията по вертикала при 260 и 245 м/с е около 1.3см
По хоризонтала ще е подобно отклонението.
 

Б.Богданов

Потребител
Васко, за да имаш повече изстрели от сега, ти трябва по-голям резервоар. Ако монтираш външен редуктор ще си увеличиш общият обем на резервоара и ще получиш още няколко изстрела в повече, но ако редуктора е вътрешен, тогава ще намалиш общият обем и броят на изстрелите ще намалее.
При редуктор, не само ще се отнеме от обема на въздушния цилиндър, но и разходът на въздух ще се увеличи.
Има и друго решение. Купува се втори един въздушния цилиндър за АТ не са много скъпи /http://weapon.bg/product/273/vazdushen-tsilindar-za-hatsan-at44.html / и в един от тях се монтира редуктор. Тогава имаш редукторна пушка и без редуктор ... по желание..
. . .
Също така, ако имаш около 50 бара до настройката на редуктора, тогава инсталацията му малко се обезсмисля.
 

sts1969

Редовен Потребител
И аз мислех така докато бях с АТ-то...но нямах бутилка както имаш ти. Редуктора никога не
е излишен, Митко Беров ти подхвърли нещо на което не си обърнал внимание. Закачаш бутилката към пушката с по-дълъг маркуч...и стреляш цял ден с една и съща скорост ;) Платото на правотокова пушка е хубаво нещо, но ако си в движение (ловжийстване) а ти си като мен, засядаш на масата и пуцаш цял ден. :D:cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
А явно не умея да се изразявам, щом в три поста пиша че не ми трябва плато и никой не ме разбра.
Ок, друг вариант - ако мина на 4.5мм?
 
Нагоре