ChairGun3 Pro - Софтуер за изчисляване на траектория

vencibull

Потребител
Мобилната версия някой ползва ли, къде да си избера тип на скала и увеличение?
 

big_dragon

Редовен Потребител
Не съм я ползвал отдавна.
Избери си от наличните скали, такава като твоята...
За увеличението сега се сещам, че май беше фиксирано.
А бе не е за работа, безплатната версия де....
 

vencibull

Потребител
Да попитам дали аз нещо греша или чеъргъна се бъгна, въвеждам си параметрите в графите, като отбелязвам zero range 50m (разстоянието на което е простреляна оптиката, нали?) след това давам "end range" 70м ( разстоянието на което ще стрелям сега? ) НО, когато ми го сметне и ми изкара всичките метри от 50 до 70 ми показва пропадането на 50м 16.7см ? Според мен трябва да е 0 ? :D
 

sts1969

Редовен Потребител
Снимай десктопа и качи снимката тук, да разгадаем проблема. :D
 

sts1969

Редовен Потребител
И къде е проблема, на 50м. имаш точно О ???на 70м. имаш 8.56см. пропадане.
 

sts1969

Редовен Потребител
Предполагам че е пропадането от идеалната "лазерна" линия. Все пак изстрела не е идеална права, а парабола.
 

vencibull

Потребител
A къде тогава мога да видя на 70м колко ще е пропадането в см, след като онази графа явно не мери това което ме интересува?
 

sts1969

Редовен Потребител
Най-лявата графа са ти метрите през 5 метра, втората графа ти е пропадането (или покачването) в сантиметри POI (см), петата графа е същото но в дотове при зуум х10.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Махни вятъра от настройките. Въведи си също коректна височина на оптиката. Ако всичко ти е въведено коректно ще имаш пълно съвпадение...

Sent from my A850S using Tapatalk
 

vencibull

Потребител
Уж са коректни? Нали баракудата е 2.01гр ? За бк-то се доверявам на програмата.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако всички параметри са вкарани точно и има разлика в пропадането в действителност на листа, досега все БК-то от програмата е било по-ниско от реалното. Ама си иска стреляне, а не човъркане с Чеъргъна.
 

Еньо Ченешев

Новодошъл
А в тези файлове кое какво е? В смисъл най-отпред е изписан калибъра, след това марката и модела на чашката а последните две цифри БК и тежест в грейнове така ли?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
По подразбиране програмата стартира с английските мерни единици. За да ти е по лесно трябва първо да я настроиш да показва в метрична.

Sent from my A850S using Tapatalk
 
Нагоре