Field Target Core Rules (Фийлд Таргет - основни правила )

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
shooter написа:
А това е как се практикува в САЩ филд таргет
и както се вижда имат наглостта да се наричат ФТ асоциация
а не групичка за приятелско надстрелване докато акат

Стефко,
Моите уважения, но отново намесваш хора, които не са част от ФТКС, в отговор на пост от член на ФТКС!

"и както се вижда имат наглостта да се наричат ФТ асоциация" - добре познат защитник на ФТ в България
"а не групичка за приятелско надстрелване докато акат" - предполагам, че си имал предвид това "А той беше, дали всичко над 16 дж. да се назовава "Фийлд Таргет" или "Приятелско надстрелване от акаща поза"

Нито единия, нито другия колега са членове на ФТКС! Нито са били такива от момента на създаването му до сега.

ПП: Пиша това, защото от много време насам, се спекулира с изказвания на хора, които нямат общо с нашата организация! Много от колегите, които четат и пишат в този форум са останали с впечатлението, че Akraba/DANNY е член на ФТКС и от там се получават някои проблеми и дрязги, чрез които ни отъждествяват с хора, които не са членове на организацията!

ПП2: Още по-лошото е, че всички софиянци са сложени в кюпа. Независимо за добро или зло! А не е лошо, да се прави разлика между хората, били те и от един град!
 

DANNY

Редовен Потребител
Мисля, че многократно съм твърдял, че мненията са ми лични и че не са обвързаниси никоя организация, клуб или федерация!
Не знам само, какъв е тоя цитат в синьо дето с/у него си сложи ника "Акраба"

Ако обичаш цитирай точно или го махни и не ме намесвай!!!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
DANNY написа:
Мисля, че многократно съм твърдял, че мненията са ми лични и че не са обвързаниси никоя организация, клуб или федерация!


Така е! Но или не хваща дикиш, или не искат да хване дикиш! ???
За това по-добре да си го напишем в прав текст и хората да го разберат!
 

DANNY

Редовен Потребител
Намесването ми в диалога ти със Стефан е напълно излишно защото точно него съм информирал че не съм член на Софийския Клуб!!!
Това е цитата, който го показва.

DANNY написа:
Стефане, благодаря за коректния отговор, както и за разбирането!
:cheers:
Имам само още нещо да доуточня:
-Аз изказвам лично мое мнение без да е обвързано с когото и да е!

Поздрави към всички!

Дай точен цитат на изречението, което откоригира (махна ника)!
Искам да го видя и да разбера дали не е извадено от контекста или въопще го махни!
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
shooter написа:
In the United States, the American Airgun Field Target Association (AAFTA) rules set a maximum rifle power of 20 ft·lbf (27 J) primarily to limit damage to targets — there are no rules for airgun power in the United States.
....................
Американците са въвели ограничение от 27 J най вече за да намалят повредите върху мишените
Стефко, по три пъти прочетох постовете ти и изобщо не разбрах какво искаш да кажеш с това включване ??? .
У нас има три организации, които разполагат с пълни комплекти състезателен инвентар за средни и големи ФТ трасета. Две от тях са определили енергиен лимит съответно от 35J и 45J , а третата - unlimited /което вероятно означава без енергиен лимит/. И трите стойности са далеч над американските 27J, при положение, че и нашите мишени са подобни на хамериканските. Е - кажи ми, ама простичко, с едно-две изречения: Кое според теб не му е наред на туй пусто ФТ у нас и какво всъщност констатираш/препоръчваш/питаш относно българския RGB ?
На мен наистина не ми стана ясно :(.
 

cdman

Администратор
Архитекта написа:
Е - кажи ми, ама простичко, с едно-две изречения: Кое според теб не му е наред на туй пусто ФТ у нас и какво всъщност констатираш/препоръчваш/питаш относно българския RGB ?
На мен наистина не ми стана ясно :(.

Ей в това изречение е есенцията , и аз това питам , какво е това дето толкова измъчва хората , мачка ги и не им дава да си стрелят на воля ? Дори не разбирам защо изобщо има спор по въпроса ...
 
A

Anonymous

Гост
С риск да се набутам между шамарите, ще задам следните простички въпроси:
1. Защо непрекъснато, за щяло и нещяло, напред се избутва името на ФТКС и след това всички започват ожесточено да критикуват и да се карат?
2. Нима ФТКС, като пряк организатор на собствени състезания по ФТ, за които предварително публично е огласило писани правила, няма право да изизква спазването на собствените си правила?
3. Когато членове на ФТКС отиват на състезания, организирани от някой друг, мрънкат ли, оспорват ли правилата и налагат ли своето мнение на организатора?
4. Някой член на ФТКС по отделно или организацията като цяло, някога някъде да е пречила на когото и да било да стреля с каквато си иска пушка, енергия, мишени, правила?
5. Не е ли крайно време да спрем цялото това излишно мерене на мъжки достойнства и доказване "кой е по-католик от папата"? И вместо това да излезем навън и всеки да си стреля както може, както му е кеф и с каквато пушка си има. Освен ако конкретният организатор на конкретното състезание не е казал "Правилата са тези".
Хайде стига с празно жалко мрънкане, излезте сред природата и стреляйте.
 
A

Anonymous

Гост
Заради агресивното защитаване на правилата и обидното отношение на един човек, когото всички асоциират със Софийската група, а от там и със СФТК. За когото отговорът на 4.е положителен, защото не само се опитваше да вменява на другите какви правила трябва да прилагат, но и категорично и ултимативно изискваше да НЕ НАРИЧАТ своите състезания ФТ! За когото ни беше наблегнато изрично, че не е член на клуба и който йезуитски подхвърляше, че мнението му не ангажира никоя организация, докато притежаваше блог, направен да изглежда като че е на ФТКС и съдържащ лъжа за БАФТ.

Надявам се сега, когато на всички е ясно какво не е, да спре да се чекне с всекиго.
 

DANNY

Редовен Потребител
@деймос, Какъвто си в политическите теми, такъв си и тук.
Мокра връв!

fatalen написа:
bor1968 написа:
shstanchev написа:
Няма спорове?!
ФТКС в техните правила допускат кал.5,5 в мощност до 35J.
Разбира се, че няма спор. Точно те твърдяха, че проектоправилника ще бъде променен и съм на 100%, че точно те са ,,допринесли" за това в правилникада да не се допускат пушки над посочените J.
:cheers:


Само ще спомена, че в предишния правилник, освен 16,3 Дж, друго не се допускаше!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Новия правелник влиза явно от 2013г след световното в Норвегия.


Ето какво съм твърдял аз
DANNY написа:
Вие май не искате да разберете едно нещо.
Аз никога не съм искал на някой да забранявам каквото и да е!
Не искам тия хора да не идват на ФТ състезания! Даже ми е приятно да се виждам с много от тях.
Единственото нещо което ме дразни е че те го наричат Фийлд Таргет!
Самото име на този спорт придоби такава народност, че вече се казва, щом е стрелба на полето това е Фийлд Таргет! Фийлд-поле, Таргет-мишена/цел. Казвано ми е многократно!
Единственото което искам е да се смени името на този клас "UNL" (не ограничен) с друго име, като наприме "стрелба/надстрелване от ФТ поза"
Когато това стане тогава и всички ще правят разлика м/у Фийлд Таргет като спорт и другите видове и дисциплини!
Не призовавам към забрана на стрлбата от ФТ поза! Или пък това, че двете не могат да се стрелят заедно!
Могат!
Искам само стрелбата с 55 джаулава пушка да не се казва ФТ!
55 джауловата пушка не е за ФТ!
Когато това стане състезанията пак ще са си състезания! Пак ще се стреля заедно и едните и другите (АКО НЯМА ДРУГИ ОГРАНИЧЕНИЯ) НО просто на едните в грамотите ще пише ФТ-пцп, ФТ-пп а на другите Стрелба от ФТ поза-пцп/пп.
Така едните ще знаят, че си стрелят спорта който обичат по всички правила и ограничения. ...че заради това са си купили и съответното оборудване, екипировка, пушки и ...
А другите ще зная че имитират спорта ФТ.
Ако решат един ден да станат ФТ стрелци защото и е станало интересно и забавно просто трябва да сменят екипировката.
Това е, край свърших, застреляйте ме! :crazy:


Много ми е интересно какво ще стане ако наистина сложат лимит на нелимитния клас, примерно 24 или 27дж.
Тогава какво ще пишеш?







--------------------------------------------------------------------------
Мнението ми е лично!!! НЕ е обвързано с никоя организация (до момента)!
 
A

Anonymous

Гост
"Самото име на този спорт придоби такава народност, че вече се казва, щом е стрелба на полето това е Фийлд Таргет! Фийлд-поле, Таргет-мишена/цел. Казвано ми е многократно!
Единственото което искам е да се смени името на този клас "UNL" (не ограничен) с друго име, като наприме "стрелба/надстрелване от ФТ поза"
Искам само стрелбата с 55 джаулава пушка да не се казва ФТ!
55 джауловата пушка не е за ФТ!
А другите ще зная че имитират спорта ФТ."

Вари ,печи...........

Е точно затова са караниците.Кой си ти,че да казваш как ще си бием кучето?
 

DANNY

Редовен Потребител
Точно така имало е и имитации!
След като даваш цитати прави ги правилно!

Прочети правилника там има описание на мишените!
http://forum.airguns.bg/index.php?actio ... tach=27852

Иначе просто си пишем....

Това е имитация!

DANNY написа:
Andy Iron написа:
DANNY написа:
[Много пъти ме питаха колеги, ти/аз как би кръстил едно състезание ако дойдат хора със силни пишки и дали бих ги пуснал да участват, ако аз съм организатора.
Името на състезанието ще зависи от това дали мишените ще са блондинки или брюнетки ^-^
Пък и само със слаби пИшки не е интересно ... :p

Анди тези снимки ги бях коментирал с колега от вашата русенска група.
Колегата се съгласи с мен, че това не е Фийлд Таргет въпреки че като такова бе обявено състезанието.
022991159-biga.jpg


022991159-big.jpg


022991160-big.jpg


Името на колегата няма да споменавам.

Аз рових, рових в архива на миналите мероприятия и не го открих за да дам линк и да се види как бе обявено състезанието.
Анди, ти си главата на една организация която има претенци към този спорт.
Моля те, сложи си ръка на сърцето и ми отговори, тия мишени руси ли са или са брюнетки?
Но по-важното е сам за себесе да може да си дадеш отговор това дали е Фийлд Таргет или не е!
Поздрави!
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Българина е един чуждопоклоник и ако някой ,някъде пише ,че това е така -такива като теб ще си скъсат езика да лижат.
Това са падащи мишени на полето.Кой каза ,че трябва да са точно.........този вид.Ти ли?
А междудругото-само на това състезание нямаше надписване и измами.За другите "състезания" няма да казвам,но ти дай категоричен отговор,че е нямало надписвания от никой. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ПП.Когато ти организираш нещо/каквото и да били/освен да седиш на компа-тогава давай акъл.Не си кадърен за нищо друго,освен да цитираш другите какво са казали и направили.
 

DANNY

Редовен Потребител
:)

Хората не само са казали какви да бъдат мишените но и са го показали!
...но това при условиче, че някой си е направил труда да отвори докомента с правилника!

http://forum.airguns.bg/index.php?actio ... tach=27852
A typical “fall when hit” field target
Clip-19.jpg

За надписването въопще не те разбрах!
Ако е имало такова нещо е трябвало веднага да извикаш съдията или организатора на състезанието иначе сега хвърляш само прах в очите на другите :no:
Затова стрелците са в съответни състезателни тройки или двойки и след края на състезанието другите състезатели слагат своя подпис на резултата от попаденията.


ПП.Когато ти организираш нещо/каквото и да били/освен да седиш на компа-тогава давай акъл.Не си кадърен за нищо друго,освен да цитираш другите какво са казали и направили.

Ако ще организирам състезания, като това от горния ми цитат, НЕ БЛАГОДАРЯ!
Ще го направя, когато имам достатачно инвентар отговарящ на изискванията на спорта! :yes:
Иначе ще ми се смеят!

Аз спирам до тук.
Няма никакъв смисъл да обяснявам, какво е значението на правилата! :-\
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
lynx написа:
И нека спора да започне.....СЕГА !!! ;) ;)
Mission complete !
Бравос - и на инициатора на спора, и на "маймунките" дето му се вързаха и му направиха кефа да гледа сеир. Само дето не съм му виждал ника в никой от състезателните списъци на ФТ състезанията :-\.
Мислел съм си само, че с промените в структурата на форума най-после ще приемем всеки да си пише в "тетрадката" по неговите си интереси и да не дразни колегията в области, към които няма интерес. Но ... уви: "Пременил се Илия - пак в тия" :wall: !
 

DANNY

Редовен Потребител
Пламене абсолютно прав си!
Напълно съм съгласен с теб и затова аз ще напиша този пост като последен мой пост свързан с коментари в/у правилата на Фийлд Таргета.
Правилата към днешна дата са факт! Въпреки, че май влязат в сила от 2013г
Аз повече няма да ги коментирам под каквато и да е форма или причина.
Който иска ги спазва, който не иска няма да ги спазва. Въпрос на личен избор.
Също така няма и да коментирам каво е и какво не е "Фийлд Таргет"!
Отказвам се от всякакви бъдещи коментари и мнение свързани с този хубав спорт!
Запазвам си правото да изсказвам Благодарности и похвали или аз да определям правилата на евентуално организирано състезание от мен.
Аз спрях!
Всеки си решава сам за себе си!
 

lynx

Редовен Потребител
Архитекта написа:
lynx написа:
И нека спора да започне.....СЕГА !!! ;) ;)
Mission complete !
Бравос - и на инициатора на спора, и на "маймунките" дето му се вързаха и му направиха кефа да гледа сеир. Само дето не съм му виждал ника в никой от състезателните списъци на ФТ състезанията :-\.
Мислел съм си само, че с промените в структурата на форума най-после ще приемем всеки да си пише в "тетрадката" по неговите си интереси и да не дразни колегията в области, към които няма интерес. Но ... уви: "Пременил се Илия - пак в тия" :wall: !

Архитекте, виШ ся :
На всички беше ясно какво ще последва, когато в новите правила се появи "Спорния текст", въпроса стоеше "на изчакване" .
Всички чакаха с нетърпение да се види в тия пусти нови правила какво ще пише относно "спорните въпроси".
Това, че "обявявам началото на споровете" го написах за да внеса нотка на хумор в темата.
Някои го вденаха, други не успяха.
А албанците все още го обмислят.

Това кой се интересувал от ФТ и на кои състезания участвал си е личен избор за всеки, нали?
Не знам защо реши еднозначно, че нямам интереси и няма да участвам в състезания.
Аз не съм написал, че ти не си ФТ заинтересован, понеже още не си купил ФТ-пушка и оптика.
А може и да си купиш някога, но това не ми влиза в работата и не бих те "определил" еднозначно.

По въпроса кой в чия тетрадка трябвало да пише си има кой да го решава. Ако не ти харесва сегашния ред във форума, пиши в съответната тема, че желаеш промяна.
:cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
DANNY написа:
Пламене абсолютно прав си!
Напълно съм съгласен с теб и затова аз ще напиша този пост като последен мой пост свързан с коментари в/у правилата на Фийлд Таргета.
Правилата към днешна дата са факт! Въпреки, че май влязат в сила от 2013г
Аз повече няма да ги коментирам под каквато и да е форма или причина.
Който иска ги спазва, който не иска няма да ги спазва. Въпрос на личен избор.
Също така няма и да коментирам каво е и какво не е "Фийлд Таргет"!
Отказвам се от всякакви бъдещи коментари и мнение свързани с този хубав спорт!
Запазвам си правото да изсказвам Благодарности и похвали или аз да определям правилата на евентуално организирано състезание от мен.
Аз спрях!
Всеки си решава сам за себе си!

Надявам се написаното в последния пост да е истина. То няма друг такъв дразнител освен теб в тоя форум. Спреш ли се ти форума ще се успокои.
Не е нужно да ми отговаряш. Просто изразявам своята радост от последния ти пост.
 

DANNY

Редовен Потребител
st_beer написа:
........То няма друг такъв дразнител освен теб в тоя форум. ...............

Даваш определение и нападка, която не би трябвало да се толерират под каквато и да е форма!
Това, че спирам да коментирам правилата на ФТ защото вече са факт и там е написано, какво и как трябва да се прави е вярно но няма да спра да отговарям на подомни нападки с/у мен!
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
st_beer написа:
DANNY написа:
Пламене абсолютно прав си!
Напълно съм съгласен с теб и затова аз ще напиша този пост като последен мой пост свързан с коментари в/у правилата на Фийлд Таргета.
Правилата към днешна дата са факт! Въпреки, че май влязат в сила от 2013г
Аз повече няма да ги коментирам под каквато и да е форма или причина.
Който иска ги спазва, който не иска няма да ги спазва. Въпрос на личен избор.
Също така няма и да коментирам каво е и какво не е "Фийлд Таргет"!
Отказвам се от всякакви бъдещи коментари и мнение свързани с този хубав спорт!
Запазвам си правото да изсказвам Благодарности и похвали или аз да определям правилата на евентуално организирано състезание от мен.
Аз спрях!
Всеки си решава сам за себе си!

Надявам се написаното в последния пост да е истина. То няма друг такъв дразнител освен теб в тоя форум. Спреш ли се ти форума ще се успокои.
Не е нужно да ми отговаряш. Просто изразявам своята радост от последния ти пост.
защо нападки то 90% от форума са на същото мнение самата истина
 

shooter

Потребител
В регламентите за състезания на БАФТ
клас unlimited e до 50J
 
Нагоре