Тактически фенери и лазерни прицели

amudjiev

Потребител
Ето с какъв "фар" оборудвах Крикета, заради мъглата не съм го пробвал още в реални условия, но от прегледа на клипчета в тубата изглежда надеждно.
Laser Genetics ND3 е модела.
Пристига с регулируем /ляво,дясно,горе,долу/монтаж за оптика с 30 мм тръба /подлагах пълнеж за моя Хоук/
Монтаж за 11 мм уивър шина + монтаж за бинокъл или монокуляр или нещо такова.
Ширината на лъча е регулируема.

 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
я, на Динката пушката ;) ;) ;) ;)

Много за кратко имах същото нощно виждане, но не се сетих да го пробвам по този начин....
 

DANNY

Редовен Потребител
Рачо, а случайно да знаеш от къде мога да си намеря читави, издържливи батерии 18650?
 

buff

Потребител
DANNY написа:
Рачо, а случайно да знаеш от къде мога да си намеря читави, издържливи батерии 18650?

Въпроса не е към мен, но да споделя моя опит. Имам доста фенери и съответно доста батерии за тях. Основно ползвам UltraFire 4000mA, защото са евтини. Колко са 4000мА е друг въпрос, де, но се държат добре. Имам и Sanyo и Panasonic, които са значително по скъпи, но с по малък капацитет и честно да ти кажа, разлика невиждам. Каквото и да вземеш, гледай само да са със защита от презареждане и разряд.
 

lynx

Редовен Потребител
Дани, до колкото знам 18650 са сегментите, които се слагат в батериите на лаптопите, поне на повечето са такива.
На твое място бих отскочил до най-близката фирма която рециклира батерии за лаптопи да видя какво биха ми предложили да ми продадат. Те са тествали кои модели батерии държат най-добре и работят предимно с такива.
Може и само да се консултираш с тях, ако им занесеш батерия за рециклиране да ти кажат какви сегменти ще ти сложат вътре?
А ние после ще ги издирим в нета от най-евтиното място ;)
Наскоро четох разни сравнителни тестове, Саньо и Панасоник убиват конкуренцията, обаче и цените им са обидни за купувача :wall:
 

buff

Потребител
А батериите за какво ще се ползват? Ако са като елементи за рециклиране на батерия за лаптоп е едно, тогава наистина Sanyo и Panasonic му е майката. Ако е за общи приложения и ще се слага в някое фенерче, не си заслужава просто.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако става дума за подмяна на елементи (рециклиране) на батерия за лаптоп, нещата не са толкова прости, както изглежда на пръв поглед.
Без да подценявам знанията и уменията на мнозина в този форум, предлагам преди да се заемете с това да прочетете http://www.kaldata.com/forums/topic/189079-рециклиране-на-батерия/
 

DANNY

Редовен Потребител
Мммм, да.
Благодаря ви, полезна информация.
Само още един конкретен въпрос към колегата buff, тия батерии за които ми казваш, UltraFire 4000mA какъв цвят са Сини или червени или пък черни? Би ли снимал една и да я покажеш.
Аз в момента съм с червени. Бях взел и от сините. Поле ги връх, че държаха още по-малко.
А и от къде ги взимаш?
 

buff

Потребител
Черни са батериите. Ето актуален линк в ebay: http://www.ebay.com/itm/2x-UltraFire-18650-3-7V-4000mAh-Rechargeable-Protected-Li-ion-Battery-Flashlight-/261347226810?pt=US_Rechargeable_Batteries&hash=item3cd98234ba

Червените им батерии са с по малък капацитет. Обикновено са 3000-3200 mA максимум. А сините им батерии са със всякакъв капацитет, но са без протектор. Гледам едни жълти са се появили сега, но и те са без протектор. Аз Имам 2 сини 4200, който съм поръчвал отдавна и още държат и няма проблеми. За червените нямам пряко наблюдение. Приятели и колеги, които ги ползват казват, че не са лоши. Аз ползвам основно няколко черни 4000 и 4200 и нямам оплаквания от тях, като изключен една, която дойде с прецакан протектор и не искаше да се зарежда повече от 4v, но махнах протектора и си я ползвам без него.
 

lynx

Редовен Потребител

Attachments

  • battery.jpg
    battery.jpg
    91.9 KB · Прегледи: 46

buff

Потребител
Ама и разликата в цената е огромна. За мен лично не е финансово оправдано на фенерче за $10 да му сложиш батерия за 20$, затова ползвам евтини батерии. :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
Благодаря за отговорите и информацията. Според мен няма значение, колко струва фенерчето. Дали е $10 или $100, по-важното е за какво го ползваш! :)
През лятото бях водил малкия на пещера край Лакатник. Опитах се да му представя нещата по най-интересния начин. Той бе страшно впечатлен. За да придобие представа за размерите на пещерата аз през цялото време използвах моя фенер на максимална мощност понеже ако ги бях оставил само на челници едва ли щеше да е същото. По-скоро щеше да остане с впечатления, че се е разхождал в една тъмница по разни нахвърляни камъни. Така, че има си моменти, в които трябва мощност и издържливост независимо, колко струва фенера. Фенера има мощността но батериите сдават багажа много бързо. Реално аз изхабих два комплекта батерии преди да излезем от пещерата. Абе развалих кефа на децата :(
 

buff

Потребител
А какъв е фенера и какви батерии ползваш и за колко време свършват?
 

lynx

Редовен Потребител
Аз също от доста време насам търся някаква лампа или фенер, който от една страна да свети доста силно и от друга да издържа поне няколко часа. Засега не съм намерил нищо подходящо.
Тези които намирам или светят силно но за 1/2 или 1 час или другия вариянт е да светят слабо но за 5-6 часа.
Няма пълно щастие! :wall:
Изчел съм всякакви теми из форуми за палаткаджии и какво ли не и не мога да си харесам нищо.
Добре е човек да има под ръка нещо което може да свети силно и да издържа много.
Винаги може тока да спре или да се наложи някъде да се ползува фенер за по-дълго време и ядец.
Май ще се наложи сам да си сглобявам нещо :mad:
 

DANNY

Редовен Потребител
buff написа:
А какъв е фенера и какви батерии ползваш и за колко време свършват?

Отговор #168 http://forum.airguns.bg/index.php?topic=192.165 И по-надолу съм писал за същия фенер. Мощността я има но малко деани.
А целия адвенчър тук:
https://www.facebook.com/daniel.nachev.37/media_set?set=a.576491269050324.1073741827.100000683682113&type=3 определено си засужаваше силните фенери ;)
 

buff

Потребител
lynx написа:
Аз също от доста време насам търся някаква лампа или фенер, който от една страна да свети доста силно и от друга да издържа поне няколко часа. Засега не съм намерил нищо подходящо.
Тези които намирам или светят силно но за 1/2 или 1 час или другия вариянт е да светят слабо но за 5-6 часа.
Няма пълно щастие! :wall:
Изчел съм всякакви теми из форуми за палаткаджии и какво ли не и не мога да си харесам нищо.
Добре е човек да има под ръка нещо което може да свети силно и да издържа много.
Винаги може тока да спре или да се наложи някъде да се ползува фенер за по-дълго време и ядец.
Май ще се наложи сам да си сглобявам нещо :mad:

http://www.ebay.com/itm/New-WanSen-W160-LED-Video-Camera-Light-Lamp-DV-CANON-NIKON-JVC-7-5V-12W-T5-/390642729734?pt=UK_Camera_Video_Lights&hash=item5af41f0306

http://www.ebay.com/itm/Li-ion-Battery-for-SONY-NP-F930-B-NP-F950-NP-F950-B-NP-F960-NP-F970-NP-F970-B-/121203998024?pt=AU_Cameras_Photographic_Accessories&hash=item1c38523d48

Ето нещо, което ще ти хареса. Това съм го виждал на живо как свети и определено израза "цепи мрака" е подходящ. С една такава батерия би трябвало да изкара поне 6 часа на пълна мощност.
 

lynx

Редовен Потребител
Мерси много! За подобен вариянт не се бях сетил.
Ще го проуча и това, при първи преглед прилича на Пълното щастие! :bravo: :yahoo: :cheers:
 
Нагоре