Field Target Core Rules (Фийлд Таргет - основни правила )

shooter

Потребител
Дадох пример за да се
мотивирам че в различните страни
има различви ограничения на мощността
но това не им пречи
да наричат спорта ФТ

Но това всъщност няма смисъл
както и целия спор

Спирам да пиша във форума
Поздрави :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
shooter написа:
но това не им пречи
да наричат спорта ФТ
Това ли било, Стефко :D! Ами че то само един колега споделя мнения против името ФТ при големите енергии. Може и други да мислят така, разбира се, но не съм срещал явно да го обявят. Не предположих, че точно ти ще се вържеш по този въпрос и затова така настоятелно те питах за уточнение :).
P.S: Стреляй си, пиши си и не се връзвай :cheers: !
 

ininia

Потребител
ФТКС
За да затворя темата (надявам се),може ли някак да се организира един свестен,ТОЧЕН и литературно издържан български превод на Основните правила?Между нас има колеги,които мисля биха могли да се нагърбят с това.Би било много полезно. Аз например спокойно го чета,но тук таме имам неясноти :)
 
A

Anonymous

Гост
Основните правила са ясни още от преди пет години.
Правилата се определят от организатора.

По ясно и точно няма как да се каже.Докъто има обаче комплексари,да търсят какви са правилата даже и на Марси да се опитват да ги налагат навсякъде,ще има и такива спорове.
Аз казах-ХАУ.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
mmst написа:
Основните правила са ясни още от преди пет години.
Правилата се определят от организатора.

По ясно и точно няма как да се каже.Докъто има обаче комплексари,да търсят какви са правилата даже и на Марси да се опитват да ги налагат навсякъде,ще има и такива спорове.
Аз казах-ХАУ.

;) ;)

А за тези които не са съгласни с тоз цитат..
Аз казах ХУЮ ;)
 
A

Anonymous

Гост
Какъвто си в политическите теми, такъв си и тук.
Мокра връв!
Това, което наричаш "мокра връв" е умението да се обосноваваш и аргументираш. Когато/ако го овладееш, няма да ти се струвам толкова хлъзгав.

Като сме тръгнали да се цитираме (няма да се самоцитирам, някак много самодоволно и т.н. само-... ми се струва), това някак беше пропуснато от поборника на правилата:
shooter написа:
А това е как се практикува в САЩ филд таргет
и както се вижда имат наглостта да се наричат ФТ асоциация
а не групичка за приятелско надстрелване докато акат

United States
In the United States, the American Airgun Field Target Association (AAFTA) rules set a maximum rifle power of 20 ft·lbf (27 J) primarily to limit damage to targets — there are no rules for airgun power in the United States. ....
Член ли е Американската ФТ асоциация на СФТФ? Член е. Там стрелят ли с над 16 дж? Стрелят. Как американците наричат стрелбите си? Наричат ги ФТ. Някой оспорва ли им това наименование, изисква ли да правят семантични еквилибристики, за да си провеждат състезанията, без да обиждат нечие изкривено чувство за справедливост? (това е риторичен въпрос, няма нужда от отговор)
Само тук при нас се намира някой, който си харесва някаква несподеляна почти от никого теза/позиция и откривайки, че е благовиден предлог да се кара с който му попадне, започва да издига лозунги и да провокира... Как беше ??? Българска работа.

Много ми е интересно какво ще стане ако наистина сложат лимит на нелимитния клас, примерно 24 или 27дж.
Тогава какво ще пишеш?
Навярно и сам си забелязал, че 24 или 27 не е равно на 16. И да сложат такъв лимит, пак няма да си прав.

П.П.
Аз спирам до тук.
...........
Аз спрях!
......
Дано, ама надали :wall:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дани, не знам със поста си на който е мишената дето си я оградил в червено какво искаш да кажеш? Никъде не пише че трябва да е точно в този си вид. А и умалителите са и малко множко за да са по правилата. Сега заяждането със джаулите не ти се получава и почваш с мишените... Не знам какво още трябва да стане за да вземе Светльо отношение по въпроса. Ако искаш мога да пусна една анкета с номинации за изгонване от племето. Ще включа себе си на първо място за да си спокоен. И да видим как ще гласува племето. Стига дразни всички.. Аз ти казах още преди - трябва да се радваш че админа ни е толкова търпелив. Като те познавам на живо си съсвем друг човек - тук какво ти става не зная :eek:
Доколкото по въпроса на Божо... Хората свързват Дани със софийската група, защото много от нещата които той изтъква се припокриват или са близки до вашето мнение. И като почне да се заяжда вие /визирам админа/ си мълчите и го оставяте да си разиграва коня както си ще. Миша или който и да било друг само да каже нещо и почва мъмрене, предупреждения, дори нападки... За това хората /включително и аз/ остават с впечатление че той е един от вас и един вид това което казва той е ваше мнение... Ако се бяхте разграничили по-ясно може би нямаше да е така.... Така мисля аз :pardon:
 

st_beer

Редовен Потребител
CaMyPau написа:
.....................................Ако искаш мога да пусна една анкета с номинации за изгонване от племето. Ще включа себе си на първо място за да си спокоен. И да видим как ще гласува племето. Стига дразни всички.................
Подкрепям на 100% тази идеята. Мен ме сложи на 2-ро място след себе си :cheers: :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Миро това го казах образно. Нека да сме добри един към друг. Иначе резултата отдавна се знае... Знам че и ти го казваш със същото чувство. Пък и затлачихме темата и ще помоля да я забършат. Не е нужно постоянно да се моля да бъдем по-човечни едни към други. Когато това стане съм сигурен че няма да има никакви спорове за никакви джаули, класове, клубове, федерации и така нататък. Одеве си писахме с Панайот. Ще го кажа пак - тук чувствам всеки един от вас като брат по оръжие, без значение с каква пушка стреля. Уважавам всеки един от вас /даже и Дани на който много пъти съм се сърдил и прощавал/ Всеки човек е различен и трябва да се научим да се уважаваме с недостатъците и чепатостите си, защото всеки ги има донякъде, и тогава ще постигнем много повече отколкото със сегашните караници и спорове. Наздраве на всички. Ще ви чакам в Троян. :cheers:
 

stelibg

Потребител
Попаднах на това http://www.shooting-the-breeze.com/forums/showthread.php?t=19754.
Темата е за close focus adapter, но малко по-надолу се обсъждат евентуални нови правила за минималното разстояние до мишената, защото е имало рикошет и съчмата е попаднало близо до окото на един от участниците
 

lynx

Редовен Потребител
Дали ще е 8 или 10 ярда, белята с рикошета пак може да се случи, чиста проба лош късмет и вероятност 1 на 100 хил. да се случи отново в близките години.
Май тия стрелци чийто оптики не хващат близките метри се опитват да си нагодят правилата по техен тертип, "уж" заради безопасноста.
А най-близките мишени на мен лично ми харесват много, сигурен си че няма начин да я изпуснеш, стреляш и оооо шит! не падна! :eek: ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Дори и да нямаш Леополдски капак за близките дистанции е достатъчно върху предната (непрозрачна) капачка да пробиеш един малък отвор в центъра . Примерно 2-3мм. И макар и трудно пак ще можеш да фокусираш мишената. Друг е въпроса ако не можеш визуално да определиш дистанцията до нея. Моето Никко не е препаралаксирано и фокусира над 10м но с дупка по средата на капачка фокусирам идеално и на 5м. Просто трябва да се загледам по-внимателно в изображение, което е по-близко да черно-бялото. ...но става! :pardon:
 

lynx

Редовен Потребител
Ако си с ниски монтажи може да минеш метър.
Но ако си с високи, при меренето на дистанцията като сбъркаш с 1/2 метър и си с 20 клика в грешка. ;)
И тъй като близките мишени са с минимални по размер убойни зони, с такава грешка няма как да свалиш мишената.
Аз си взех леуполдов адаптор и съм много доволен, върши работа и за стрелба в домашни условия.
Може да си стреляш на много близки дистанции, дори и на максимален зуум.
А меренето/отсичането на близките метри вече е много по-прецизно.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Да Ви представя приетите този месец промени в правилата от Световната федерация по ФТ ( WFTF) - отнасят се за провеждане на световни първенства. Всяко правило е в отделно шитче на екселската таблица.
За мишените приетите цветови комбинации са за ОПЦИЯ 2 (ред 1, 2, 3,10)
 

Attachments

  • Voting Sheets - IC_05.xlsx
    1 MB · Прегледи: 21

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Васе, дай ги като скрийншот че да не слагам ексел на телефона само за това..

Sent from my A850S using Tapatalk
 
Нагоре