Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

hlapeto

Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

mdinkov написа:
Не правен от брат ми, един приятел ги прави и е най-мудния човек в света от една година съм му поръчал един нож и още не е готов .
Шкурката е слагам на дъската за рязане без да я закрепвам ,става като за готварски ножове даже доста добре се заточват .
Да не казвам и аз колко съм чакал , но ми хареса резултата.
Още не ми се е налагало да го заточвам , но идеята за стъклото и шкурката звучи добре.
 

mdinkov

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Да ама Аз му го поръчах миналата зима да стане за лятото и сега ако евентуално имам късмет да стане за това лято мога да го занеса на човека .
 

qtex

Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Някакви впечатления от http://leatherman.bg/ като продавач? Да разчитам ли, че си купувам оригинален tool от там, а не кашкавал.
Използвате ли подобни инструменти и стават ли за допълнение към раницата за през деня или е хвърляне на пари на вятъра? Ако има нещо по-добро като марка в този ценови клас и размер на tool-а, моля споделете!

Обмислям в скоро време да си взема може би Wingman или Freestyle, но сигурно ще е първото, защото предлага повече джаджи.
 

Djack

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Взимай Ледърмана и не се чуди изобщо! Няма да съжаляваш, от към качество и функционалност са номер едно! Някой препоръчват туловете на Викторинокс, ама за мен първите са по-добри!
Ето тук има една добра оферта!
http://bladeforum.bg/index.php/topic,2385.0.html

LM830159.jpg


Това е мисля най-големия и най-пълния модел!
 

didarai

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

След повече от година от както бе направен , най-после си намери подходящата кания и се превърна в това за което бе замислен - нек найф
032927522.jpg

032927523.jpg

032927524.jpg

032927525.jpg
 

qtex

Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

:bravo: Изглежда чудесно, като порцеланов.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Станал е добре според мен. Острието готово ли е или го прави ? На последната снимка - аз не бих го носил там защото при евентуално падане или претъркаляне може да стане голяма беля. :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Всичко по ножа , без закалката го правих аз . От стомана за бронебойни снаряди е. 4 мм е дебел и ме издържа да вися на него. Канията е от кидекс. Прави я човек който изработва кобури за пистолети и се прави по ножа. На последната снимка не е правилно поставен просто . С острието към мишницата , но просто го снимах така заради светлината. Но иначе ще е отляво и прилепва идеално , докато на врата поради мои и на майстора на канията грешки не стои твърде стабилно. От канията за да изпадне трябваше 4 пъти да го тръскам доста силно. По нататък като се износи гумата на ръкохватката , ще е по лесно , но тогава ще я сменя и ще олекотя дръжката на ножа . Ще може да виси стабилно. Иначе няма никаква опастност . Канията е яка , няма как да я пробие . Твърд недеформируем полимер си е и всяка старница е 3-4 мм дебела.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Кайдексът е термопластичен.С нагряване на входа и предверието на канията може да си регулираш усилието за вадене на ножчето.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Новата ми придобивка реплика/МЕНТЕ :) на Boker -Fixed blade knife
http://www.dhgate.com/product/drop-shipping-boker-hunting-knife-fixed-blade/167942246.html#s1-7-1|511232417

Оригинала на цена от $260:
https://www.boker.de/us/fixed-blade-knife/boker/hunting-outdoor-knife/120612.html

Знам, че има разлика в качеството м/у оригинала и ментето!
Въпроса обаче е, дали разликата в качеството е равна на разликата в цената ...8,6 пъти?
За сега ще рискувам $30 за да проверя ;)

Харесах го заради дизайна и заради това, че е с "фиксирана цев" :D .
033208774.jpg


Стой страхотно в ръката. Много удобен.
033208753.jpg


Размерите на ножа. Дебелината на острието е 4,6мм
033208755.jpg


Дръжката е изработена от релефно набразден текстолит, което я прави много удобна и практически вечна.
033208776.jpg


------------
Повече реални снимки тук в този албум:
http://akraba1.snimka.bg/mountain/boker-fixed-blade-knife.818894.all


p.s. В цената влиза и кожената кания за носене на колана.
 

praetorian

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Моята същата такава реплика с кеф я изхвърлих ;) ;) Това е страшен нож за:
- чегъртане на кал от обувките
- стъргане на загоряло по стари тенджери и казани
- копаене за червеи за стръв
и още много такива дейности, подходящи за всичко друго, ама не и за нож :lol: :lol:
И да, ще ти отговоря: Дори и оригинала не е чак толко хубав нож за цената си.Да не говорим за това недоразумение.Сори, но това ми е мнението от първа ръка.
И нека припомним, че "разочарованието трае много по- дълго от кефа заради ниската цена." ;) ;)
Китайците напоследък се оляха.... :wall: :wall:
 

DANNY

Редовен Потребител

sts1969

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

:rolleyes: Всъщност, защо ви е супер качествена и скъпа стомана (примерно D2, дамаска или синя японска) ако няма да и използвате потенциала, освен да се фукате пред приятели и познати със скъпо острие :D Аз например миналата година останах изненадан от един евтин китайски нож за 9 лв. който при зверско напъване, звънна и се счупи на две...а аз очаквах че ще е мек като кашкавал. Ножове има за 5лв. има и за 500, има и за 5000лв. острието се избира според нуждите на човека. :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

ПО принцип е така, но аз обчам ножовете ми да са остри и функционални, не като ги погледнеш по - строго и да се изтъпяват, или въобще да не подлежат на заточване.D2 верно си е вече откъм изгъзиците, ама...ПО принцип, мразя ножове, с които освен да се правиш на Рамбо, за друго не стават - тежки, неудобни, с масивни дебели остриета тип тесла...Направени да"колиш хора", което, съгласете се, не се случва често ;) ;)
Предпочитам силно резливи и пригодни остриета, доказали се с времето - скандинавски ножове, или от типа Falkniven F1 :quiet: .Стават за всичко :cheers: :cheers: :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Една страница по-нзад:
didarai написа:
С риск "маняците" да ме анатемосат , ще напиша нещо което няколко пъти съм писал и трил без да го постна.
Таа мания по всичкорежещите ножове , за по трицифрени суми , от тайни прахови стомани с които може да се заколи извънземна панцер-скелеторна гад , а острието и трябва да се "изтегли" единствено на морски бриз в Джулай морниннг ..........ми е супер необяснима.И всичко това , за да го носи някой в джоба си и веднъж в месеца да си среже домат при излета до парка в града си.
Хайде нещо колекционерска треска и любов към красивите скъпи вещи да е , мога да го приема.Останалото ми е такава алабаница ............да се дават над 50-тина лв , за нож за работа , щото бил от нам ква стомана и на не знам къв лунен камък траало да се точи. Баба ви сигурно не е клала кокошки със захабена ръждавейка загладена на речен камък.
Горното ми възмущение има някаква основа и тя е ,че с връзка с предната ми професия съм изпонаклал , разфасовал ,обезскостил и наситнил мноо меса и зеленчучи.Мноо като вид и още повече като количества , при това с доста голяма скорост , под напрежение и често без да си гледам в ръцете и където и да съм работил , съм подкарвал квото има в наличност. Ако не се реже по ламаринения плот или в керамична чиния , а се ползват дъски , след маса рязане , най-после къв да е евтин нож може да има нужда да се търне на къв да е наличен камък и отново си в играта за цял ден.Не че и без да се търне не мое се работи , но има вероятност в бързината да се порежеш .
Ся......мога да приема и евентуални спец изисиквания към дрането на дивеч , понеже не съм се занимавал с това , но останалото вманиячаване (пак казвам ако говорим за работа , а не за гъзарията) е излишно.
А.ааааааааа дан забравя.И съм си точил ножовете без да се ориентирам по магнитните линии на планетата и не съм ги ползвал за стържене на гащи и без да им знам ъглите на заточване. Некой канибал дет реже глави сигурно и той не е знаел как се прави без тез познания.Гледах документален филм точно за такива (до преди 50-тина години) на един остров и те са си разфасовали "месото" с бамбукови ножове(ленти от разцепен бамбук и като се затъпи , просто си окършваше друг).

....И втория замина! Останаха 6 :)
 

Fire Horse

Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Ами пусни ги и тук в "купува-продава", като са толкова хубави :D
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Fire Horse написа:
Ами пусни ги и тук в "купува-продава", като са толкова хубави :D

Това пък защо да го правя!? Ти вече даде линк, към обявата и хората, които искам могат да се интересуват, за което ти благодаря :-*
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

praetorian написа:
ПО принцип е така, но аз обчам ножовете ми да са остри и функционални, не като ги погледнеш по - строго и да се изтъпяват, или въобще да не подлежат на заточване.D2 верно си е вече откъм изгъзиците, ама...ПО принцип, мразя ножове, с които освен да се правиш на Рамбо, за друго не стават - тежки, неудобни, с масивни дебели остриета тип тесла...Направени да"колиш хора", което, съгласете се, не се случва често ;) ;)
Предпочитам силно резливи и пригодни остриета, доказали се с времето - скандинавски ножове, или от типа Falkniven F1 :quiet: .Стават за всичко :cheers: :cheers: :cheers:

Аз пък съм доволен от няколко китайски фолдери за по под 10 лева. Учудващо здрава изработка, резлива стомана държаща заточка не по зле от моя бенчмейд монохром. Да де по-масивни и тежки са, но все с нещо трябва да направи компромис човек ако иска ниска цена. Така че са перфектни ножове за непретенциозни ежедневни цели. Откакто ми изчезна монохрома, в джоба ми постоянно стои един такъв евтин китаец. В кухнята ми има комплект трамонтина професионал общо за под 50 лева, също перфектни за цената си ножове. Не ходя по планини за момента, но все пак мисля да си харесам и евтин туристически нож. Бих оценил съвети относно най-практичния дизаин. Точно колебанието за най-удобните размер и форма ме спират за момента.
 

DANNY

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Ангеле, три страници по-назад бях споменал, че си бях взел реплика на автоматичен нож BUCK. Идеята ми бе да си го нося в раницата. След време обаче се получи луфт около оста на завъртането на острието. Е вярно е, че аз цепих клони с него, като го удрях с камък. ;)
За да избегна подобен проблем в бъдеще аз се ориентирах към нож с "фиксирана цев".
п.с. автоматичния нож реплика продължава да ми върши работа. Просто бе побългарен с подмяна на оста. А стоманата се оказа добра. Очаквах доста по-голямо изтъпявяване при работа.
 
Нагоре