Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

praetorian

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Засега само точилото на Фалкнивен /имам предвид евтините от евтините точила/ става за нещо.Другите от този клас са подходящи за точене на брадви, тесли и наистина захабени яко ножове. Най- доброто предлагат Спайдърко, ама цената от 160 лева... :crazy: :crazy:
 

Йордан

Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

На фолкито точилото е наистина добро за парите си. Най хубава заточка се постига с камъни и стропинг с паста за полиране и обиране на косъма на режещия ръб. Най важно е да се спазва ъгъла на режещия ръб в тубата е пълно с клипове, които показват различни техники на заточване. Гледайте интересно е .
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Тва с космите е за начинаещи.Ако си познаваш ножа и камъка,с 20-30 движения го докарваш от остър до плашещо остър.
По цялата дължина на острието.В тубата има и глупости.
 

andi

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Ако ножа се ползва за работа , а не за демонстрации , заточването "да отскачат" е загуба на време . В практиката е по-важен скоса и стоманата(+ оптималната закалка) .
 

Йордан

Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Може да имаш хубав нож с хубава стомана и перфектна ТО но не е ли заточен правилно може само да си остържеш гащите :)
 

didarai

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

С риск "маняците" да ме анатемосат , ще напиша нещо което няколко пъти съм писал и трил без да го постна.
Таа мания по всичкорежещите ножове , за по трицифрени суми , от тайни прахови стомани с които може да се заколи извънземна панцер-скелеторна гад , а острието и трябва да се "изтегли" единствено на морски бриз в Джулай морниннг ..........ми е супер необяснима.И всичко това , за да го носи някой в джоба си и веднъж в месеца да си среже домат при излета до парка в града си.
Хайде нещо колекционерска треска и любов към красивите скъпи вещи да е , мога да го приема.Останалото ми е такава алабаница ............да се дават над 50-тина лв , за нож за работа , щото бил от нам ква стомана и на не знам къв лунен камък траало да се точи. Баба ви сигурно не е клала кокошки със захабена ръждавейка загладена на речен камък.
Горното ми възмущение има някаква основа и тя е ,че с връзка с предната ми професия съм изпонаклал , разфасовал ,обезскостил и наситнил мноо меса и зеленчучи.Мноо като вид и още повече като количества , при това с доста голяма скорост , под напрежение и често без да си гледам в ръцете и където и да съм работил , съм подкарвал квото има в наличност. Ако не се реже по ламаринения плот или в керамична чиния , а се ползват дъски , след маса рязане , най-после къв да е евтин нож може да има нужда да се търне на къв да е наличен камък и отново си в играта за цял ден.Не че и без да се търне не мое се работи , но има вероятност в бързината да се порежеш .
Ся......мога да приема и евентуални спец изисиквания към дрането на дивеч , понеже не съм се занимавал с това , но останалото вманиячаване (пак казвам ако говорим за работа , а не за гъзарията) е излишно.
А.ааааааааа дан забравя.И съм си точил ножовете без да се ориентирам по магнитните линии на планетата и не съм ги ползвал за стържене на гащи и без да им знам ъглите на заточване. Некой канибал дет реже глави сигурно и той не е знаел как се прави без тез познания.Гледах документален филм точно за такива (до преди 50-тина години) на един остров и те са си разфасовали "месото" с бамбукови ножове(ленти от разцепен бамбук и като се затъпи , просто си окършваше друг).
 

andi

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Правилен скос( ъгъла на заточване ) е едно , а заигравката с полир паста за да "отскачат космите" е за фукане на масата . По финно от 300-400 няма смисъл .
 

lu-bo

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Много пъти опитвах да точа с камък и все нищо!
Откакто взех тази система за заточване по-остри ножове не съм имал!
 

Attachments

  • 14022014568.jpg
    14022014568.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 114

st_beer

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Аз лично винаги съм си точил и точа ножовете кухненски,сгъваеми и всичко де има из къщи само на масат. Ползвам на трамонтина и всички ножове са бръсначи в буквалния смисъл на думата. Попаднах и на едно клипче как да се точи ако няма масат под ръка.Не е проверено и не знам истина ли е.
Видео споделяне / VBOX7
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

st_beer написа:
Аз лично винаги съм си точил и точа ножовете кухненски,сгъваеми и всичко де има из къщи само на масат. Ползвам на трамонтина и всички ножове са бръсначи в буквалния смисъл на думата. Попаднах и на едно клипче как да се точи ако няма масат под ръка.Не е проверено и не знам истина ли е.
Видео споделяне / VBOX7

Имам масат тип микропила. С гладките не става номера, но с микропилата се точи лесно. Дори поо ножарските форуми не ми вярваха и ми трябваха години за да убедя наколко човека че с масат се точи а не се заглажда вече заточено острие. Проблема с масата е че много трудно му държа правилния ъгъл на заточка и след известен брой заточвания постепенно качествата на острието деградират, поради влошаването на ъгъла. Друг проблем е че не мога да обера косъма както трябва и заточката не е много трайна. За евтини китайски ножове не е проблем, спокойно мога да ги минавам веднъж седмично. Но няколкото ми по-сериозни ножа (наскоро си купих няколко трамонтина професионал за 50-тина лева), бих искал да ги заточвам по-трайно.
Това с чашата съм го пробвал, но кръглата форма ми е проблем. Друг вариант който съм пробвал е теракотена плочка. За сега съм тествал само с евтини тенекии (някакъв нож икеа и някакъв безименен китаец) на работата. Спокойно се заточва до бръснеща острота и лесно се поддържа ъгъла на заточка. Проблема е че по ръба първоначално има остатъци от лака.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Това за дъното на чашата е верно.У дома всички готварски ножови (и тези с които се храним) периодично се заточват по този начин,но не на чаша,а на даното на порцеланова чиния.Гледате чинията да е с гладък ръб на дъното и естествено да не е гледжосан. Това заточване го знам от майка си и баба си.Очевидно е много стар кухненски метод.След това и най-мекия домат се реже идеално.
 

mdinkov

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Аз ги точа в къщи на шкурка веднъж като им хванеш наклона и след това вече лесно се подържат .
 

Attachments

  • DSC01282.JPG
    DSC01282.JPG
    627.7 KB · Прегледи: 99

dinkata

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

mdinkov написа:
Аз ги точа в къщи на шкурка веднъж като им хванеш наклона и след това вече лесно се подържат .
Изглежда изработка на брат ти ? ;) ;) ;) :cheers: :cheers: :cheers:
 

angelmr

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

mdinkov написа:
Аз ги точа в къщи на шкурка веднъж като им хванеш наклона и след това вече лесно се подържат .

А как закрепяш шкурката?
 

mdinkov

Редовен Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Не правен от брат ми, един приятел ги прави и е най-мудния човек в света от една година съм му поръчал един нож и още не е готов .
Шкурката е слагам на дъската за рязане без да я закрепвам ,става като за готварски ножове даже доста добре се заточват .
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Аз съм си нарязал едни правоъгълни парчета от 10 мм стъкло. След това лепиш с няколко капки секундно лепило шкурката и готово.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

Взимаш две тънки парченца от дървена летвичка, правиш Х от тях, застопоряваш си нужния ъгъл, слагаш парче шкурка в Х-а, внимаваш за ръката с която държиш Х-а и с няколко движения ножа става бръснач. Може да смениш няколко рамера шкурка. Друго точило съм си направил от един счупен керамичен нож - двете парчета съм ги хванал пак на Х.
Преди това имах подобно от две парчета камък, но бързо се износва за разлика от керамичното и трябва да придвижиш или обръщаш страните за да прави добър ъгъл.
Меките кухнески ножове искат редовно минаване. Ако имат добър ъгъл и само с дъното на чиния могат да се загладят. Но ако няма ръб, не помага.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

angelmr написа:
Това с чашата съм го пробвал, но кръглата форма ми е проблем. Друг вариант който съм пробвал е теракотена плочка. ...... Проблема е че по ръба първоначално има остатъци от лака.

Има много -тънка керамика която от едната страна е полирана, а от другата е леко грапава.
Залепя се на подходящ носител, за да е удобно за ползване. Погледнете това видео: Доводка ножа на керамике в него става дума именно за такава керамика. Разгледайте и другите клипове от канала и ще видите доста идеи за направи си сам.

Тук колегата е отговорил и на въпроса със закрепването на шкурката.
M_I_T_A_K_A написа:
Аз съм си нарязал едни правоъгълни парчета от 10 мм стъкло. След това лепиш с няколко капки секундно лепило шкурката и готово.
Само да допълня, подходящ размер ленти ( изрезки ) от дебели стъкла могат да се намерят в контейнера за отпадъци на някой цех за рязане на стъкла за витрини итн.
Залепването на шкурката за тях става и с двойно лепящо тиксо.
 

Termina4

Потребител
Re: Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и

аз точа с порцеланова чиния-обръщам чинията на една кърпа и търкам няколко пъти ножа по дъното на чинията (грапавото ръбче) :cheers:
 
Нагоре