ChairGun3 Pro - Софтуер за изчисляване на траектория

Dominus

Редовен Потребител
Предния ми мотаж е 0.75мм по-нисък. 65мм. е височината.
Няма връзка с балистиката.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
С две различни пушки, с наклон и без наклон при мен също не съвпадат с чеъргън-а. При мен БК също е 0.026.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не е от чеъргъна. Най-вероятно тумблерите не правят точно 1МОА с 8 клика. Ако и този параметър е верен не виждам причина да не ви излязат сметките.
Този параметър подлежи на оценка и точно в чеъргъна има методика и калкулатор. И не на последно място: Ако оптиката е експлоатирана дълго време е съвсем нормално да се появи макар и минимално износване в тумблерния винт, там където е работил най-много. Тогава няма как да излезе сметката.
 

Attachments

  • Screenshot_20170501-195218.jpg
    Screenshot_20170501-195218.jpg
    289 KB · Прегледи: 39
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
То е ясно, че не лъже Павка :)
Но я набутай под задния монтаж на оптиката 1-2 мм. подложка и виж какво ще стане с прострелките :)
По спомени, на една от моите пушки шината за монтажите има 1 градус "целзий" наклон в предния край, което не е малко.
На другата пушка съм с регулиращи се монтажи и отзад е повдигната с около 2-3мм., за да стрелям на 100+ метра.
Явно при теб оптиката и цевта са максимално приближени в една равнина.
Но на повечето пушки винаги ще има някакво разминаване, а от там и несъвпадения.
Затова и стрелящите ФТ редовно си проверяват прострелките метър по метър, за да няма изненади на състезание.
Аз ги проверявам максимум на 4 дистанции близка където ми е нулата две средни и на 50 метра има ли разлика корегирам спрямо най далечната останалото си идва на място :cheers:
Сега относно наклона според мен (ама не съм много сигурен) имаш ли наклон все едно си поставил оптиката по на високо ( ама колко точно ??? ), и целта е да намериш двете нули и най високата точка на параболата и така може и да се стигне с научкване (за височината на оптиката като параметър ) да излязат корекциите.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
На телефона имам софт, който "бърка" най-малко.
Относно наклона...
Преди без наклон и по-ниски монтажи, оптиката реално стоеше по-високо с 3мм.

П.П.
Най-точния софтуер е прострелката на всяка една дистанция...
 
Последна промяна:

ivofox

Редовен Потребител
При мен 0,0280 Бк 24м прострелка 238м/с Височина на оптиката 69мм.Оги ми го беше казал.С наклон на оптиката съм и всичко съвпада .И сам ги проверявал до метър на поляна.С оригинална шина на хамерли сам тя е под наклон.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Аз си праея пристрелка през 2м от ФТ поза. Това е най сигурния вариант според мен.
 

andi

Редовен Потребител
Половин час рових в черигъна и не можах да намеря от къде се задава стъпката на дистанцията . През колко метра да са показанията в таблицата ? Някой може ли да подскаже .
Версия 4.3.1
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Заложени са през метър. В зависимост от горната дистанция ти променя само мащаба на графиката, но пак са си през метър деленията.
 

andi

Редовен Потребител
аз отварям само таблицата , и в нея сега ми са през 10 м , и нз откъде да я променя .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Трябва да избереш в менюто Toolbox да ти покаже табличката Range cards и там вече може да променяш през колко метра да ти показва POI.
 

Attachments

  • Range cardsjpg.jpg
    Range cardsjpg.jpg
    363.1 KB · Прегледи: 39

andi

Редовен Потребител
Така се променя само картата, а там е само пропадането , пак е нещо де .
Но не мога да променя основната таблица . В нея съм оставил и уин дрифта и времето на полета до мишената .
 

Dominus

Редовен Потребител
Долу в ляво върху таблшцата с корекции кликаш с десен бутон и ще го намериш.
 

andi

Редовен Потребител
Благодаря , точно това кликане търсех !
Така стана .
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Някой, ако пази случайно инсталационния файл нa последната версия на ChairGun не изискваща Java /по спомен версия 3.*/.
Моля да го качи някъде и даде линк.
Благодаря предварително...
 

andi

Редовен Потребител
Имам наклонена база (компенсираща) искам да пробвам с нея . Откъде в калкулатора мога да задам наклона ?
 

dberov

Редовен Потребител
В кой ChairGun.
Ако е в мобилния, отиваш на Retricles и се показва скалата. Горе в ляво (Incline) можеш да впишеш ъгъла ако знаеш колко е, а ако не го знаеш натискаш долу в ляво върху Incline и ти излиза ъгломер. Мериш колко е ъгъла и после се връщаш на Retricles и го въвеждаш в прозорчето горе в ляво Incline.
Ето един пример със зададени данни за 100 метра при увеличение х20 преди въвеждането на наклона, измерването му и след това се вижда изместването на мишената след корекцията (червената точка).

2017-09-26 12.35.56.png 2017-09-26 12.37.22.png 2017-09-26 12.44.27.png
 

andi

Редовен Потребител
Не за инклинацията питах Митак .
А за монтиране на оптиката с определен предварително наклон напред за компенсация на пропадането надалеч . И да мога да въведа този наклон в калкулатора .
 
Нагоре