ChairGun3 Pro - Софтуер за изчисляване на траектория

Еньо Ченешев

Новодошъл
Оправих се аз. Благодаря много! Между другото ChairGun го има в андроид маркета напълно безплатно и след малко ще го пробвам колко е верен.
 

vencibull

Потребител
Колеги искам да си сметна бк-то на съчмите, ама в чеъргъна като въведа 0-та че ми е на 50м не мога да напиша тестовата дистанция че е 65, като му дам да го калкулира и автоматично се сменя на 75м? Някой знае ли що така прави тоя боклук?
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Промени ли другите входни данни?
Скорост, височина на оптиката, POI
След въвеждането на съответната стойност "удряш" ли enter ?

п.п.
При мен работи на v4.2.0
 
Последна промяна:

vencibull

Потребител
Да да, променям ги, когато са фабричните ми позволява да променям разстоянието, но когато променя нещо друго разстоянието се връща на 75м. Моля някой да ми сметне. 0та е на 50м, стрелям на 65м пропадането е 16см, скоростта е 278 м/с оптиката е 4.9см висока. Благодаря
 

vencibull

Потребител
А добре, значи правилно съм мерил, може ли да сметнеш пропадането 6.3см, щото не бях сигурен дали съм мерил см или инчове:D
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И за 15 метра имаш 6,3 см. пропадане ? С каква скорост ги мяташ? За по голяма точност направи 5 изстрела и увеличи дистанцията между нулата и попадението...
 

andi

Редовен Потребител
има ли някакъв вариант в калкулатора скалата да не е в мил-дот , а да е в м-радиани ?
 

sts1969

Редовен Потребител
На мен нещо не ми излизат броя на кликовете, дава ми ги по-малко с голяма грешка...явно нещо бъркам в настройките. ???
 

methaa

Редовен Потребител
има ли някакъв вариант в калкулатора скалата да не е в мил-дот , а да е в м-радиани ?
От тук можеш да видиш наличните.
hawke.png
Също така виж дали тази настройка няма да помогне???
chairgun 2.png
и милдота да се преизчисли:
hawke 3.png


А ето това е вече мнооогоо полезна функция: вертикално разпръсване спрямо отклонението в скоростта:
d.png
 

Attachments

  • hawke2.png
    hawke2.png
    38.3 KB · Прегледи: 66

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Някой да има идея, от къде мога да задам наклона на на оптиката/релсата спрямо цевта?
 

lynx

Редовен Потребител
Точно поради липсата на такава настройка в Чеъргън, повечето хора се чудят защо програмата ги "лъже" за пропадането при различни дистанции.
В последствие следва дива заигравка с ВС и надморската височина, за да си докажеш че 1+1=2.
И ако сметките пак не се получават, стрелеца започва да си мисли че е природно тъп, че Чеъргън лъже, или че пушката нещо не е наред(или и трите заедно).
 

Dominus

Редовен Потребител
Рачо, нямам наблюдения да лъже. Правя си отметките по него и всичко излиза. Друг е въпроса, че примерно jsb exact има реален ВС 0.026, поне при мен. От там нататък няма метър до не излиза.
 

lynx

Редовен Потребител
То е ясно, че не лъже Павка :)
Но я набутай под задния монтаж на оптиката 1-2 мм. подложка и виж какво ще стане с прострелките :)
По спомени, на една от моите пушки шината за монтажите има 1 градус "целзий" наклон в предния край, което не е малко.
На другата пушка съм с регулиращи се монтажи и отзад е повдигната с около 2-3мм., за да стрелям на 100+ метра.
Явно при теб оптиката и цевта са максимално приближени в една равнина.
Но на повечето пушки винаги ще има някакво разминаване, а от там и несъвпадения.
Затова и стрелящите ФТ редовно си проверяват прострелките метър по метър, за да няма изненади на състезание.
 
Нагоре