Хладно оръжие, обща тема-ножове, самурайски мечове и т.

traun

Потребител
От лукойлската промоция, която върви в момента. Мачетето излиза 40 кинта, Gator Jr. е май модела, ножа е 75. За тези пари са си супер. Мачетето го ползвах да окастря малко клони на вилата, върши работа. На ножа я му дойде реда, я не... с всички други ножове дето се подмятат из къщи... Предният път като ги пускаха си взех и малката брадвичка на Fiskars. Цените са си точно наполовина спрямо офертите в сайтовете.

View attachment 115805
Мачетето го имам от предишният път и върши точно работата за която е създадено!!! Седи ми в колата. Кат тръгна над село по баира се е с мен! Ножа вчера го отнесох, сигурно е вече над 20ти в колекцията, за кво ми е ба ли го ама не се сдържах.....Нещо запалката не вдявам как да драсна. Иначе свирката направи огромно впечатление на кучката ми /Чау Чау/.
 

rivan

Редовен Потребител
Много добър обзор на видовете ножарска стомана, написан на достъпен и разбираем език
 

nelsky

Редовен Потребител
Не ми зарежда линка, служебната мрежа явно има някакъв алгоритъм и засича, че е оръжеен сайт, и го блокира. Ще чета след 2 месеца, че все като тръгна да поръчвам нож се ровя из нета за информация за стоманата, еле за по-скъпи ножове :)
 

lynx

Редовен Потребител
Пробвай с други браузъри и/или смяна на десктоп с мобилна версия от самия браузър. Може да имаш късмет, статията е добре направена и полезна, поне за лаици като мен.
 

nelsky

Редовен Потребител
Пробвай с други браузъри и/или смяна на десктоп с мобилна версия от самия браузър. Може да имаш късмет, статията е добре направена и полезна, поне за лаици като мен.
Колегата rivan ми прати статията на ЛС, за което му благодаря още веднъж! :cheers: Тъкмо приключих с четенето :)
 
Нагоре