Field Target Core Rules (Фийлд Таргет - основни правила )

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Васе, дай ги като скрийншот че да не слагам ексел на телефона само за това..

Sent from my A850S using Tapatalk
Цели 10 броя са промените и са написани ситно - няма да можеш на скрин шотове да ги прочетеш- качвам ти този за цветовите комбинации него ще го видишCVETOVE_MISHENI.png
 

Dominus

Редовен Потребител
Васе, качи го тоя файл в нормален екселски вариант. Нямам от новите офис пакети.
 

Attachments

  • voting sheets - ic_05.pdf
    500 KB · Прегледи: 11

ivofox

Редовен Потребител
Колеги,търсих в темата но никаде не видях да се споменава за максималните дистанции от задължителните розиции прав и коляно.15мм убойна зона до каква дистанция маже се слага и 25мм.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
1234.jpg
15 не може да е задължителна. 25 до 20 метра.

  1. Targets
    1. Metal silhouette “fall when hit” targets resettable from the firing point shall be used.
    2. The hit zones shall be circular and of a contrasting colour to the faceplate.
    3. The use of simulated hit zones on any other part of the faceplate is prohibited.
    4. Standard hit zones shall be 40 mm in diameter.
    5. A limited number of targets may be fitted with reduced diameter hit zones of 15 mm or 25 mm.
      These reducers shall be painted the same colour as the faceplate and shall be fixed to the side of the target facing the shooter.

Обръщам внимание на точка 5. До колкото разбрах и в Унгария е имало 30-ки. Софиянци също имат. Не са по правилата, но с това разполагаме.
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
15 не може да е задължителна. 25 до 20 метра. Това по спомени...
На балкантрейд имаше 15мм на 9 метра от поза прав.следователно има и 15 ки.но до колко метра са?25 от коляно на 30 метра имаше.питам да си знам на каква максимална дистанция да тренирам.
 
Последна промяна:

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
От Фт позиция УЗ 15 мм до 20 м.
УЗ 25 мм до 35 м.
От прав и коляно УЗ 25 мм до 20 м
УЗ 40 мм до 40 м.
УЗ 15 мм не се разрешава
 

Dominus

Редовен Потребител
Балкантрейд не го гледай. То си беше за пример, как не трябва да се прави трасе. Предполагам момците не са имали време да го прогонят и огледат.
 

Dominus

Редовен Потребител
В правилника на едно място се споменава, че мишената трябва да е обърната към позицията на не повече от еди колко си градуса. И щом не е указано дали вертикално или хоризонтално може да се отклонява линията е редно да се приема, че и в двете направления трябва да е ориентирана към позицията. Това никой не го зачита. И когато някой изцопа една мишена чиито щит е ориентиран на 40° спрямо позицията, то УЗ се вижда с 40% по-малко или с думи прости от 40мм се превръща в 24мм. Съвсем отделен въпрос е че в убойната зона трябва да има какво да се цели, а не просто дупка в която се виждат 3-4мм от механизма.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Потготвям една статия за трасетата и основните принципи на редене. Събирал съм матрял и впечатления от близо 2 год четене на мнения и публикувана статистика за метри и точки от състезания на острова. На половина съм завършил статията, ще гледам да я довърша тия дни и да я публикувам.
Взел съм в предвид и мнения на стрелци редящи трасета от 1980 год и до ден днешен ...над 60 годишни ветерани от UK.
 

ivofox

Редовен Потребител
Браво за положения труд.ще е полезно за всички.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Гледах правилата за световното в Португалия направи ми впечатление, че минималната дистанция за разполага на мишена е 9 метра, а не 8 метра м. както до сега. Минималното разстояние между два коридора е 3 метра. Пълна забрана на тютюнопушене под каквато и да е форма.
Разрешени са единичните колани. На пушката може да има термометър, ветропоказател неелектронен, инклинометър, двунога.
Като двуногата може да се ползва само за поставяне на пушката само когато не се ползва. Забранява се стойка на стрелба при която в захвата на пушката се ползва двуногата.
 

lynx

Редовен Потребител
Португалците си имат собствено мнение по повечето въпроси, както и повечето от останалите.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Че то португалците си имат свои правила, унгарците също и какво стана - защо е тази световна федерация и тези световни правила. Като всеки си прави свои правила. Нещо не ми се връзва. Като знам преди години тука във форума какъв спор имаше за това, че независимо къде в България се стреля правилата да са еднакви.
 

ivofox

Редовен Потребител
НА Унгарците какви са им правилата,че оснен 35мм обойти зони други изменения има ли?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Правилата на унгарците не са коренно различни от общо приетите.
Говорех по-принцип за общите правила.
 
Нагоре